10.12.2022. 18:41
Ben Bentil
Ben Bentil / Izvor: MN Press

Crveno-beli stigli do osme pobede u regionalnom takmičenju.

Košarkaši Crvene zvezde su ubedljivo u 10. kolu ABA lige Mornar iz Bara u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' sa 93:77 (25:22, 27:14, 19:26, 22:15) i tako ostvarili osmu pobedu u sezoni, dok su gosti doživeli šesti poraz.

EVROLIGA: Amerikanci PODELILI MVP titulu!

DRUGI PIŠU: Kampaco potpisao za Crvenu zvezdu

POSLE POBEDE U ISTORIJSKOM DERBIJU: Nebojša Čović je ima šta da kaže o atmosferi i suđenju

Mornar je bio taj koji je bolje otvorio meč i poveo sa 6:3, ali je Zvezda serijom 9-0 povela u 4. minutu 12:6. Trojkama je Zvzeda stigla do prednosti 17:10, ali je Mornar uspeo preko Kovačevića da se pribbliži na sampo poen zaostatka 19:17. Iako je Zvezda uspela da ponovo poveća prednost preko Ilića koji je pogodio uz faul, Rasel je trojkom smanjio na 25:22 na kraju prve deonice. Start druge četvrtine pripao je Stefanu Markoviću i Zvezda je stigla do vođstva 29:22 posle čega je Pavićević reagovao tajm-autom. Imala je Zvezda i osam poena prednosti u jednom trenutku, ali je Mornar uspeo da prepolovi zaostatak na 34:30 u 16. minutu. Međutim, nije to vredelo gostima pošto je Bentil igrao sjajno u prvom poluvremenu i sa pet vezanih poena doneo Zvezdi prvu dvocifrenu prednost 44:32 u 18. minutu, a crveno-beli su preko Nikole Topića napoluvrmenu stigli do vođstva 52:36.

Zvezda je dobro počela u drugom poluvremenu i preko Vildoze i Nedovića čuvala dvocifreno vođstvo. Međuti, razigran je bio Rasel i uspeo je da spusti Mornar na devet poena zaostatka trojkom 61:52 u 25. minutu. Gosti su u jednom momentu prišli na 62:56 poenima Vrankovića, ali je Zvezda uspela da se vrati brz ona dvocifrenu prednost. Ipak, Pecarski i Rasel uspeli su da pred poslednju deonicu približe Mornar na 71:62. Crveno-beli su bolje ušli u odlučujuću četvrtinu i poenima Ilića i Lazića ponovo vratili dvocifrenu prednost 75:62 u 33. minutu posle čega je Pavićević tražio tajm-aut. To je urodilo plodom pošto je Rasel postigao pet poena u nizu i smanjio zaostatak gostiju na 76:68, da bi crveno-beli još jednom odgovorili preko Ilića, Bentila i Martina za vođstvo 81:68 u 36. minutu. Trpojka Vujačića za 81:71 bio je i poslednji pokušaj Mornara da se vrati u meč, ali su Bentil, Nedović i Martin brzo odgovorili i osigurali trijumf crveno-belih.

CRVENA ZVEZDA - MORNAR 93:77 (25:22, 27:14, 19:26, 22:15)

DVORANA: Aleksandar Nikolić

SUDIJE: Dragojević, Kruljac, Pecelj

GLEDALACA: 2.659

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 8, Lazarević, Mitrović 2, Lazić 7, Martin 6, Dobrić 10, Raduljica 8, Ilić 11, Nedović 3, Marković 4, Topić 8, Bentil 26.

MORNAR: Rasel 35, Živanović 7, Pirs, Vranković 4, Kovačević 5, Marljukić, Pecarski 8, Miković 2, Vujačić 10, Diong 3, Vranješ 3, Radetić.