16°C
26.04.2024.
117.1527
109.2537

SRPSKI NBA SPEKTAKL: Jokić došao u goste Bogdanu i Bjelici, a onda je ON uzeo stvar u svoje ruke (VIDEO)

04.01.2019. 08:13
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Reuters

U triler završnici odlučen pobednik meča u Kaliforiniji.

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Sakramento Kingse na gostovanju posle velikog preokreta rezultatom 117:113 i tako došli do četvrtog uzastopnog trijumfa.

Meč je obeležio Džamal Marej koji je 34 od svojih 36 poena postigao u drugom delu meča i režirao preokret Nagetsa sa -15 za najbolji start sezone u istoriji franšize sa 25-11.

Marej je ukrao šou Srbima koji su dominirali u prva 24 minuta i u potpunosti opravdali status ove utakmice koja je nazvana srpskim derbijem, zbog čega je i Dag Kristi pričao srpsk na kojem nam je prvo poželeo dobro jutro, a potom i čestitao Novu godinu.

Nikola Jokić je sjajno pratio Mareja sa 26 poena (10/18 iz igre, 3/8 trojke), 13 skokova i 6 asistencija, svih šest u drugom poluvremenu, od kojih je većina išla za igrača meča.

S druge strane, Nemanja Bjelica je ubacio 17 poena (7/14) uz 6 skokova i 3 asistencije, ali su ga nakon impresivne prve četvrtine (12 poena) usporila tri brza faula.

Bogdan Bogdanović je postigao 14 poena (5/9) te imao 5 skokova i 2 asistencije, uz maestralnu epizodu u drugom periodu u kojem je postigao 11 poena i direktno režirao beg Kingsa na +15. U samoj završnici je trojkom vratio nadu Sakramentu smanjivši na 114:111 na 25 sekundi pre kraja, ali nije uspeo da pogodi novu nakon u sledećem napadu, čega je Denver "overio" trijumf sa penala.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.