START PO UKUSU NAVIJAČA: Desetkovana Zvezda demolirala Split (FOTO)

24.09.2021. 21:34
Nikola Ivanović
Nikola Ivanović / Izvor: MN Press
Gosti nisu imali nikakve šanse.

Košarkšai Crvene zvezde pobedom su započeli novu sezonu ABA lige pošto su u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' ubedljivo savladali Split sa 97:61 (22:16, 31:12, 22:13, 22:20) uprkos brojnim izostancima igrača zbog povreda, a odličnom igrom debitovao je pred navijačima Nikola Ivanović.

POVRATAK: Đinobili ponovo u San Antoniju

IZNENAĐENJE NA STARTU ABA LIGE: Cibona slavila u Baru, blistao mladi Prkačin (VIDEO)

NOVI POTPIS U CRVENOJ ZVEZDI: Pojačanje stiglo pred meč sa Splitom (FOTO)

Imao je trener crveno-belih Dejan Radonjić mnogo problema pred ovaj meč zbog brojnih povreda igrača, a protiv Splita u timu nije bilo Arona Vajta, Branka Lazića, Ognjena Dobrića i Dejana Davidovca, ali se sve to nije osetilo protiv Splita. Gosti su samo u prvoj četvrtini uspeli da drže korak sa Zvezdom koja je od starta bila u prednosti. Ipak, nisu crveno-beli uspevali da odmah stvore osetniju prednost u prvih 10 minuta i na prvi mali odmor otišli su sa vođstvom 22:16. Međutim, u drugoj četvrtini počela je da funkcioniše odbrana Zvezde na način na koji svi navijači i očekuju od ovog tima. Split nije uspevfao da dođe ni do šuta, a na drugoj strani su se nizale kontre pa je u 12. minutu domaćin imao i prvu dvocifrenu prednost 28:18. To je bila granice posle kojeg više nije bilo povratka za Split. Crveno-beli su konstantno podizali prednost i u 15. minutu već vodili 41:20, da bi na poluvremenu domaćin imao 25 poena prednosti.

Drugo poluvreme bilo je samo formalnost. Dejan Radonjić je pružio šansu svim igračima, Zvezeda je nastavila da igra u istom ritmu i u 23. minutu je na semaforu stajalo 67:30. Split je bio potpuno razbijen, a crveno-beli su potpuno kontrolisali dešavanja na terenu i konstantno održavali 30 poena prednosti do kraja meča.

CRVENA ZVEZDA - SPLIT 97:61 (22:16, 31:12, 22:13, 22:20)

DVORANA: Aleksandar Nikolić

GLEDALACA: 2.476.

SUDIJE: Nedović, Hadžić, Ćalić.

CRVENA ZVEZDA: Gušić 2, Lazarević 13, Volters 10, Mitrović 6, Kalinić 9, Holins 11, Simonović, Ivanović 20, Kuzmić 11, Cirbes 12, Popović 3.

SPLIT: Perković, Perasović 4, Kedžo 9, Runjić 7, Žganec 1, Vuko 5, Čampara 10, Bajo 7, Džons 6, Meklin 7, Barič 5.

Pogledajte kako izgleda Julijana Trigubčak, poznata hokejaška navijačica.