SVE JE BILO REŠENO ZA 10 MINUTA: Zvezda poražena od Reala

21.10.2022. 21:38
Vladimir Jovanović, KK Crvena zvezda
Vladimir Jovanović, KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Četvrti poraz crveno-belih.

Košarkšai Real Madrida savladali su u četvrtom kolu Evrolige Crvenu zvezdu sa 72:56 (25:10, 14:20, 15:14, 18:12) i tako stigli do druge pobede, dok su crveno-beli pretrpeli i četvrti poraz. Čini se da je katastrofalno odigrana prva četvrtina odlučila pobednika jer je Zvzeda posle toga konstantno jurila Real pokušavajući da se vrati u meč, što je i uspela u trećoj četvrtini , ali su loša rešenja u napadu i loš šut za tri poena dali priliku Realu da ponovo ode na dvoxifreenu prenost i dođe do pobede.

OZBILJAN UDARAC ZA ASVEL: Lovernj doživeo tešku povredu

DA LI JE BLIZU KOMPROMIS EVROLIGE I FIBA? Armani i Vritus pomerili utakmicu zbog reprezentacije

POSLE OSTAVKE KRSTIĆA: Oglasio se KSS, poznato ko će obavljati njegovu funkciju

Zvezda je samo na startu prve četvrtine uspela da drži korak za Realom posle trojke dobrića i poena Markovića kada je imala minus od dva poena (7:5). Međutim, Real je brzo stigao do prednosti 13:5 trojkom Kornela, a Zvezda brzo ispunila bonus i uz promašaje Petruševa i Dobrića Madriđani su koševima Porije i Kornela stigli do 20:7 dva minuta pre kraja četvrtine. Do prvog malod odmora Real je povećao prednost na 25:10. Nije se mnogo toga promenilo ni na početku druge četvrtine. Real je nastavio sa dobrom igrom i posle trojke Jabuselea stigao i do 18 poena prednosti u 14. minutu (31:13). Ipak, Zvezda je uspela da veže pet poena i smanji na 31:18 samo minut kasnije. Domaćin je tih 13 poena uspevao da održi u narednih par minuta da bi Luka Vildoza pogodio dve trojke u nizu i uz poene Martina su crveno-beli serijom 8-0 prišli na 35:28 na dva i po minuta pre kraja prvog poluvremena. Mnogo bolje je Zvezda izgledala i u odbrani tokom druge četvrtine, ali nije uspevala da iskoristi to u napadu i Rela je na velikom odmor uvodio 39:30.

Bolje ušla Zvezda u drugo poluvremei to se videlo na startu treće deonice. Iako je Abalde trojkom otvorio deonicu za vođstvo Reala 42:32, Zvezda je serijom 10-2 uspela da priđe na 44:42 u 25. minutu zahvaljujući Bentilu, Dobriću i Vildozi koji je pokazao da će biti dobro pojačanje. Međutim, usledio je period od pet minuta u kojima Zvezda nije uspela da postigne poene, dok je Real serijom 10-0 u tih pet minuta ponovo stigao do dvoicfrene prednosti 54:42, a crveno-beli su uspeli samo da smanje taj zaostatak pre poslednju četvrtinu. Zvezda u poslednjoj četvrtini nije postigla poene u prva dva i po minuta sve dok Hezonja nije dobio tehničku grešku zbog gestikulacije prema Bentilu, a Dobrić pogodio jedno bacanje za 57:45 u 33. minutu. Crveno-beli su često pokušavali da u napadu rešenja traže u šutevima za tri koje nisu pogađali, da bi Bentil sa pet vezanih poena približio Zvezdu na 57:50 u 35. minutu. Crveno-beli su nastavili sa dobrom odbranom, ali je i dalje bilo problema u napadu. Ipak, posle Bentila, četiri poena je vezao Martin i približio Zvezdu na 59:54 tri i po minuta pre kraja. Stigao je dogovor Reala u vidu Valtera Tavaresa koji je sa pet poena u nizu ponovo vratio Real na dvocifrenu prednost koju je dodatno povećao Musa na manje od dva minuta pre kraja i tada i rešio pitanje pobednika ovog meča

REAL MADRID - CRVENA ZVEZDA 72:56 (25:10, 14:20, 15:14, 18:12)

DVORANA: Vizink centar

SUDIJE: Pukl, Panter, Viklicki

REAL MADRID: Kozer 2, Abalde 6, Hezonja, Rodrigez 6, Dek 12, Porije 5, Kornel 7, Tavares 10, Ljulj, Jabusele 11, Ndijae, Musa 13.

CRVENA ZVEZDA: Holand 7, Vildoza 10, Lazarević 2, Mitrović 2, Lazić, Martin 8, Dobrić 8, Raduljica, Ivanović, Marković 2, Petrušev, Bentil 17.