STARTOVALA EVROLIGA: CSKA izbegao iznenađenje, Real rutinski u Istanbulu (FOTO)

12.10.2017. 21:03
Vladimir Micov
Vladimir Micov / Izvor: Foto: euroleague.net

Od naših internacionalaca najbolju igru pružio je Vladimir Micov, as Armanija.

U prvim mečevima premijernog kola bilo je uzbuđenja, ali na kraju su zabeleženi očekivani rezultati. Armani je u Moskvi bio na pragu iznenađenja, ali je CSKA posle bolje igre u poslednjoj četvrtini stigao do rutinske pobede - 93:84 (16:30, 22:18, 27:16, 28:20), a u duelu u Istanbulu, Anadolu Efes - Real Madrid, kraljevski tim je od početka dominirao i na kraju slavio 88:74 (28:19, 17:17, 17:20, 26:18).

ZAJEDNO SU IGRALI NA KALIŠU: Delije poslale MOĆNU poruku bivšim LJUBIMCIMA! (FOTO)

POSEBAN REŽIM ZA SRBINA: Ameri ZABRANILI Jokiću da uzima hranu koju NAJVIŠE voli! (FOTO)

Na meču u Turskoj domaći su se svojski borili, u finišu treće četvrtine su se primakli na 56:62, ali Madriđani, predvođeni maestralnim Dončićem, ponovo su dodali gas u poslednjoj deonici i lako rešili pitanje pobednika.

U srpskom duelu Vladimir Štimac – Ognjen Kuzmić, za nijansu je bio bolji centar turskog sastava, koji je postigao 7 poena i zabeležio 5 skokova za 23 minuta, dok je Srbin u Realu igrao svega šest minuta i uknjižio 2 poena  i 3 skoka.

U domaćem timu najefikasniji je bio Mekkolum sa 26 poena, a u Realu Dončić sa 27 koševa.

PRIPREMNI MEČ: Raduljica blistao u dresu Điangsua protiv Šangaja, pogledajte njegov učinak! (FOTO)

Utakmicu u Moskvi je bolje otvorio italijanski evroligaš, imao rezultatsku prednost u prve tri četvrtine, ali su se Rusi pred odlazak na poslednju mini pauzu trgli (53:57, 26. minut) i potom napravili totalni preokret - 83:74 (36.minut).

U ekipi Milaneza dobru partiju je pružio Srbin Vladimir Micov, koji je upisao 14 poena, 5 skokova i 3 asistencije, dok je u CSKA na visini zadatka bio trio De Kolo (19 poena), Higins (19) i Rodrigez (18).