Sjajna partija srpskog reprezentativca.

Srpski košarkaš Nemanja Bjelica odigrao je još jednu sjajnu partiju u NBA, ali to nije bilo dovoljno za trijumf njegove Minesote protiv Indijane.

ALIMPIJEVIĆ: Izgubili zbog šest minuta loše igre

ĐENKA SE JAVIO ODMAH POSLE MEČA: Porukom je ZAPALIO navijače Zvezde (FOTO)

Timbervulvsi su poraženi od Pejsersa rezultatom 130:107, a Bjelica je odigrao najbolji meč od početka sezone u najjačoj ligi sveta - 18 poena (6-10 iz igre, 4-8 za tri). Reprezentativac Srbije je ubacio oba slobodna bacanja, imao dve asistencije i po jedan skok, ukradenu loptu i blokadu, za 25 minuta na parketu.

Isti broj poena imao je Džamal Kroford koji je dodao i 9 asistencija, najefikasniji kod domaćina očekivano je bio Karl-Entoni Tauns sa 27 poena i 8 uhvaćenih lopti, ali je ekipa Toma Tibodoa ubedljivo poražena.

ako je u drugoj četvrtini ubacila 41 poen i vratila egal posle početnog vođstva Pejsersa, Minesota je treći period izgubila rezultatom 37:23 i povratka nije bilo.

Indijanu je predvodio Viktor Oladipo sa 28 poena za isto toliko minuta na parketu, Daren Kolison je ostvario sjajan dabl-dabl (15 poena, 5 skokova i 16 asistencija), dok je odličan bio i hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović sa 19 poena i 5 uhvaćenih lopti, uz šut iz igre 9-12.

Minesota posle četiri meča ima po dve pobede i poraza, pa se nalazi na šestom mestu Zapadne konferencije, a Indijana je sa istim učinkom osma na Istoku.