26.04.2024.
117.1527
109.2537

PLEJ-OF ABA LIGE: LUDNICA u Pioniru trajala 145 minuta, Zvezda posle TRILERA povela 1:0! (VIDEO+FOTO)

23.03.2019. 18:32
Košarkaški večiti derbi
Košarkaški večiti derbi / Izvor: MN Press

Borba za finale ABA lige.

Košarkaši Crvene zvezde salvili su u prvom meču polufinala plej-ofa ABA lige kao domaćini ekipu Partizana sa 106:101 (21:11, 15:24, 24:28, 25:22, 21:16). Crveno-beli su bolje otvorili duel i poveli sa 11:2, međutim, crno-beli su uspeli da se vrate u duel i unesu dodatnu neizvesnot. Ipak, izabranici Milana Tomića zahvaljujući dobrom šutu za tri i agresivnoj odbrani, slavili su u ovom duelu i poveli u seriji sa 1:0. Revanš meč je na programu 30. marta kada će Partizan biti domaćin. Polufinalna serija igra se na dva dobijena.meča.

POSETA NA MARAKANI: Ljubimac Delija stigao na Marakanu! (FOTO)

IKARDI ERA JE ZAVRŠENA: Inter SPREMIO zamenu za Argentinca (FOTO)

ŠTIMAC HRABRI ZVEZDINE KOŠARKAŠE: Vidite NAČIN na koji im je izrazio podršku! (FOTO)

PRODUŽECI!

TRIJUMF ZVEZDE POSLE VELIKE DRAME I PET VEZANIH POENA BERONA!

3. minut:
Nova majstorija Davidovca za petu ličnu Lendejla i prednost Zvezde!
1. minut:
Partizan koševima Lendejla i Sija vodi 89:87!

ČETVRTA ČETVRTINA:

POSLEDNJI MINUT:
Davidovac nerešiva enigma za crno-bele! Donosi Zvezdi plus 4! Marinković trojkom VRATIO crno-bele u život! Renfro polganjem izjednačio i odveo meč u produžetke!
9. MINUT:
Nerešeno! 80:80!
7. minut:
Serija crno-belih od 5:0 za minus jedan!
5. minut:
Zvezda ulazi sa plus pet poenima Cirbesa u finiš meča!
4. minut:
Pršti u Pioniru! Davidovac i Čović igraju sjajno, dok je Dobrić doneo potpuni preokret. Međutim, Partizan se neće predati.

2. minut:
Dobrić je zapalio Pionir! Zvezda vodi sa 65:63!

TREĆA ČETVRTINA:

10. minut:
Trojka Dobrića u finišu za konačnih 63:60 za Partizan pred poslednjih deset minuta.
9. minut:
Dve trojke Davidovca i Zvezda prilazi na 59:57 u finišu treće deonice!
7. minut:
Četiri vezana penala Filipa Čovića spustila su prednost crno-belih na 54:48!
6. minut:
Prve čarke na parketu, a akteri su Marinković i Rivers! Ipak, sve se smirilo. Partizan vodi 52:44.

5. minut:
Zakucavanje Marinkovića za 49:41!
3. minut:
Partizan nastavlja da podiže igru i trojkom Novice Veličković vodi sa maskimalnih šest ponea razlike - 47:39!

2. minut:
Partizan je preko Lendejl poveo po prvi put na meču, ali je Lazić u sledećem napadu trojok vrtio prednost 39:36

DRUGA ČETVRTINA:

10. minut:
Partizan se potpuno vratio u meč i pored sjajnog šuta Zvezde za tri. Novica Veličković zaradio je nesportsku na tri sekunde do kraja. Cirbes je promašio oba penala, a rezultat posle prvih 10 minuta glasi 36:35 za Zvezdu.
8. minut:
Vraća se Partizan serijom 5:0! 31:27 za Zvezdu
5. minut:
28:18 za Zvezdu na sredini prvog poluvremena. Bolja igra crveno-belih, pre svega Riversa.
4. minut:
Konsolidoivao se Partizan u odbrani, međutim, nedostaje igra u napadu. Zvezda suvereno čuva prednost.
2. minut:
Zvezda se suočila sa velikim problemom, pošto je Regland povređen. Vođstvo crveno-belih od 23:16.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut:
Katastroflni Markus Pejdž napravio je na sekund do kraja prekršaj nad Riversom pri šutu za tri poena. Amerikanac je realizovao dva penala i postavio konačnih 21:11 posle prvih deset minuta.
8. minut:
Trgao se Partizan u finišu prve deonice i smanjio na 15:9.
6. minut:
Nastavlja se loša igra crno-belih. Agresivna odbrana Crvene zvezde donele su izabranicima Milana Tomića prednost od 11:2. Dve vezane trojke crveno-belih naterale su Trinkijerija da zatraži minut odmora.
5. minut:
5:2 vodi Crvena zvezda na sredini prve deonice. Loša igra crno-belih i slaba organizacija naterale su Partizan na lošu selekciju šuta.
4. minut:
Nadahnuti Lazić od početka meča svojom agresivnošću čita kretnje Partizanovih spoljnih igrača. Za sada je 2:2