SUPERLIGA: Bitadze vodio Megu do pobede, Tamiš savladao Slobodu

09.05.2019. 21:51
KK Mega Bemaks
KK Mega Bemaks / Izvor: MN Press

Odigrane prve utakmice 4. kola.

Mega Bemaks uspela je da ostvari treću uzastopnu pobedu pošto je u 4. kolu Superlige u okviru grupe B savladala Dinamik sa 102:85 (29:25, 23:15, 25:21, 23:24). Od starta je Mega stavila do znanja domaćinu da je zanima samo pobeda i mada je Dinamik uspeo tokom prve četvrtine da se suprotstavi timu Dejana Milojevića, kvalitet je brzo došao do izražaja.

STIV KER OTKRIO: Voriorsi će u šestom meču protiv Hjustona biti bez OVOG igrača (FOTO)

RAT U GRČKOJ SE NASTAVLJA: Navijači Olimpijakosa MOLOTOVLJEVIM KOKTELOM na sudiju, da li je ABA jedino rešenje

DŽOKER JE LAŽNI SUPERSTAR: Amerikanac koji je BRUTALNO isprozivao Jokića sada se izvinio na NEOBIČAN način (FOTO)

Rasla je prednost Mege, na poluvremenu je bil dvocifrena, pa su u drugom poluvremenu gosti samo održavali prednost i stigli do trijumfa. Bitadze je predvodio Megu sa 25 poena i 11 skokova, dok je Čarapić postigao 17. U Dinamiku su Đerić i Kutlešić postigli po 14 poena.

U drugom meču u grupi B Tamiš je uspeo da savladala Slobodu sa 90:77 (23:20, 24:21, 25:15, 18:21) i tako dođe do druge pobede i polovičnog učinka. Domaćin je bio bolji tim u drugom poluvremenu, ali se gosti nisu predavali, da bi Tamiš prelomio utakmicu u trećoj četvrtini posle koje je stekao dovcifrenu prednost. Najefikasniji u Tamišu bio hje Smiljanić sa 20 poena, a 17 je dodao Ilkić. Nikolić je sa 19 poena predvodio Slobodu, a 13 je postigao Đorđević.