SVI SRBI U NBA - IZGUBILI: Nikola Jokić POGODIO sudiju loptom u glavu! (VIDEO)

18.03.2018. 08:33
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Reuters

Veče za zaborav.

Burna noć u NBA, u koju srpski reprezentativci nisu imali razloga za radovanje. Njihovi klubovi, Denver, Minesota i Sakramento pretrpeli su poraze na gostovanjima.

BOGDANOVIĆ O REPREZENTACIJI: Ako odlučim da igram – IGRAĆU

Denver je poražen u Menfisu - 101:94 što ga može skupo koštati u borbi za plej-of. Nikola Jokić ponovo je bio najbolji pojedinac u redovima Nagetsa zabeleživši dabl-dabl učinak. Srpski košarkaš je na terenu proveo 35 minuta i za to vreme je postigao 17 poena, zabeležio 12 skokova i dve asistencije. Kod Grizlisa su zapaženu ulogu imali Dilon Bruks sa 24 poena, pet skokova i jednom asistencijom, kao i Ajrek Evans sa 20 poena, tri skoka i sedam asistencija.

FINALE KUPA "MILAN CIGA VASOJEVIĆ": Crno-bele dame savladale Zvezdu i OSVOJILE prvi pehar! (FOTO)

Jokić se našao u centru pažnje i u finišu prvog poluvremena kad je nenamerno pogodio sudiju loptom u glavu.

San Antonio je slavio protiv Minesote rezultatom 117:101.  Lamarkus Oldridž je sa 39 poena, deset skokova i dve asistencije dominirao u timu Sparsa.

U ekipi Timbervulvsa najbolji je bio Karl-Entoni Tauns sa 23 poena, devet skokova i dve asistencije, dok je srpski košarkaš Nemanja Bjelica na parketu proveo 35 minuta i za to vreme  postigao sedam poena, zabeležio osam skokova i jednu asistenciju.

Juta je zabeležila pobedu protiv Sakramenta rezultatom 103:97. Donovar Mičel sa 28 poena, dva skoka i tri asistencije i Rudi Gobert sa 22 poena i 13 skokova su bili najbolji pojedinci u pobedničkom timu.

U ekipi Kingsa najbolji je bio Badi Hild sa 23 poena, šest skokova i šest asistencija, dok je reprezentativac Srbije Bogdan Bogdanović na terenu proveo 26 minuta i za to vreme postigao 12 poena, jedan skok i dve asistencije.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.