SUPERLIGA: Partizan se mučio, pa preplivao Moravu (FOTO)

28.05.2017. 20:53
Stefan Bircevic
Stefan Bircevic / Izvor: MN Press
Crno-beli savladali Borac u Čačku.

Košarkaški Partizana savladali su na gostovanju Borac u Čačku sa 76:73 (17:19, 22:18, 21:14, 16:22) i tako ostali poravnati sa Crvenom zvezdom po broju pobeda, ali i na drugoj poziciji zbog lošijeg skora u međusobnom duelu sa crveno-belima. Crno-beli su sredinom poslednje deonice imali dvocifrenu prednost, ali je Borac u završnici umalo došao do preokreta. Partizan su predvodili Birčević i Veličković sa 15 odnosno 13 poena.

Na domaćem terenu Borac je bolje počeo i u petom minutu vodio sa 10:2, ali su momci Aleksandra Džikića brzo počeli da uzvraćaju. Vrabac i Luković doveli su Partizan do 13:11, ali je Milovanović odveo Borac u završnici četvrtine do 19:13. Do kraja su Hečer i Majstorović smanjili zaostatak crno-belih na dva poena. Bolje je Partizan ušao u drugug deonicu i predvođen Veličkovićem napravio seriju za 7-0 i vođstvo 24:19 u 13. minutu. Uporni domaćin je preko Radonjića i Milovanovića držao korak za Partizanom koji je ipak uspeo da čuva prednost od tri do pet poena zahvaljujući Majstoroviću i Birčeviću, da bi na poluvremenu gosti imali dva poena prednosti.

IZGUBIO STRPLJENJE: Vujošević planira da TUŽI Partizan! (FOTO)

Na kratko je Borac početkom treće četvrtine došao do izjednačenja 39:39, ali je na ovoj utakmici odlićčni Birčević uz Lukovićevu pomoć brz ovratio vođstvo Partizanu, da bi Marinković poenima doneo crno-belima 50:45 u 26. minutu. Ubrzo su se razigrali Veličković i Hečer, pa je Partizan na poslednji mali odmor otišao sa vođstvom 60:51. Andrić je doneo na startu poslednje deonice prvu dvocifrenu prednost Partizanu 62:51, koju su crno-beli čuvali do završnice. U njoj je zapretio Borac preko Todorovića, Micića i Marinovića koji su postigli trojke, pa Partizan u 38. minutu vodio 73:69. Usledio je faul Birčevića nad Todorovićem koji je oba puta bio precizan za 73:71, ali ne ulasku u poslednji minut pogodio Veličković. Marinović je pod faulom pogodio za 75:73, ali je bio neprecizan sa penala, da bi Marinković sa linije za slobodna bacanja doneo pobedu Partizanu.

BORAC - PARTIZAN 73:76 (19:17, 18:22, 14:21, 22:16)

DVORANA Borca

SUDIJE: Vojinović, Nešković, Prpa

GLEDALACA: 3.000

BORAC: Čarapić, Mitrović, Popović 1, Milovanović 11, Radonjić 10, A. Todorović 15, Radović, Micić 9, Đoković 5, Gavrilović, N. Todorović 8, Marinović 14.

PARTIZAN: Ratkovica 6, Vrabac 5, Marinković 8, Tanasković, Veličković 13, Majstorović 6, Birčević 15, Koprivica, Andrić 5, Hečer 8, Pot 2, Luković 8.

KLS SUPERLIGA, 12 KOLO:

Crvena zvezda - Vršac 80:55

Borac - Partizan 76:73

Spartak - FMP 56:93

Dinamik - Mega Leks 85:89

TABELA: Crvena zvezda 11-1, Partizan 11-1, FMP 8-4, Mega Leks 7-5, Dinamik 4-8, Borac 4-8, Vršac 2-10, Spartak 1-11.