SUPERLIGA: Zvezda RUTINSKI protiv Spartaka za nastavak pobedničke serije (FOTO)

15.05.2017. 20:28
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli u dobrom raspoloženju pred derbi.

Košarkaši Crvene zvezde nastavili su pobednički niz u Superligi pošto su savladali fenjeraša Spartak iz Subotice sa 89:60 (28:16, 18:7, 19:20, 24:17) i tako ostvarili osmi trijumf u domaćem šampionatu. Crveno-belima je ovo bila ujedno i dobra priprema za večiti derbi koji se igra u četvrtak, a najviše su se istakli Volters sa 15 i Dobrić sa 12 poena.

U ZVEZDI MOGU O OVOM SAMO DA SANJAJU: Objavljeni budžeti ruskih klubova (FOTO)

ŠIROKO: Nećete VEROVATI koliko je NOVCA Bobi potrošio za JEDNU noć u Kankunu! (FOTO)

Drame i neizvesnosti u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' nije bilo. Gosti su do prvog i poslednjeg vođstva na meču stigli odmah na startu preko Jovišića, a sve posle toga prošlo je u znakuz Crvene zvezde. Tim Dejana Radonjića je i na ovom meču bio lišen pomoći povređenog Branka Lazića, ali se to nije osetilo protiv nejakih Subotičana. Trener Zvezde je u prvom poluvremenu rasporedio minutažu, pa u redovima domaćina nije bilo nijednog dvocifrenog igrača, a nisu se upisali samo Simanić i Tompson i to iz razloga što nisu ni ulazili u igru.

KK Crvena zvezda, Milko Bjelica
KK Crvena zvezda, Milko Bjelica / Izvor: MN Press

Na poluvremenu su crveno-beli imali prednost 46:23. Nešto sporije je Zvezda počela u nastavku, pa su puleni Dejana Radonjića postigli samo dva poena u prva četiri minuta treće deonice, ali gosti nisu to uspeli da iskoriste. Brzo su se igrači u crveno-belim dresovima trgli, a razlika se konstantno kretala oko 20 poena prednosti. Poslednja deonica bila je samo formlanost za Zvezdu koja je međutim ponovo imala problem sa efikasnošću pošto je za tri minuta postigla samo dva poena.

Ipak, gosti su već odavno bili položili oružje, pa nije bilo ni naznaka neke neizvesnosti. Dobrić i Dženkins poenima su doneli Zvezdi prednost 71:45 u 34. minutu i utakmica je već tada bila rešena, pa je do kraja bilo samo odrađivanje posla za lidera šampionata.

CRVENA ZVEZDA - SPARTAK  (28:16, 18:7, 19:20, )

DVORANA: Aleksandar Nikolić

SUDIJE: Vojinović, Juras, Čukalović

GLEDALACA: 800

CRVENA ZVEZDA: Volters 15, Tomspon 6, Dangubić 4, Mitrović 2, Simanić 2, Dobrić 12, Simonović 8, Dženkins 11, Gudurić8, Jović 4, Kuzmić 6, Bjelica 11.

SPARTAK: Matić 11, Jovišić 7, Prlja 5, Nikolić 3, Kesar 10, Tresač, Miščević 7, Jelenić 14, Kuridža, Fekete 3.

SUPERLIGA, 8. kolo:

Vršac - Partizan 74:81

Mega Leks - FMP 83:65

Crvena zvezda - Spartak 89:60

Borac - Dinamik (21)

TABELA: Crvena zvezda 8-0, Partizan 7-1, FMP 5-3, Mega Leks 4-4, Dinamik 3-4, Borac 2-5, Vršac 1-7, Spartak 1-7.