SUPER LIGA: Zvezda NESTVARNIM rezultatom demolirala Čačane! (FOTO)

31.05.2017. 19:57
Košarkaši Crvene zvezde
Košarkaši Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Crveno-beli demonstrirali silu.

Meč sa čačanskim Borcem bio je za Crvenu zvezdu samo lakši trening, crveno-beli su slavili više nego ubedljivo sa 111:56!

ZVANIČNA POTVRDA: Miroslav Raduljica dolazi u Beograd (FOTO)

DOK SE ČEKA RASPLET: Menadžer Ražnatović rekao važnu stvar u vezi Jokića i reprezentacije (FOTO)

Od samog početka utakmice bila je očigledna ogromna razlika u kvalitetu, Zvezda je od starta silovito gazila (7:0 2. minut, 10:2, 3.minut). Čačani su smanjili na 10:5, ali to je bilo i sve šta su uradili na ovom susretu, na kojem je sve ličilo na igru mačke i miša. Već dva minuta kasnije na semaforu je stajalo 23:5, a u 9. minutu bilo je 28:10.

Na prvu mini pauzu se otišlo kod plus 24 za tim sa Malog Kalemegdana, a u drugoj četvrtini prednost domaćih je konstatntno rasla (39:12, 12.minut), da bi u 16. minutu iznosila „plus 30“ (48:18, Dobrić). Malo je nedostajalo da se do kraja poluvremena dostigne i razlika od 40 poena, jer se na veliki odmor otišlo kod rezultata 58:22.

U nastavku su Lazić, Kuzmić, Dangubić i ostali Radonjićevi puleni produžili da nemilice rešetaju koš Borca sa svih pozicija ii da dominiraju u svim elementima igre. Lazić je pogodio za „plus 41“ 68:27 u 24. minutu i do kraja meča samo je bilo pitanje sa kojom razlikom će Zvezda na kraju da slavi, a ovakav odnos snaga treneri oba tima su iskoristili da pruže šansu što većem broju igrača.

EVROLIGA NIJE ISTA BEZ ZVEZDE: Crveno-beli u velikim finansijskim problemima, klubu pomaže i čuveni Izraelac! (VIDEO+FOTO)

Do kraja su crveno-beli obarali rekorde vodili 50 poena, jurišali i na "plus 60", a stotka je pala čak četiri minuta pre kraja susreta, pri čemu su Čačani mogli samo da se raduju što su prešli 50 poena...

Na kraju je Zvezda sve začinila i egzibicijama, publika je burnim aplauzom pozdravila akicju alej up Rakićevića i  Dobrića i odbrojavala sekunde do završetka susreta.

CRVENA ZVEZDA – BORAC   111:56 (34:10,2 4:12, 27:23, 26:11)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić"

GLEDALACA: 700.

SUDIJE: Maričić, Čukalović, Stefanović

CRVENA ZVEZDA: Tompson 6, Dangubić 9, Mitrović 9, Lazić 19, Simanić 11, Dobrić 19, Rakićević, Dženkins 14, Gudurić 6, Jović 7, Kuzmić 13, Bjelica 5.

BORAC: Čarapić, Mitrović 2, Popović, Milovanović 8, Radonjić 3, Todorović 2, Rradović, Mićić, Đoković 7, Gavrilović 8, Todorović 11, Marinović 15.

KLS SUPER LIGA, 13. KOLO:

Vršac – Dinamik 73:77

Crvena zvezda – Borac 111:56

Mega Leks – Spartak (19)

FMP – Partizan (21)

TABELA: Crvena zvezda 12-1, Partizan 11-1, FMP 8-4, Mega Leks 7-5, Dinamik 5-8, Borac 4-9, Vršac 2-11, Spartak 1-11.