CRVENO-BELI STREPELI DO KRAJA: Sferopulos debitovao pobedom

23.10.2023. 18:55
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Zvezda tek u poslednjpoj četvrtini slomila otpor FMP-a.

Košarkaši Crvene zvezde napravili su dobru uvertiru pred dupli program večitog derbija pošto su u četvrtom kolu ABA lige savladali FMP sa 83:72 (21:16, 20:17, 20:23, 22:16) i tako zadržali maksilana učinak u regionalnom takmičenju, a novi trener Joanis Sferopulos debitovao je pobedom na klupi crveno-belih.

HERBERT POTVRDIO ONO ŠTO SE VEĆ ZNALO: Selektor Nemačke neće biti trener Asvela

VEĆ IMA KOLEKCIJU KAZNI: Harden ne popušta, krenuo je putem bez povratka

NA KOJOJ JE POZICIJI JOKIĆ: Lebron Džejms će najviše zaraditi u predstojećoj sezoni (FOTO)

Na startu meča se igralo prilično brzo, a novi trener crveno-belih Sferopulos je dao više minuta Tobiju i Jagu u ovom meču. Zvezda je posle trojke Gedraitisa povela 5:2 u 2. minutu, a istu prednost je imala u 4. posle poena Davidovca (9:6). Usledio je period sa promašajima na obe strane, da bi da bi Tobi vratio trojku Panterima i pet poena prednosti crveno-belima 14:9 u 7. minutu. Ulazak Teodosića pozdravljen je aplauzima, a Zvzeda je do kraja deonice sačuvala pet poiena prednosti (21:16). Nešto bolje je Zvezda otvorila drugu deonicu i trojkom raspoloženog Hange stigla do 28:20 u 14. minutu. Mada je FMP  uspevao na momente da smanji zaostatak, crvemo-beli su uspevali da drže između šest i osam poena prednosti i tako se praktično igralo do smae završnice poluvremena. Panteri su uspeli u poslednji minut da uđu sa šest poena zaostatka, Mitrović je pogodio i vratio Zvezdu na osam poena viška koliko su crveno-beli imal ii na poluvremenu (41:33).

Zvezda je drugo poluvreme otvorila sa četiri poena u nizu preko Gidraitisa i Davidovca i stigla do maksimalne prednosti 45:33 u 22. minutu. Uspeli su Panteri na kratko da se vrate na jednocifreni zaostatak poenima Stepanovića i Simovića, ali su Davidovac i Nejpir vratili crveno-bele na 12 poena prednosti u 24. minutu (40:37). Nenad Stefanović je reagovao tajm-autom, ali je potom Zvezda povećala prednost zakucavanjem Ilića na 51:37 u 25. minutu, da bi za 60 skuendi FMP postigao pet poena i došao do jednocifrenog zaostatka 51:42. Zvezda je na kratko prekiunula seriju poenima Tobija, ali je FMP poenima Votsona i Vokera, kao i Subotića uspeo da priđe na samo 53:49 u 28. minutu. Ilić je pogodio samo jedno bacanje, Subotić trojku i zatim samo jedno bacanje propustivši da donese izjednačenje domaćinu. Ilić je nastavio da pogađa, prvo trojku na koju je Voker odgovorio, a zatim i za dva, da bi i Jago posle lepe solo akcije pogodio i doneo Zvezdi prednost pred poslednju četvrtinu 61:56.

Mitrović je pogodio samo jedno od dva bacanja za prednost Zvezde 62:56 na startu poslednje deonice, ali je usledila serija FMP-a 7-0 za prvo vođstvo domaćina još od starta meča 63:62 u 33. minutu. Mitrović je ponovo pogodio jedno od dva bacanja, da bi zatim on i Dos Santos doneli Zvezdi ponovo prednost 65:63 pogodivši po jedno bacanje. Igralo se praktično poen za poen, da bi Dos Santos pogodio trojku za prednost crveno-belih 70:67 četiri minuta pre kraja, a zatim i dvojku pošto je na kratko izgubio loptu i Zvezda je vodila 72:67. FMP je stigao do poena koji su poništeni pošto je vreme za napad isteklo, da bi zatim Teodosić i Tobi pogodili po dve penala i prednost crveno-belih je bila 76:67 dva minuta pre kraja. Bili su to i ključni poeni koji mje Zvezda uspela da bodije nalet Pantera i osigura trijumf u Železniku na premijeri novog trenera Joanisa Sferopulosa.

FMP CRVENA ZVEZDA 72:83 (16:21, 17:20, 23:20, 16:22)