17°C
13.06.2024.
117.0672
109.0011

ČINILO SE DA ĆE BITI LAKO POSLE PRVIH 20 MINUTA: Partizan morao dobro da se oznoji za pobedu u Atini

03.11.2022. 21:14
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Crno-beli stigli do treće pobede.

Košarkaši Partizana savladali su u Atini Panatinaikos sa 91:89 (31:16, 23:25, 14:23, 23:25) u šestom kolu Erolige i tako stigli do skora 3-3 u elitno mtakmičenju. Meč je rešen u neizvesnoj završnici, iako je posle prvog poluvremena koje je Partizan odigrao odlično izgledalo da crno-bele čeka relativno lak posao. Ipak, domaćin je zaigrao bolje u nastavkiu, Partizan počeo da gubi veliki broj lopti, pa je tim Željka Obradovića morao dobro da se oznoji da bi došao do triumfa.

ATAMAN SAOPŠTIO SPISAK: Turci sa snažnim timom dolaze u Beograd

LUKA KIDA: Dončić piše NBA istoriju

SUKOB ESKALIRAO: Nakon svađe u saobraćaju POVREĐENA poznata košarkašica!

Odlično je krenuo Partizan u Atini. Od starta su crno-beli razbijali odbranu Panatinaikosa, dok je na drugoj strani odbrana bila gotovo perfektna i već u 4. minutu je Partizan vodio dvocifrenom razlikom posle poena Pantera (13:2). Ulazak Nejta Voltersa je malo pokrenuo Panatinaikos koji je nešto bolje izgledao u napadu, ali je odbrana Zelenih idalje bila loša što je maksimalno koristio Kevin Panter koji je postigao tri trojke, poslednju uz faul i posle dodatnog slobodnog bacanja postigao 14 poena u prvoj četvtini, a Partizan vodio 31:13. Međutim, iako je ostalo samo devet desetinki do kraja Kalaicakis je trojkom sa celog terena smanjio na 31:16. Volters je trojko motvori odrugug deonicu, ali je Partizan sve držao pod kontrolom i u drugoj četvrtini. Sa svih strana je retila opasnot po koš Panatinaikos pošto su u drugoj četvrtini pogađali Lesor, Ledej, Egzum, Madar i ponovo Panter, a crno-beli su konstantno bili na dvocifrenoj razlici. Nije uspevao tim Dejana Radonjića nikako da odigra dovoljno dobro u odbrani pošto su crno-beli lako pronalazili rešenja u panadu, a Egzum je poenima uz dodatno slobodno bacanje stavio tačku na sjajno prvo poluvreme crno-belih koji su vodili 54:41.

Međutim, probudio se Panatinaikos u nastavku meča, ali je i Partizan imao problema u napadu zbog izgubljenih lopti. U trećoj deonici su Zeleni krenuli jako i preko Voltersa i Bejkona serijom 7-0 prišli na 54:48 u 22. minutu. Lesor je sa četiri vezana poena prekinuo na kratko taj nalet, da bi Panatinaikos još jednom serijom 9-0 koju je inicirao trojkom Volters prišao na samo poen zaostatka 58:57 u 26. minutu. Nedostajali su Partizanu u trećoj četvrtini poeni Pantera koji je prvo poluvreme završio sa 20 postignutih poena, ali su crno-beli uspeli da zastave drugi nalet domaćina trojkom Anđušića na koju su se nadovezali poeni Lesora sa linije za slobodna bacanja, a zatim i Anđušića sa penala i crno-beli su vodili 65:57 u 27. minutu. Ipak, ponovo crno-beli nisu uspeli da sačuvaju tu prednost i Panatinikso je pre svega preko Derika Vilijamsa u poslednju četvrtinu ušao sa četiri poena minusa 68:64.

Pone za poena se igrali poečtkom poslednje deonice. Volters je bio ključni igrač Panatinaikosa koji je domaćinu omogućio da drži priključak u 33. minutu (72:70). Uspeo je Partizan ponovo da stekne veću prednost zahvaljujući Panteru koji je postigao prve još od prvog poluvremena, kao i Danteu Egzumu koji je preuzimao dogvornost kada bi napad crno-belih zaostao i u 35. minutu je tim Željka Obradovića vodio 80:71. Međutim, uporan je bio Panatinaikos i uspeva je da preko Vilijamsa i Voltersa drži korak 84:78. Radonjić je dobio tehnički pošto se bunio smatrajući da je Bejkon fauliran prilikom pokušaja zakucavanja, da bi Anđušić iskoristio slobodno bacanje, a zatim je i Panter pogodio trojku i crno-beli su ponovo imali dvocifrenu prednost 88:78 tri minuta pre kraja. Usledio je kraći prekid pošto su nezadovoljni navijali domaćina ubacivali predmete na parket. Prekid je više prijao Panatinaikosu koji je uspeo da veže šest poena i priđe na 88:84, da bi Egzmu pogodio samo jedno bacanje, a zatim je Bejkon postigao sva tri zbog faula pri šutu za tir poena i sedam sekundi pre kraja bilo je 89:87 za crno-bele. Ipak, Anđušić je bio siguran sa penala i mada je domaćin pokušao da mapravi čudo, crno-beli su stigli do trijumfa.

PANATINAIKOS - PARTIZAN 89:91 (16:31, 25:23, 23:14, 25:23)