16°C
26.04.2024.
117.1627
109.3752

SJAJAN MEČ U ZADRU: Palo je 206 POENA, a domaćin je dao Megi 40 u poslednjoj deonici

05.01.2020. 20:54
Zadar - Mega
Zadar - Mega / Izvor: Foto: ABA liga/Zadar/Zvonko Kucelin
Velika borba oko toga ko će ispasti iz lige.

Košarkaši Mega Bemaksa poraženi su na gostovanju Zadru 106:100 (22:26, 25:25, 19:24, 40:25) posle katastrofalne poslednje četvrtine. Srpski predstavnik je u 14. kolu ABA lige uspeo da primi nestvarnih 40 poenau zadnjoj deonici i da ispusti +14 na devet minuta pre kraja.

DEBAKL PRED DOLAZAK ZVEZDE: Saša Obradović RAZMONTIRAO Asvel!

BRUTALNI RISTIĆ: Neverovatna PARTIJA Srbina u VTB ligi

Zadrani su na dva minuta do kraja došli do izjednačenja, a onda preko Alena došli do prednosti. Mega je izjednačila zakucavanjem Atića na minut i po do kraja (100:100), ali do kraja utakmice nije postigla nijedan poen.

U pobedničkom sastavi najbolji je bio Domagoj Vuković sa 28 poena i 13 skokova. Pratili su ga Brajon Alen sa 22, te Ive Ivanov i Dominik Mavra sa po 15 poena.

Na drugoj strani najefikasniji bio je Marko Simonović sa 23 poena i 12 uhvaćenih lopti. Kendrik Peri je imao 19, Nikola Mišković 14, a Edin Atić 13 poena.

Ovo je inače bila velika borba oko otga ko će biti poslednji tabeli. Sada je Mega od Zadra preuzela začelje.

Pogledajte kako izgleda Sofija Tomala, devojka Lorisa Karijusa.