PARTIZAN PROKOCKAO POBEDU U TURSKOJ: Crno-beli ispustili dvocifrenu prednost, izgubljene lopte koštale trijumfa

24.11.2023. 17:24
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: Foto: Euroleague

Larkin u završnici srušio šampiona Jadrana

Košarkaši Partizana poraženi su od ekipe Efesa na gostovanju u Turskoj sa 100:94 u meču 10.kola Evrolige.

Efes - Partizan 100:94 (22:22, 28:23, 14:29, 36:20)

Sudije: Migel Anhel Perez, Žozef Bisang, Igor Dragojević.

Efes: Larkin 27, Bobua 8, Gazi, Klajburn 12, Tompson 18, Jildizli, Holac, Osmani 2, Jimaz, Vilis 10, Žižić 12, Džouns 11.

Partizan: Ledej 2, Smailagić 5, Jaramaz 1, Naneli 16, Anđušić 9, Doužer 21, Ponjitka 7, Kaminski 24, Kaboklo 9.

Sa dve "centarske" trojke počeo je Partizan, najpre Kaminski pa Kaboklo, a onda im se pridružio Doužer. Odličan šuterski start crno-belih, ali Efes je poenima iz reketa držao priključak. Vodio je tim Željka Obradovića tokom prve deonice, a onda je domaćin uspeo da poreokrene i povede, no Ledej poenima uz zvuk sirene za istek prve četvrtine donosi izjednačenje (22:22).

Egal je viđen i u prvoj polovini druge četvrtine, a onda se za crno-bele na terenu našla petorka koja je upala u prazan hod u napaadu, i slabu defanzivu, te je Efes to iskoristio i poveo sa +10 (44:34). Korak po korak, gost je uspeo da prepolovi to, a da na pauzu ode sa -5 (50:45).

Nestvaran preokret Partizana u trećoj četvrtini, koju su crno-beli dobili 29:15. Neefikasna igra Efesa na startu deonice omogućila je Partizanu da se vrati u egal, odlični su bili Pi Džej Doužer i Frenk Kaminski, koji su kreirali ovaj preokret, a doprineli su i Naneli, kao i Ponitka. Bila je to defanzivno jedna od najboljih deonica crno-belih ove sezone.

Kaminski je pogodio trojku uz zvuk sirene za kraj treće četvrtine, te je tim Željka Obradovića imao +10 pred poslednjih 10 minuta (64:74).

Potop Partizana u poslednjoj deonici. Vil Klajburn je pokrenu serijz Efesa, odigrao odlično, a onda je i Larkin preuzeo sve na sebe. Neshvatljive greške crno-belih u npadau i mnogi faulovi pri skoku u defanzivi koštali su Partizan na ovom susretu.

Larkin nije znao za promašaj u završnici, dok je crno-beli tim imao nekoliko prilika da stigne rivala, no ništa od toga nisu iskoristili.

Partizan je imao čak 20 izgubljenih lopti i to ga je koštalo pobede.

Kaminski je postigao 24 poena, Doužer 21, a Naneli 16 u timu Partizana. Kod domaćina Larkin je postigao 27 poena, Tompson 18.

U narednom kolu Partizan dočekuje Panatinaikos.

