SRPSKA EVROLIGA: CSKA i Fener bili u nokdaunu, a onda su Teo, Bogdan i Kalina POKIDALI! (VIDEO)

18.04.2017. 22:12
Miloš Teodosić i Bogdan Bogdanović
Miloš Teodosić i Bogdan Bogdanović / Izvor: MN Press

Odigrani prvi mečevi plej-ofa Evrolige.

CSKA je posle drame savladao Baskoniju rezultatom 98:90, dok je Fenerbahče bio bolji u gostima od Panatinaikosa sa 71:58 za 1:0 u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa Evrolige.

SLOBODA ZA NIKOLU: Srbi ZATRPALI FB stranicu Denvera (FOTO)

GLAVOBOLJA ZA ĐORĐEVIĆA: Rival Srbije STIŽE ekstra POJAČAN na EP! (FOTO)

Šampion Evrope je bio blizu poraza na svom terenu protiv tima iz Vitorije. Gosti su na dva minuta pre kraja vodili sa 90:88, a onda nisu postigli koš do kraja meča.

Kada je bilo gusto, na scenu je kročio Miloš Teodosić koji je pogodio ključnu trojku za 91:90. Na to se nadovezao Nando De Kolo i „armejci“ su odbranili domaći teren.

Teodosić je bio igrač utakmice sa 22 poena i pet asistencija (indeks korisnosti 22), dok je De Kolo ubacio 17 poena. U ekipi Baskonije Šejn Larkin je bio najefikasniji sa 17 poena.

Kakav preokret u Atini u režiji Bogdana Bogdanovića i Nikole Kalinića. Panatinaikos je vodio sa 44:28 početkom treće deonice, a onda je uragan oduvao domaćina. Zahvaljujući Bogdanoviću tim Željka Obradovića je do kraja trećeg kvartala stigao do 49:48, a u poslednjoj četvrtini posle pet vezanih poena Nikole Kalinića Fener je poveo sa 53:50. Na Kalinićeve poena nadovezao se Bogdanović i gosti su slavili na kraju ubedljivim rezultatom 71:58.

Bogdanović je završio utakmicu sa 23 poena (5/6 za tri, 4/6 za dva), pet skokova i četiri asistencije, dok je Kalinić postigao 16 poena (4/6 za tri).