17°C
22.05.2024.
117.1131
107.829

SUPER LIGA: Pomračenje u drugoj četvrtini, niko ovo nije očekivao od Partizana (FOTO)

07.05.2018. 19:52
KK FMP
KK FMP / Izvor: MN Press

Prvi poraz crno-belih u šampionatu.

Košarkaši FMP-a savladali su Partizan sa 87:82 (25:23, 22:4, 18:21, 22:34) i tako zbog boljeg međusobnog skora od crno-belih preuzeli prvo mesto u B grupi Superlige. Pantere su do pobede predvodili Majkl Odžo, Marko Jeremić i Nemanja Nenadić dok su na drugoj strani raspoloženi bili samo Đorđe Gagić i Najdžel Vilijams-Gos.

Uvodni minut prošli su u incijativi tima Nenada Čanka, ali domaćin nije dozvolio Partizanu da tada stvori osetniju prednost. Crno-beli su u nekoliko navrata imali od dva do četiri poena vođstva, ali su Odžo i Nenadić uspevali da odgovore na svaki pokušaj Partizana da se odlepi. U igri poen za poen, FMP je u poslednjem minutu preko Jeremića obezbedio prednost na prvom malom odmoru. Teško da bi Nenad Čanak poverovao da mu je neko rekao šta će se njegovim igračima dogoditi u drugoj četvrtini. Vanja Marinković je odmah na startu pogodio za 25:25, da bi crno-beli na sledeće poene čekali skoro devet minuta kada je Šalić 40 sekundi pre kraja uspeo da poentira. U tih skoro devet minuta Odžo, Nenadić i Jeremić lako su rešavali situacije u napadu, a na poluvremenu je FMP imao iznenađujuće vođstvo od 20 poena (47:27).

KK FMP

Veliki odmor je dobro došao Partizanu pošto su crno-beli zaigrali mnogo bolje nego u drugoj deonici, ali domaćin nije dozvolio da se njegova prednost istopi, iako su crno-beli u par navrata uspeli da priđu na 15 poena zaostatka. Međutim, njihovi napori nisu urodili plodom pošto je pred četvrtu deonicu FMP imao i dalje velikih 17 poena prednosti 65:48.

Skoro do polovine poslednje četvrtine izgledalo je da će FMP gotovo rutinski privesti meč kraju jer nisu crno-beli uspevali da nešto više urade u pokušajima da vrate neizvesnost u meč. Međutim, crno-beli su iskoristili period lošije igre Pantera u napadu i serijom 12-0 za dva minuta od 72:56 stigli na samo četiri poena zaostatka 72:68 na četiri i po minuta pre kraja zahvaljujući Siju i Vilijamsu-Gosu. Simanić, Jeremić i Odžo uspeli su da odbiju taj nalet Partizana i odvedu FMP do vođstva 81:72 dva i po minuta pre kraja. Ni tu nije bio kraj, pošto su Vilijams-Gos i Gagić približili Partizan na 82:77, ali je prvo Nenadić sa penala, a zatim i greška Sija u napadu obezbedila Panterima pobedu sa većom razlikom od koje su izgubili od Partizana u prvom krugu.

FMP - PARTIZAN 87:82 (25:23, 22:4, 18:21, 22:34)

DVORANA: FMP.

SUDIJE: Belošević, Nikolić, Prpa.

GLEDALACA: 200.

FMP: Odžo 21, Nenadić 16, Pot 7, Bursać 3, Simanić 14, Đoković, Simeunović, Jeremić 20, Šešlija, Apić 6, Hamfris, Radovanović.

PARTIZAN: Veličković 3, Si 5, Gagić 25, Vilijams-Gos 18, Čakarević 3, Von 9, Andrić, Brajma 8, Šalić 2, Aranitović, Pecarski.

Rezultati 7. kola, B grupa:

Vršac - Vojvodina 103:85

FMP - Partizan 87:82

Dinamik - Metalac 84:90

Tabela: FMP 6-1, Partizan 6-1, Dinamik 4-3, Vršac 3-4, Vojvodina 1-6, Metalac 1-6.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.