01.09.2023. 13:06
Svetislav Pešić, košarkaška reprezentacija Srbije
Svetislav Pešić, košarkaška reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Italijani ponovo kobni za Srbiju.

Italijani su ponovo bili kobni za Srbiju. Četvrti put u poslednje dve godine Azuri su gotovo na isti način uzeli meru Orlovima. Naš tim je kao i u ranijim duelima imao prednost, ali nije uspeo da je sačuva. Ovog puta u prvoj utakmici druge faze Svetskog prvesntva u Manili Srbiji nije bilo dovoljno ni "+16" koliko je imala u trećoj četvrtini.

KAKO DO ČETVRTFINALA? Srbija je poražena od Italije, ali ništa nije izgubljeno, evo šta Orlovima treba

IZGUBIO SAM GLAVU, JA SAM KRIV: Bogdanović preuzeo odgovornost

Još na samom početku utakmici, selektor Svetislav Pešić je žestoko ukorio svoje izabranike i pokušao da ih upozori šta može da se dogodi. Posle samo sedam minuta utakmice rival naše selekcije imao je prednost rezultatom 20:10, nakon čega je Pešić tražio tajm-aut.

Bio je ljut zbog načina na koji su njegovi igrači igrali odbranu i to im je jasno stavio do znanja.

- Nemojte da dajete u desno! Zatvorite mu desnu stranu! Dva puta daje ekstra pas, mora da se igra jedan na jedan odbrana. Nemojte da z****avate! - rekao je Pešić.