20.08.2022. 20:12
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: MN Press
Fantastična partija.

Košarkaši Srbije savladali su domaćina Nemačku u finalu pripremnog DBB Superkupa u Hamburgu. Rezultat je bio 83:56 za naše momke.

POVREDIO IM SE GLAVNI IGRAČ: Srbiji bi mogao da bude znatno olakšan posao na otvaranju Evrobasketa

ZAŠTO UVEK BIRAŠ MOJE KLUBOVE: Bivši centar Partizana imao šta da poruči pojačanju CRNO-BELIH!

UZEO STVAR U SVOJE RUKE! Pogledajte kako Jokić KOMANDUJE Srbijom i vodi je do pobede (VIDEO)

Nikola Jokić je bio glavni pokretač sa 22 poena (9-10 iz igre) i 5 skokova za 17 minuta, "orlovi" su kontrolisali meč protiv domaćina od prvog do poslednjeg minuta i na krilima baš njega došli do trijumfa.

Vasilije Micić imao je 14 poena (5-9 iz igre) i 4 asistencije, dok je Nikola Milutinov dodao 13 poena (5-6 iz igre) i 7 skokova.

Za Nemačku je Andreas Obst postigao 12 poena, a Timan je dodao 9.

Reprezentacija Srbije
Reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Pešićevom timu slede dve utakmice kvalifikacija za Svetsko prvenstvo – sa Grčkom kod kuće 25. avgusta i sa Turskom tri dana kasnije u gostima.

Potom Orlovima sledi Evrobasket od 1. do 18. septembra, a grupnoj fazi je Pešićev tim u D grupi sa Izraelom, Holandijom, Finskom, Poljskom i Češkom.

BONUS VIDEO: Pogledajte zavodljivi ples smerne srpske teniserke Nine Stojanović