SUPER LIGA: Zvezda ulepšala debi trenera Topića, revanš Borcu sa kamatom (FOTO)

09.05.2018. 19:59
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli pobedili čačansku ekipu.

Košarkaši Crvene zvezde, predvođeni novim trenerom Milenkom Topićem, pobedili su ekipu Borca u 8. kolu Super lige rezultatom 84:74 (20:18, 20:20, 21:18, 23:18) i tako se revanširali za poraz u Čačku, a samim tim izborili prvo mesto na tabeli. Od prve četvrtine videlo se da će biti neizvesna utakmica.

PRED START SVETSKOG PRVENSTVA: Selektor saopštio SPISAK! (FOTO)

EVROLIGA ODREDILA: Zvezdin igrač uz RAME najvećim ASOVIMA! (VIDEO)

Crveno-beli su imali loš početak šut 0/7 iz igre, ali je iz osmog pokušaja Omić uspeo da ubaci četiri koša za rezultat 10:4 za gostujući tim. Posle nekoliko napada, uspevaju košarkaši Zvezde da stignu do izjednačenja, iako su gubili sedam razlike. Prvo vođstvo timu Milenka Topića donosi Dobrić za 12:10. Ipak, gosti uspevaju da preokrenu, poveli sa 18:16, ali je Zvezda uspela da četvrtinu završi u svoju korist – 20:18.

U drugom segmentu igre oba tima su loše šutirala za tri poena, a prvu trojku na meču za Zvezdu daje Dobrić za 23:18. Borac prekida seriju 7:0 koju je Zvezda napravila za minut i po, pa su se približili na 23:20. U 17. minutu Davidovac cepa mrežicu još jednom, Beograđani na pragu dvocifrene prednosti – 36:27. Ipak, na samom kraju poluvremena Borac pravi seriju 6:0 i smanjuje na 38:35. Na odmor se otišlo pri rezultatu 40:38.

U trećem segmentu igre domaći tim nije dozvolio protivniku da pređe u cođstvo iako je Borac pretio lepim akcijama. U 28. minutu nova trojka Todorovića, Čović promašuje, a Đoković dodaje u reketu Todoroviću i Borac je začas istopio prednost Zvezde - 53:52.

U prva tri minuta četvrte četvrtine Zvezde nije uspevala da dođe do koša, a onda je prvi put stigla do dvocifrene prednosti, posle serije 12:0. Dobrić i Feldin obeležili su poslednje minute meča. U poslednjem minutu Davidovac dolazi do ofanzivnog skoka posle promašaja Feldina i ovo je jako bitan skok jer poentira Janković pod košem za 80:69. Tri poena Borca posle katastrofalnog faula nad Đokovićem u šutu za tri poena. Radulović pogađa naredna dva penala, a Zvezda pogađa preko Feldina penale za 84:74 za Zvezdu.

Crvena zvezda: Lazić, Čović 5, Kešelj, Dobrić 17, Davidovac 16, Janković 2, Ročesti 14, Omić 11, Lesor 3, Feldin 8, Radanov, Jovanović 8

Borac: Popović, Đoković 7, Pešaković, Prlja 9, Gavrilović, Marinović, Kutlešić 3, Dimić 11, Balaban 5, Radulović 4, Čarapić 8, Stojadinović 7, Todorović 20

(BONUS VIDEO): Pogledajte šta je Jelena Đoković rekla o njenoj ulozi u Novakovom životu, njegovim porazima i odnosu sa medijima

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.