STIŽE ZLATO U ZEMLJU KOŠARKE: Najbolji srpski juniori prvaci Evrope! (FOTO)

06.08.2017. 22:05
Košarkaška juniorska reprezentacija
Košarkaška juniorska reprezentacija / Izvor: Foto: kss.rs

Naši momci su u finalu srušili ljutog rivala, selekciju Španije.

Zlato stiže u Srbiju, zemlju košarke! Naši najbolji juniori su šampioni Evrope! Orlići su u finalu najveće kontinentalne smotre u Bratislavi savladali ljutog rivala, selekciju Španije sa 74:62 (11:18, 17:11, 21:11, 25:22).

EP JUNIORA: Srbija u finalu, za ZLATO protiv velikog rivala! (VIDEO+FOTO)

ŠTA BI BILO DA SE NISU OPUSTILI: Srpski juniori deklasirali Argentince na SP

Izjednačena borba je vođena na startu (5:5), posle čega su Španci odmakli na 10:5, a zatim se naši momci 10:8. Ipak, rival je uspeo da odmakne na „plus sedam“ na kraju prve četvrtine. U drugoj deonici Furija je imala „plus 10“ (26:16, 15. minut), ali se na veliki odmor posle veoma malog broja poena otišlo kod 29:28 za protivnički tim.

U nastavku su izabranici selektora Vlada Jovanovića zaigrali sigurnije i okrenuli situaciju u svoju korist stekli prednost od pet, šest poena, koju su održavali, a na kraju tog perioda i uvećali (40:49).

Četvrti kvartal su odigrali naši momci šampionski, sjajni Mišković, Pecarski i ostali lomili su protivnika nemilice i došli na "plus 14" u 35. minutu, kada je bilo sve izvesnije da se Srbiji smeši zlatno odličje.

U 34. minutu na semaforu je stajalo 47:65 za naše momke, a kod rezultata 57:68 u 39. minutu Jovanović je uzeo tajm-aut, azatim i još jedan (60:68). Do kraja susreta Orlići su znalački čuvali stečeni kapital i pretvorili ga u veliki trijumf!

BOMBA NA MALOM KALEMEGDANU: Stiže pojačanje iz NBA lige! (FOTO)

ŠPANIJA – SRBIJA 62:74 (18:11, 11:17, 11:21, 22:25)

ŠPANIJA: Kuevas 6, M. Gonzales 4, Ibanjez, Karasko 3, Puerto 2, Buskets 2, Para 10, Eigitor 8, Martinez 23, Molins 2, Parado 2, E. Gonzales.

SRBIJA: Mišković 23, Koprivica, Momirov 12, Uskoković 12, Vulikić 3, Petrušev , Marjanović 2, Tadić 5, Petrović, Pecarski 14, Šarenac, Matić 3.