23.10.2023. 20:57
KK Mega
KK Mega / Izvor: MN Press

"Parni valjak" bez rešenja...

U okviru četvrtog kola ABA lige poslednja utakmica igra se između Mege i Partizana odigrala se u Hali sportova ''Ranko Žeravica'', a domaćin je savladao crno-bele rezultatom 88:86!

SAGA NIJE GOTOVA: Bjelica se vraća u Zvezdu nakon odlaska Ivanovića?

VEĆ IMA KOLEKCIJU KAZNI: Harden ne popušta, krenuo je putem bez povratka

HERBERT POTVRDIO ONO ŠTO SE VEĆ ZNALO: Selektor Nemačke neće biti trener Asvela

Od samog početka meča Mega je, predvođena Nikolom Topićem, uspela da se nametne na terenu, a Partizan je na drugoj strani bio napadački potpuno van ritma.

Bukvalno ništa crno-beli nisu mogli da pogode nekih 7-8 minuta, imali su poražavajuće procente šuta iz igre, bez prave organizacije igre i previše komplikovanja u građenju akcija, a to je uporedo pratila i dominacija Mege u skoku (22:11 u skokovima za domaće posle prvog poluvremena).

Mlada ekipa Mege je znalački koristila, vodila je 17:4 sredinom prve deonice, a u drugu je ušla vođstvom od deset poena razlike - 21:11.

Pokušavao je trener Partizana Željko Obradović da izmenama i tajm-autima dovede svoj tim do željene igre, ali Mega je i u prvih pet minuta drugog kvartala održavala desetak poena razlike.

Akcija Avramovića i Smailagića koji je poentirao uz Topićev faul dala je nadu crno-belima da su na putu preokreta. Smailagić je tada smanjio na 28:23, a do poluvremena je tada ostalo još tačno pet minuta.

Međutim, trener Mege Marko Barać je tajm-autom prekinuo taj nalet Partizana, a Malovec je svojom trojkom vratio domaćem timu dvocifrenu prednost - 33:23.

Kapiten Partizana Kevin Panter je i dalje daleko od prepoznatljive šuterske forme, ništa nije uspeo da pogodi, vidno je nervozan, što je najviše došlo do izražaja posle njegovog trećeg faula na dva minuta do kraja poluvremena.

Aleksa Avramović je jedini koji je davao značaja  doprinos u napadu, ali jednostavno nije imao prave saradnike. Nesporazum sa Vukčevićem pred kraj poluvremena je to najbolje ilustrovao. Kao da večeras prvi put igraju zajedno...

Problem za Megu ubrzo je postala četvrta lična greška Nikole Topića, ali već u narednom napadu četvrtu ličnu na drugoj strani pravi i kapiten Partizana Kevin Panter, tek što se vratio u igru posle duže pauze na klupi.

I bez Topića u igri, Mega je nastavila da pravi probleme Partizanu, a u njegovom odsustvu glavnu ulogu je preuzeo odlični Đurišić.

Ipak, trojkom Zeka Ledeja Partizan prvi put u drugom poluvremenu smanjuje na ispod deset poena razlike - 61:52.

Avramović je, izgleda, bio jedina Obradovićeva nada u ovoj utakmici, pa ga trener crno-belih gotovo nije ni izvodio iz igre do pred kraj treće četvrtine, ali na sreću crno-belih, veliki doprinos u napadu počeli su da daju i Kaminski i Ledej, a i Jaramaz je uneo novu energiju svojim ulaskom.

Najviše zahvaljujući njima, kao i Naneliju koji je počeo da pogađa za tri poena, Partizan je uspeo da do kraja treće četvrtine priđe na 69:61 i vrati nadu u preokret.

Još više se Partizan približio posle dva minuta igre u poslednjem kvartalu, kada je Pi Džej Doužer pogodio trojku za 72:68!

Frenk Kaminski je igrao kao preporođen, pogodio je zarim i trojku za prilazak na 74:73, ali Mega uspeva da odbije ovaj nalet Partizana i sredinom poslednje deonice neverovatnim poenima Nikole Jankovića iz ''nemoguće'' pozicije uvećava svoju prednost na 78:73.

Posle tajm-auta Željka Obradovića, pet poena za Partizan vezuje Aleksa Avramović, ali sjajni Đurišić ne dozvoljava crno-belima da pređu u vođstvo - 80:78, tačno na pet minuta do kraja.

Mega se novim poenima Jankovića vratila na ''plus 4'', a indisponirani Kevin Panter na drugoj strani vezuje dva promašaja, pa pravi petu ličnu grešku i kompletira možda i svoju najgoru partiju od dolaska u Partizan.

Na tri minuta do kraja, Naneli vraća Partizan u igru, a Kaminski konačno donosi izjednačenje crno-belima - 82:82 na ulasku u poslednja dva minuta.

Međutim, Iljasoglu odmah uzvraća, a posle lošeg napada Partizana, Malovec pogađa otvoreni šut sa distance - 86:82!

Kaminski ponovo pogađa posle Obradovićevog tajm-auta, a na 18 sekundi do kraja Jaramaz krade loptu Topiću i u kontri donosi novo izjednačenje Partizanu - 86:86!

Posle tajm-auta, Mega je imala poslednji napad, crno-beli su odlučili da se brane bez faula, a u poslednjoj sekundi kulminacija drame! Topić je šutirao, nije bio prtecizan, a Trifunović u pokušaju da uhvati loptu postiže autokoš uz zvuk sirene!