PODGREJANE SU STARE PRIČE: Problematično suđenje u Podgorici moglo bi da okrene novu stranicu ABA lige (VIDEO)

24.11.2019. 23:07
KK Budućnost
KK Budućnost / Izvor: Foto: Budućnost VOLI

Partizan poražen od Budućnosti.

Partizan je u derbiju osmog kola ABA lige poražen u neizvesnoj završnici od Budućnosti, ali su poslednja dva minuta tog meča zapretila stvaranjem skandala i otvorila neka stara pitanja. Radi se o, u najmanju ruku, diskutabilnim sudijskim odlukama sudijske trojke koju su činili Saša Pukl, Damir Javor i Milan Nedović, prvenstveno prve dvojice.

ABA LIGA: Gorela je Morača u derbiju kola, Budućnost nanela treći poraz Partizanu (VIDEO)

TRINKIJERI RAZOČARAN POSLE MEČA: Evo šta je rekao o sudijama i njihovim odlukama

TRENER BUDUĆNOSTI ZADOVOLJAN: Očekivali smo težak meč protiv Partizana

Poslednji minut, kada je meč u ostalom i prelomljen, obeležili su nedosuđen faul nad Nemanjom Gordićem pose kojeg je Budućnost povela 62:60, da bi zatim prilikom napada Partizana sudije videle faul u napadu Vilijama Mozlija što je dovelo do nepriznavanja trojke koju je u nastavku akcije postigao Markus Pejdž. Dosuđeni faul isprovocirao je i reakciju trenera Andree Trinkijerija koji je bio veoma ljut i ''zaradio'' isključenje.

Crno-beli su oštećeni, a to nije bio prvi put, niti se desilo samo njima, već su žrtve bili i preostali srpski klubovi u regionalnom takmičenju. Zbog problematičnog suđenja koje se ponavlja je i srozan ugled ABA lige koja u Evroligi ima samo jednog učesnika i nije nemoguće da u budućnosti ostane i bez tog jednog mesta.

Sve ovo je dovelo do podgrevanja ranijih priča koje o kojima se spekuliše već godinama u nazad o tome da bi klubovi istupili iz regionalnog takmičenja. Prema nezvaničnim informacijama, svi srpski klubovim bi mogli da odluče da je došlo vreme za rastanak sa ABA ligom i postoje ozbiljne indicije da bi do toga moglo da dođe. Naravno to bi podrazumevalo da se dogovore dva najjača igrača, Partizan i Crvena zvezda. Da li će do toga doći, ostaje da se vidi.

Pogledajte kako izgleda ruska atletičarka Darija Klišina

UZBUNA NA TVITERU: Grobari besni na sudije, ali im je zasmetala i jedna stvar koju je klub uradio (FOTO)

ŠAKOTA PRED DEBI: Izuzetno cenim ekipu Mornara

FATALNA GREŠKA: Divac PRESKOČIO Dončića, a Ameri konačno OTKRILI zašto! Razlog je BIZARAN...

PRISETIO SE SLOVENIJE: Evo šta je proslavljeni reprezentativac rekao o izboru Kokoškova na mesto selektora

AMERI NE DAJU NA BOGDANA: Brutalan ODGOVOR kritičarima zbog napada na Bogdanovića (VIDEO)