SUPER LIGA: Zvezda u finišu iskusno slomila otpor Mege (GALERIJA)

25.05.2017. 21:13
Ognjen Kuzmić
Ognjen Kuzmić / Izvor: Foto: Mega Leks

Mnogo lepih poteza i preokreta je bilo na meču u Sremskoj Mitrovici.

Meč 11. kola KLS Super lige, Mega Leks – Crvena zvezda, pripao je ekipi sa Malog Kalemegdana, koja je slavila rezultatom 67:73 (18:17, 16:21, 19:20, 14:15 ). Bila je to utakmica sa mnogo preokreta i lepih poteza, a na kraju se radovao iskusniji gostujući tim, koji je na ovoj utakmici igrao bez povređenih Simonovića i Voltersa.

Domaći su bolje otvorili susret, raspoloženi Spasojević, Jaramaz doneli su svom timu prednost 9:3 (3. minut) i 11:5 (4. minut), posle čega je uzvratio Dobrić za izjednačenje (11:11). Zatim crveno-beli nastavljaju silovito do kraja serije 10:0 za 11:15, razigrali su se Dangubić, Jović i Mitrović, ali ponovo domaći stižu do izjednačenja. Potom se do kraja deonice igralo po sistemu „poen za poen“.

UGOVOR IZ SNOVA: Bogdanu stigla ponuda koja se NE ODBIJA! (FOTO)

NIZ PROVERA: Šampionke Evrope otputovale u Češku na jaki turnir (FOTO)

U drugom periodu se rezultat kretao na sličan način, Mega je imala „plus tri“ u 11.minutu (20:17, Simeunović), a u 15. minutu istu razliku u svoju korist je imala Zvezda (26:29, Jović), koju je Lazić povećao na 26:33. Gosti su održavali to vođstvo, ali nije se predavao borbeni domaćin, držao je rezultatski priključaj, pa se na veliki odmor otišlo kod rezultata 34:38.

I u nastavku je viđena dinamična i atraktivna igra, pri čemu je Zvezda držala distancu od pet, šest poena, da bi motivisani igrači Mege smanjili razliku na 45:46 u 26. minutu, pa je posle trojke Novaka bilo je 48:48, a Mušidi sa linije 6,75metara dovodi svoj tim u vođstvo 51:48, ali istom merom je uzvratio i Jović (51:51).

SUPERLIGA: Partizan STOTOKOM RAZVALIO Spartak u Beogradu (GALERIJA)

Ipak, na poslednji mini odmor Zvezda je otišla sa novom pristojnom zalihom (53:58) i na startu četvrte četvrtine je dodala gas, rešena da otkloni svaku neizvesnost (53:60, 57:56). Pet minuta pre kraja susreta tim sa Malog Kalemegdana je otišao i na dvocifrenu prednost (57:67, Bjelica), bilo je i "plus 12" za Zvezdu, da bi se uporna Mega primakla na "minus pet" (67:72) minut pre kraja susreta.

Međutim gosti su iskusno priveli meč kraju.

MEGA LEKS – CRVENA ZVEZDA 67:73 (18:17, 16:21, 19:20, 14:15)

DVORANA: PSC Pinki

GLEDALACA: 2.000

SUDIJE: Jovčić, Obrknežević, Nikolić

MEGA LEKS: Mušidi 16, Rebić 2, Lešić 4, Čarapić, Jaramaz 7, Spasojević 12, Kaba 5, Simeunović 6, Tejić, Novak 12, Kapetanović 1, Samardžiski 2.

CRVENA ZVEZDA: Tompson 2, Dangubić 5, Mitrović 13, Lazić 7, Simanić, Dobrić 2, Rakićević, Dženkins 2, Gudurić 9, Jović 20, Kuzmić 2, Bjelica 11.

KLS SUPER LIGA, 11. KOLO:

FMP – Dinamik 89:75

Vršac – Borac 81:76

Mega Leks – Crvena zvezda 67:73

Partizan – Spartak  100:80

TABELA: Crvena zvezda 9-1, Partizan 10-1, FMP 7-4, Mega Leks 6-4, Dinamik 4-7, Borac 4-7, Vršac 2-9, Spartak 1-10