SUPERLIGA: Partizan se NAMUČIO bez Novice i pobedio u Vršcu (FOTO)

15.05.2017. 19:43
Bircevic
Bircevic / Izvor: MN Press

Crno-beli čvrsto drže drugo mesto.

Košarkaši Partizana savladali su Vršac sa 81:74(20:19, 25:21, 15:19, 21:15) u 8. kolu Superlige i tako ostvarili sedmu pobedu u šampionatu, a ujedno napravili i dobru uvertiru pred derbi koji se igra u četvrtak. Crno-beli su u Vršcu bili bez pomoći Novice Veličkovića koji je meč presedeo na klupi, a do pobede su ih predvodili Birčević i Hečer sa po 16 poena.

KOME BISTE DALI POSLEDNJI ŠUT: U najužoj konkurenciji ljubimci DELIJA I GROBARA (FOTO)

Partizan OSLABLJEN u derbiju (FOTO)

Uvodna dva minuta u Vršcu prošla su pez poena. da bi domaćin prvi došao do peona preko Jevtovića. Početak nije bio mnogo efikasan, pa je Vršac u 5. minutu vodio 7:2. Partizan se mučio u šutu zbog čega je Vršac uspevao da čuva prednost od jednog do dva poena. Crno-beli su prvi put u vođstvo od 14:11 došli u 8. minutu kada je Andrić pogodio za tri, ali je domaćin uzvratio istom merom ,da bi trojku postigao i Birčević.

Do kraja prve deonice crno-beli su sačuvali samo poen preedmnosti. Bolje je Partizan počeo drugu deonicu, brzo došao i do maksimalne prednosti 25:19, koju je uspevao da sačuva svega nekoliko minuta pošto je domaćin izjednačio u 15 minutu na 32:32, a ubrzo i poveo. Do kraja druge četvrtine igralo se koš za koš, ali je Partizan u završnici usšpeo da se odlepi na pet poena razlike.

Novica Veličković
Novica Veličković / Izvor: MN Press

Vršac je mnogo bolje počeo drugo poluvreme i malo po malo topio prednost crno-belih. Jeftvić i Savović predvodili su Vrščane, a odbrana crno-belih nije imala rešenje za njih. Oni su bili i incijatori serije od 9-0 posle koje je Vršac prešao u vođstvo 59:53 u 29. minutu, da bi do poslednjeg malog odmora Partizan uzvratio serijom 8-0 i vođstvom 61:59. Poslednja četvrtina donela je potpunu neizvesnost. Igralo se koš za koš, da bi Vršac u 33. minutu došao do izjendačenja 65:65. Partizan je uspeo da uzvrati i zahvaljujući Hečeru i Birčeviću napravi seriju 9-2 i povede 74:68. Usledio je nešto više od minuta bez pogodaka, da bi Birčević i Majstorović doneli Partizanu nedostižnih 79:71 pred ulazak u poslednji minut, a trijumf crno-belih nije dovela u pitanje ni tehnička greška Birčevića u poslednjem minutu utakmice.

VRŠAC - PARTIZAN 74:81 (19:20, 21:25, 19:15, 15:21)

DVORANA: Milenijum

SUDIJE: Nešković, Maričić, Stefanović

GLEDALACA: 3.000

VRŠAC: Pavković 5, Pavlović, Mitrović, Glišić 3, Krstović 9, Jovović 3, Savović 3, Jeftić 16, Minčev 13, Stojadinović 4, Fundić 12, Đerić 6.

PARTIZAN: Ratkovica 10, Vrabac 2, Jovanović, Marinković 12, Veličković, Majstorović 6, Birčević 16, Koprivica 6, Andrić 13, Hečer 16, Karahodžić, Luković.

SUPERLIGA, 8. kolo:

Vršac - Partizan 74:81

Mega Leks - FMP 83:65

Crvena zvezda - Spartak (u toku)

Borac - Dinamik (21)

TABELA: Crvena zvezda 7-0, Partizan 7-1, FMP 5-3, Mega Leks 4-4, Dinamik 3-4, Borac 2-5, Vršac 1-7, Spartak 1-6.