18°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

CRVENO-BELI SU ŠAMPIONI SRBIJE! Zvezda slomila žilavi FMP i osvojila osmu titulu zaredom

11.06.2023. 12:47
Luka Mitrović
Luka Mitrović / Izvor: MN Press

Nestvaran niz.

Košarkaši Crvene zvezde su savladali ekipu FMP-a (82:72) u drugom meču finala Superlige, te tako po osmi put zaredom osvojili titulu prvaka Srbije.

OGLASILA SE ACB LIGA: Saopštenje zbog uvreda na računa Jabuselea

VELIKI SI NIKOLA! Jokić otkrio zašto nosi burmu na patici i pokazao koliko mu porodica znači (VIDEO)

MEĐU PRVIMA: Skariolo čestitao Rajakoviću na novom poslu

FMP – CRVENA ZVEZDA 72:82 (27:23, 9:20, 19:18, 17:21)

FMP: Mur, Stepanović, Šaranović, Matović, Izundu, Bič, Pavićević, Todorić, Simović, Vuković, Dženkins.

CRVENA ZVEZDA: Kampaco, Lazić, Martin, Nedović, Petrušev, Kuzmić, Lazarević, Mitrović, Dobrić, Ilić, Marković, Bentil.

FMP je bojle otvorio meč i imao prednost u prvih par minuta, da bi zatim Zvezda preuzela inicijativu i preko raspoloženog Mitrovića stigla do vođstva 10:7 u 4. minutu. Uspeo je FMP da se vrati u egal koji je trajao, a zatim su PAnteri serijom 7-0 stigli do prednosti 21:14 u 6. minutu. Bentil je poenima prekinuo tu seriju domaćina, ali je FMP dva mniuta kasnije imao novu maksimalnu prednost 26:18. Crveno-beli su uspeli do kraja prve četvrtine da smanje zaostatak, a FMP je vodio 27:23.

Iako je FMP poenima Simovića otvorio drugug deonicu, Zvezda je bolje startovala u toj deonici. Posle namernog faula na Kmapacu Zvezda je uspela da priđe na 29:27 u 12. minutu i potpuno se vrati u meč. Teško je domaćni dolazio do poena u drugoj četvrtini, a Zvezda je na drugoj strani uglavnom lakše rešavala situacije u napadu u uspela da stigne do preokreta i vođstva 38:31 u 17. minutu. Tu porednost su crveno-beli uspeli da sačuvaju i na veliki odmor odu sa vođstvom 43:36.

Dobrom serijom FMP-a na startu drugog poluvremena tim iz Železnika se vratio rezultatski u igru i pokazao da se ne predaje tako-lako. Stigli su do poravnanja 43:43, što je bio signal za Duška Ivanovića da zatraži tajm-aut.

Nastavio je FMP da igra dobro i preokrenuo, a tek posle četiri minuta igre u drugom poluvremenu stiže do poena. Od tog momenta su ponovo crveno-beli zaigrali u svom stilu, i uspeli da vrate prednost na svoju stranu.

Bilo je to očigledno sve od Pantera u ovom susretu, poslednja deonica potpuno je pripala Zvezdi, dominirali su crveno-beli i brzo stekli dvocifrenu prednost, koju su do samog kraja održavali.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Luka Mitrović sa 16 poena, pratio ga je Ben Bentil sa 14, a po 11 imali su Fakundo Kampaco i Nemanja Nedović.

Ovim trijumfom Zvezda je stigla do osme uzastopne titule prvaka države, a pred njima je težak zadatak, odbrana titule u ABA ligi, gde u finalu igraju sa Partizanom.