13°C
26.04.2024.
117.1527
109.2537

POLUFINALE PLEJ-OFA: Panteri serijom 19:2 srušili Partizan i odložili odluku o drugom finalisti (FOTO)

05.06.2019. 21:05
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Dramatičan meč u Železniku.

Košarkaši FMP-a savladali su Partizan u drugoj utakmici polufinala plej-ofa Superlige sa 88:85 (19:22, 18:23, 26:15, 25:25) i tako izborili majstoricu koja će odlučiti ol drugom finalisti, a treči meč igra se u petak. Pantere su do pobede predvodili Stefan Đorđević i Aleksa Uskoković sa po 18 poena.

BRADA, OBRVA, LAV I JOŠ PO NEKO: Ameri u BRUTALNOM sastavu dolaze u Kinu na MEGDAN Srbiji (FOTO)

BEZ MLADOG CENTRA DO KRAJA SEZONE: Pecarski već na Zlatiboru

ZVANIČNO: Poznato da li će Pirejci igrati u ABA ligi (FOTO)

Početak meča u Železniku pokazao je kakva će utakmica biti. Partizan je imao početno vođstvo, ali je FMP uspeo da dođe do prednosti i u par navrata do vođstva od četiri poena. Međutim, brzo su crno-beli uspostavili ravnotežu na koju je još brže odgovorio FMP novim vođstvom koje je ponovo iznosilo četiri poena. U poslednjem minutu prve četvrtine Panteri su potpuno stali što je Partizan iskoristio i na prvi mali odmor otišao sa vođstvom 22:19. Nastavili su crno-beli u odličnom ritmu i u 12. minutu stigli do prve dvocifrene prednosti 29:19 poenima Zagorca koji je bio u sastavu uprkos udarcu dobijenom u prvoj utakmici. Usledila su skoro dva minuta bez poena, a prvi je post prekinuo FMP i uspeo da prepolovi zaostatak za Partizanom koji je ipak uspeo da sačuva vođstvo u nastavku. Stigao je Partizan ponovo i do dvocifrene prednosti, da bi PAnteri još jednom pripretili pred poluvreme na koje su crno-beli otišli sa osam poena vođstva.

Crno-beli su obigravali oko dvocifrene prednosti početkom treće deonice kada su vodili 50:42 u 23. minutu. Međutim, usledila je furiozna serija Pantera koji su postigli 19 poena i primili samo dva da bi stigli do totalnog preokreta i vođstva 61:54 u 28. minutu, a njihovu seriju prekinuo je trojkom Aleksej Nikolić, bi trojku postigao i Stefan Janković, ali je FMP ipak pred poslednju četvrtinu otišao sa vođstvom 63:60.

Nikolić je otvorio poslednjih 10 minuta trojkom za izjednačenje, ali je na drugoj strani trojkom uzvratio Uskoković. Vanja Marinković je takođe pogodio trojku, ali su Dilejni i Đorđević odveli na Pantere na 74:68 u 35. minutu. Usledio je period igre poen za poen, da bi tri minuta pre kraja Veličković smanjio na 77:74, ali je Pot sa penala vratio pet poena prednosti Panterima. Sa tri penala Marinkovića i trojkom Veličkovića Partizan je uspeo da preokrene na 80:79. Usledila je rezultatska klackalica, da bi Marinković sa penala doneo prednost crno-belima 83:81 46 sekundi pre kraja. Usledio je faul Renfroa nad Jeremićem pri šutu za tri, a igrač FMP-a iskoristio je sva tri penala i Panteri su poveli 84:83 36 sekundoi pre kraja. Marinković nije pogodio za Partizan, a Renfro je faulirao Uskokovića koji je pogodio oba bacanja i povećao vođstvo Pantera na 86:83. Crno-beli su pokušali da trojkom izbore produžetak, ali je Marinković bio neprecizan, pa je Jeremić sa penala overio trijumf Pantera.

FMP - PARTIZAN 88:85 (19:22, 18:23, 26:15, 25:25)