Kraj meča, poraz Partizana
40. minut
Ponitka krade pa gubi loptu. Tražio je faul Poljak, bunio se i Obradović. Larkin sa penala 98:92. Ponitka je grubo fauliran u finišu meča, ali nije bilo nesportske.
39. minut
Doužer otvara sebi autoput 90:87. Bobua trojka 93:87. Zbunjen Partizan u napadu, iznuđena promašena trojka. Ledej spasava novim napadom. Kaminski ugurava loptu 93:89.  Kaminski blokira ali poklanja loptu, Larkin trojka 96:89. Doužer trojka 96:92.
38. minut
Bobua promašuje trojku, ali opet sudije sviraju faul pri skoku. Klajburn pogađa sa penala 87:83. Kaminski zakucava 87:85.  Larkin trojka 90:85.
37. minut
Darius Tompson za tri. Izjednačenje. Larkin krade loptu Jaramazu., a onda srpski košarkaš pravi nesportski faul. Larkin to koristi, okreće Efes 85:83.
36. minut
Larkin krade loptu neobazrivom Smailagiću i polaže. Doužer lepo posle pasa Jaramaza 80:83.
35. minut
Tri bacanja za Nanelija - sve pogađa 78:81. Larkin promašuje, ali loš pas Jaramaza. Nogom Klajburn gubi loptu.
34. minut
Bobua ne pogađa isforsiran šut, Ledej dobar u odbrani, ali mu je sfiran faul. Klajburn promašuje za tri, alo opet sviran faul crno-belima pri skoku. Žižić na penalu - izjenačenje 78:78.
33. minut
Anđušić izmišlja poene 73:78. Klajburn za tri 76:78.
32. minut
Jaramaz promašuje za tri. Klajburn dovodi Turke na posed zaostatka 71:74. Anđušić sa penala siguran 71:76.
31. minut
Žižić sa penala 66:74.  Gube crno-beli loptu, trojka Efesa, prepolovljena prednost 69:74.
Kraj treće četvrtine: 64:74.
30. minut
Larkin kao brzi voz i na iskustvo 2+1. Jaramaz sada na liniji za slobodna bacanja. 1/2. 63:68. Novi promašeni eli-jup domaćina, a onda sviran faul Larkina nad Ponitkom, plus tehnička klupi Efesa. Naneli pogađa bacanje, pa Ponitka dva. 63:71.  Penal pogođen za Efes, Kaminski u zadnjoj sekundi trojka.
29. minut
Kaminski ima sjajnu rolu, dobar dribling i pogodak 60:62. Efes ponovo zbunjen u napadu, a i u odbrani, Ponitka 60:64. Faul Tompsona u napadu, trojka Doužera 60:67.
28. minut
Džons 2+1, s tim što ovo "1" ne koristi. Doužer na liniji penala - polovičan - 60:60.
27. minut
Imao je Partizan napad za preokret, koraci Kaminskog. Efes ne pogađa, a Jaramaz za Nanelija u kontri i evo ga preokret 58:59.
26. minut
Ne koristi Kaboklo zicer za preokret, a Žižić nakon promašaja pogađa 58:55. Naneli fauliran, ide na bacanja i pogađa ih. Larkin promašuje za tri.
25. minut
Naneli ponovo dežura nakon promašaja saigrača. Crno-beli su na -1.
24. minut
Larkin promašije trojku, ali i Doužer za izjednačenje. Žižić poentira 56:51. Doužer sada pogađa za dva 56:53.
23. minut
Žižić najspretniji u reketu Partizana. Faul u napadu crno-belih. Istom merom vraća Efes. Kaminski lepo za 54:49, a onda i Doužer nakon kontre 54:41.
22. minut
Ponovo Partizan promašuje zicer, ali Naneli odličan opet na ofanzivnom skoku 52:47. Klajburn ne pogađa za tri. Naneliju ispada lopta.
21. minut
Kaminski ne pogađa, Larkin iz trka 52:45.
Poluvreme: 50:45
20. minut
Dobra odbrana crno-belih. Kaboklo ima bacanja - polovičan 49:45.
19. minut
Faul Žižića u napadu. Doužer za tri 44:39. Larkin sa penala 46:39. Smailagić furiozno 46:41. Trojka Darijusa Tompsona 49:41. Vraća Smailagić trojku 49:44. Džan tajm-aut.
18. minut
Tompson iz nemougće pozicije 44:34. Imaju Turci +10. Kaminski na penalima Polovičan, ali drugo je pokupio Kaboklo i iznudio nova bacanja. Isti učinak 44:36.
17. minut
Trojka Ponitke 40:34. Tompson na prodor 42:34. Partizan gubi loptu, pa pravi faul. Previše izgubljenih lopti do sada imaju crno-beli.
16. minut
Gubi Anđušić loptu, kontra Efesa za nove poene 38:29. Tajm-aut Željko. Kaminski ugurava nekako loptu u koš 38:31. Vilis na liniji za slobodna bacanja  40:31.
15. minut
Klajburn na penalima. Siguran 36:29.
14. minut
Ledej promašuje flouterom sve. Larkin sada pogađa i to za tri 32:27. Novi loš napad crno-belih, zakucavaju domaći 34:27. Kaminski ne pogađa za tri, popravlja za dva Naneli 34:29.
13. minut
Kaminski ne pogađa za tri. Larkin da 29:27. Tajm-aut Obradović. Loš napad Partizana, pa promašaj Larkina.
12. minut
Brutalan potez Kaminskog, posle finte šuta je krenuo u prodor i zakucao 24:24. Jaramaz dobar u odbrani, Anđušić pogađa trojku 24:27. Džons snažno zakucava 26:27.
11. minut
Ugasilo se svetlo u hali. Brzo je sve popravljeno, Smailagić ne pogađa iz teške pozicije. Bacanja za Osmanija - 24:22.
Kraj prve deonice 22:22
10. minut
Klajburn polovičan sa penala 22:20. Anđušić ne pogađa zicer. Ledej u zadnjim sekundama prve četvrtine donosi izjednačenje
9. minut
Larkin iz koraka unazad za 18:18. Loš napad Partizana, nakon kog trojkom Vilisa Efes preokreće 21:18. Larkin šalje Nanelija na penale - 21:20.
8. minut
Tehnička upravo Džonsu, zbog protesta jer se žalio da je fauliran. Naneli ne koristi slobodno bacanje. Dosta nesporazuma u napadu crno-belih, sve se završava poenima Kabokla 16:18.
7. minut
Bobua pogađa trojku 14:16. Videli smo i jednu mrtvu loptu, na kraju ona za Efes. I Larkin je u igri. Džons preko Ledeja - izjednačenje 16:16.
6. minut
Vilis ubacuje trojku 11:13. Kaminski vraća 11:16.
5. minut
Žižić preko Kabokla 8:11. Kaboklo zakucava 8:13.
4. minut
Bobua na mišiće 6:8. Doužer promašuje trojku. Ni domaćin ne čini to, Doužer sada pogađa van 6,75 - 6:11
3. minut
Tompson flouterom o tablu 4:6. Ponitka baca loptu protivniku u ruke, opet dobra odbrana Doužera. Izlazi trojka Doužera iz obruča, ponovo ofanzivni skok Partizana, Kaminski rešava to 4:8.
2. minut
Dobra odbrana Doužera, Kaboklo ne pogađa iz teške pozicije, Ponitka hvata a onda Kaboklo pogađa trojku - 0:6. Vilis teška dvojka 2:6. Dobra igra u napadu crno-belih, ali Frenk pravi korake.
1. minut
Prvi napad promašuje Bobua, hvata Naneli. Kaminski pogađa trojku 0:3.
1. minut
Počeo je susret, startna petorka Partizana je: NaneliDoužerPonitkaKaminskiKaboklo

Uoči meča:

Dvostruki šampion Evrope je u prošlom kolu najelitnijeg takmičenja na Starom kontinentu poražen od Milana rezultatom 92:76, dok je Partizan savladao berlinsku Albu u Beogradu (89:74), ali je potom poražen od Cedevite u ABA ligi.

Prenos meča možete pratiti uživo na našem sajtu.