SPEKTAKL U BEOGRADU! PAO srušio Makabi, igraće se majstorica

02.05.2024. 22:49
Ergin Ataman, KK Panatinaikos
Ergin Ataman, KK Panatinaikos / Izvor: MN Press

Košarkaši Panatinaikosa pobedili su u okviru četvrtog meča plej-ofa Evrolige ekipu Makabija u dvorani "Aleksandar Nikolić" večeras u Beogradu i slavili kao formalni gosti rezultatom 95:88 i izjednačili na 2:2 u seriji. Majstorica se igra u Atini.

PAO je gubio sredinom poslednje deonice 7 razlike, ali je preko Kendrika Nana i Kostasa Slukasa uspeo da preokrene rezultat.

Nešto bolji početak Panatinaikosa, imali su i +8 sredinom prve četvrtine, ali se Makabi vratio.

Gledali smo uzbudljiv susret, neivestan, da bi pred kraj Lorenco Braunpoevo Makabi do 78:74!

Totalna neizvesnost, PAO je preko Slukasa na dva minuta do kraja preokrenuo sa linije za slobodna bacanja, a prednost je uvećao Lesor. Slukasovi poeni su odveli PAO na +5 na ulasku u poslednji minut.

Uspeli su i da sačuvaju razliku, pa su izjednačili na 2:2.

Makabi je skoro tri minuta bio bez poena na samom kraju, to ih je i koštalo pobede u ovom meču.

Lorenco Braun je imao 17 poena, Blat i Kolson po 17, Nibo 12. U redovima Panatinaikosa Nan 27 poena, Slukas 20 poena i 8 skokova, Mitoglu 13, a Lesor 17 poena i 7 skokova.