PAO I BAJERN: Partizan SLOMIO Bavarce za nastavak POBEDNIČKOG niza!

29.12.2022. 21:18
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: Profimedia

Sjajna igra crno-belih...

Košarkaši Partizana savladali su ekipu minhenskog Bajerna u okviru 16. kola Evrolige u beogradskoj Areni, rezultatom 83:77 (19:14, 22:15, 18:20, 24:30). Crno-beli su tako upisali sedmu pobedu u elitnom takmičenju.

ISTORIJSKI UGOVOR ZA ISTORIJSKE REZULTATE: Crvena zvezda i Meridianbet u istom timu!

"UZ TEBE SMO": Partizanova podrška Alekseju!

MICIĆ OTKRIO: Sa Atamanom gotovo i da ne pričam!

Partizan je odlično započeo utakmicu. Nošen podrškom sa tribina tim Željka Obradovića je rano poveo sa devet poena razlike, bilo je 11:2, a u toj seriji se posebno istakao Jam Madar sa šest postignutih poena.

Bajern je odmah odgovorio svojom serijom 7:0 posle čega je trener Partizana bio primoran da zatraži prvi tajm-aut, ali crno-beli nisu dozvolili preokret gostima i do kraja prve četvrtine su kontrolisali rezultat, iako ih nije služio šut za tri poena.

U drugi kvartal se ušlo rezultatom 19:14, a onda je usledio kraći period u kom su košarkaši Partizana imali dosta problema u napadu. Ipak, odbrana je dobro funkcionisala, pogotovo od trenutka kada je priliku da zaigra dobio oporavljeni Aleksa Avramović.

Partizan je i pored krize u napadu uspeo da odbrani vođstvo, Avramović je ubrzo upisao i svoje prve poene posle lepog solo prodora, a zatim je i Ledej probio led kada su trojke u pitanju za 28:22 u korist crno-belih.

Nešto kasnije se kod gostiju razigrao Ognjen Jaramaz koji je vezao pet poena na nešto više od tri minuta pre poluvremena, ali u Partizanu je glavnu ulogu počeo da preuzima Lesor čijim poenima crno-beli stižu do vođstva od 36:29.

A na minut i 43 sekunde pre kraja prvog poluvremena, Trifunović u kontri zakucava za prvu dvocifrenu prednost - 39:29.

ispostavilo se da je poluvreme uticalo da se prekine taj Partizanov ritam, pa je početak treće četvrtine podsetio  na ono što se dešavalo i početkom druge, kada je Partizan imao problema u napadu. Šut za tri poena i dalje ih nije služio, ali su Madar i Lesor ponovo počeli sjajno da sarađuju i Partizan je održavao dvocifrenu prednost.

Međutim, čim je Madar izašao iz igre, Partizan je opet ostao bez rešenja u napadu, pa je Bajern prišao na 49:42.

Željko Obradović je reagovao tajm-autom, posle kog se konačno ''probudio'' Dante Egzum. Pogodio je svoju prvu trojku, zatim još dva njegova poena i Partizan se vraća na ''plus 12'' - 54:42.

U poslednjih deset minuta Partizan je uneo deset poena prednosti, bilo je 59:49 za crno-bele, ali onda sledi nova kriza u igri Partizana, uz nekoliko loših odluka u odbrani, pa Bajern prilazi na 68:63.

Taj nalet gostiju je svojom trojkom uspeo da odbije Džejms Naneli, važne poene nešto kasnije pogađa i Ledej, ali je i Bajern sve bolje igrao u napadu kako se bližio kraj meča.

Prerano su crno-beli ušli u problem sa faulovima u poslednjoj deonici, što su košarkaši Bajerna koristili da sve češće sa linije slobodnih bacanja dolaze do lakih poena, pre svih Rubit koji na taj način smanjuje na 73:69.

Egzum je uspeo da pogodi odlah posle povratka u igru, ali Hanter pogađa trojku na drugoj strani i Bajern prilazi na 75:72! Srećom po crno-bele, Egzum nije želeo da dozvoli još jednu dramatičnu završnicu, usledili su novi njegovi poeni, a Partizan se vratio na ''plus sedam'' - 79:72.

Ledej je zatim doneo Partizanu i još veću prednost, ali opet nije moglo bez neizvesnosti! Bajern se novom mini-serijom još jednom vraća u igru, smanjili su gosti na 81:77 i imali napad na pola minuta pre kraja. Ali, Lesor je ''rampom'' zaustavio pokušaj Otela Hantera za tri poena, na drugoj strani je Madar fauliran i tu je pitanje pobdnika bilo rešeno.

Egzum je sa 19 poena bio najefikasniji u ekipi Partizana, ponovo je sjajan bio i najbolji skakač Evrolige Matijas Lesor sa 16 poena i 11 skokova, a veliki doprinos pobedi dali su i Ledej sa 15 poena i osam skokova i Madar sa 12 postignutih poena.

Na drugoj strani odličan iskusni Otelo Hanter sa 16 pona i 14 skokova, Jaramaz je upisao 14 poena, baš kao i Rubit, koji je dodao i 10 skokova.