SUPERLIGA: Zvezda se dobro oznojila u Čačku, ali je savladala Borac (FOTO)

11.05.2019. 21:47
Branko Lazić
Branko Lazić / Izvor: MN Press

Crveno-beli sačuvali maksimalan učinak.

Košarkaši Crvene zvezde zadržali su maksimalan učinak pošto su u u 5. kolu grupa A Superlige savladali Borac sa 77:67 (17:23, 21:18, 22:15, 17:11) i tako ostvarili petu pobedu. Crveno-beli su teško stigli do trijumfa, pošto je domaćin čitavo prvo poluvreme proveo u vođstvu, do se tim Milana Tomića mučio u napadu. Ipak, Rivers i Lazić predvodil isu Zvezdu do pobede protiv Borca u kojem je raspoložen bio samo Ilija Đoković.

ACB LIGA: Igrali su Mursija i Unikaha, meč je odlučen SPEKTAKULARNIM košem Dina Radončića (VIDEO)

SUPERLIGA: Zlatibor pobedom protiv Dunava sačuvao nadu za četvrtfinale

NAVIJAČI U SRBIJI NA NOGAMA: Jokić na korak od finala, evo kada počinje MAJSTORICA (FOTO)

Mmnogo problema imala je Crvena zvezda u prvoj četvrtini, posebno sa šutem spolja, što je Borac umeo da iskoristi i vrlo brzo imao prednost 10:2, a u samoj zavšnici je stigao čak i do dvocifrene prednosti 21:11, da bi Zvezda smanjila zaostatak do prvog malog odmora 23:17. U drugoj četvrtini se probudila Crvena zvezda i uspela da stabilizuje šut, ali je Borac nastavio sa veoma dobrom igrom nošen podrškom pune dvorane, predvođen sjajnim Ilijom Đokovićem. Do prvog izjednačenja na meču gosti iz Beograda su stigli tek u 19. minutu (36:36), ali je na poluvremenu Borac i dalje imao prednost.

U drugom poluvremenu je Borac nastavio sa dobrom igrom, ali je Zvezda sada već ozbiljno zapretila i u 23. minutu prvi put  na utakmici stigla do vođstva 49:47. Međutim, usledila je od tog trenutka rezultatska klackalica, ali je Zvzeda uspela da stigne i do osam poena prednosti 58:50. Nisu se Čačani predavali i pred poslednju četvrtinju su prišli na četiri poena razlike. Velika borba se nastavila i u poslednjih 10 minuta. Zvezda je čuvala vođstvo, ali je domaćin konstantno pretio preko Ilije Đokovića koji ipak nije mogao sve sam. U poslednja dva minuta Zvezda je uspela da stigne do dvocifrene prednosti 75:65, što se ispostavilo kao dovoljno vođstvo za peti trijumf crveno-belih u Superligi.

BORAC - CRVENA ZVEZDA 67:77 (23:17, 18:21, 15:22, 11:17)