PALA I IGOKEA: Partizan se vraća na pobednički kolosek!

25.12.2022. 19:19
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: Foto: KK Partizan

Nastavljeno regionalno takmičenje...

Košarkaši Partizana savladali su u Laktašima ekipu Igokee rezultatom 86:96 (22:32, 25:25, 21:19, 17:20) u meču 12. kola ABA lige.

”DESILO SE OČEKIVANO”: Mijatović čestitao Zvezdi na pobedi!

VEĆ UPISAO ASISTENCIJU SEZONE: Šta je to uradio Kampaco na debiju? Jedan DOKTORAT (VIDEO)

JOŠ UVEK VLADA NEDOUMICA: Kampaco ne zna da li će igrati protiv Barselone

IGOKEA - PARTIZAN  85:96 (22:32, 25:25, 21:19, 17:20)

Hala: Sportska dvorana Laktaši

Sudije: Josip Radojković, Radoš Savović, Bojan Kruljac

IGOKEA: Kravford 26, Đorđević, Josilo 4, Rej 8,  Tanasković 9, Bošković, Delalić 4, Kondić, Marić 9, Valer 3

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 10, Avramović, Panter 18, Smailagić 7, Papapetru, Egzum 9, Naneli 18, Lesor 14, Trifunović 12, Anđušić 3, Madar 5

Trojkama Trifunovića i Smailagića Partizan je započet meč u Laktašima. Ostavljali su domaći dosta prostora na spoljnoj liniji, što su crno-beli koristili. Igokea u prvim minutima nije nalazila rešenje za agresivnu odbranu gostiju, međutim posle nekoliko dobrih prodora ,,vratila se u život“ i polovinom prvog kvartala zaostajala tri razlike pri rezultatu 18:15.

U nastavku Partizan je iskoristio izgubljene lopte domaćih i lošu realizaciju u napadu i odlepio se na 10 razlike na kraju prve četvrtine (32:22).

U sličnom maniru nastavljena je utakmica. Anđušić je ušao prvi put na teren i odmah upisao trojku, a potom je Panter posle odličnog pasa Lesora poentirao ispod koša za maksimalnih +13.

Đoršević je iskoristio prednost pod košem i smanjio na jednocifren zaostatak Igokee četiri minuta pred kraj prvog poluvremenam ali je Panter postigao važnu trojku za prekid mini-serije domaćina.

Đorđević je držao svoj tim u životu, gotovo da je bio bez greške na šutu iz igre, ali teško je bilo igrati protiv ovako raspoloženog Partizana.

Igokea je u trećem kvartalu prišla sa -15 na -3, pre svega zahvaljujući promeni odbrane i Krofordu i njegovom proigravanju saigrača. Partizan je dobro startovao ponovo trojkama, ali su ga izgubljene lopte (čak pet u trećoj deonici) koštale ubedljivijeg vodstva.

Slično kao u mnogim mečevima, Partizanu je falila je koncentracija u drugom poluvremenu, što se u mnogome odrazilo na rezultat.

Igokea je treću četvrtinu dobila, ali nedovoljno da preokrene rezultat, koji je pred poslednjih 10 minuta bio 76:68.

Madar je u poslednjoj četvrtini nastavio Partizanovu izvanrednu seriju trojki na ovom meču, ali je Kendrik Rej onom sa centra odgovorio i održao svoj tim u igri.

Novom trojkom Ledeja, crno-beli su ponovo imali dvocifrenu prednost 86:76, šest minuta do kraja meča. Međutim, nastavili su da gube lopte gosti, što je Igokea koristila i ponovo se približila trojkom Kroforda na tri poena zaostatka. Na kraju je ekipa Željka Obradovića izvukla važnu pobedu u okviru 12. kola ABA lige.

Najefikasniji u Partizanu bili su Naneli i Panter sa po 18 poena, Lesor je stigao do 14. Aleksa Avramović igrao je i večeras, ali nije stigao do poena. Igokeu je vodio Kroford sa 26 poena, dok je 22 postigao Đorđević.