SLS: FMP ima meč loptu za polufinale sa Zvezdom!

04.05.2024. 21:41
KK FMP
KK FMP / Izvor: MN Press

U okviru Superlige Srbije, ekipa FMP-a je danas u prvom i jedinom četvrtfinalnom duelu savladala Borac iz Čačka večeras kraj Morave.

Nakon neizvesne završnice, bilo je 87:90 za goste koji su sada bliži plasmanu u polufinale gde ih čeka Crvena zvezda.

Gosti su prvi došli do ozbiljnije prednosti pred kraj prve deonice kada su napravili seriju i otišli na 12:21, ali je Borac uspeo da se vrati preko Todorovića koji je vukao svoj tim u tim trenucima.

Ipak, posle nove serije FMP-a i trojke Rebeca bilo je 23:35. Pred kraj poluvremena bilo je i +15 za "Pantere" posle novih poena Rebeca.

Tokom treće deonice bilo je u više navrata 16 poena viška za FMP, ali je onda fantastično zaigrao Aleksa Uskoković, a posle Talićeve trojke bilo je 57:65. Trojku je pogodio i Tasić za "eksploziju" na tribinama, na ulasku u poslednjih deset minuta bilo je samo pet poena viška za goste.

Tasić je bio taj koji je pokrenuo Borac i u poslednjoj deonici, a posle pet minuta igre u odlučujućoj četvrtini i poena Nikolića bilo je 74:76 za totalnu neizvesnost.

Subotić i Novak su pogodili trojke na drugoj strani, ali se Borac nije dao tako lako, pa je posle nove trojke Nikolića bilo minimalnih 83:84. U penal završnici domaćin je propustio veliku šansu da izjednači rezultat, Nikolić je promašio jedno slobodno bacanje i sve je otišlo na stranu gostiju...

Tasić je imao 32 poena kod Čačana (4-4 za tri), Uskoković je imao 22, Nikolić 12. Kod FMP-a Novak 20 poena, Rebec 15.