ZVEZDA SRUŠILA MANEKENE! Crveno-beli prošetali Milanom i upisali VAŽNU POBEDU, brine povreda Nedovića

11.01.2024. 19:23
zz
zz / Izvor: Foto: Euroleague

Reprezentativac Srbije nije mogao da nastavi od momenta kada je dobio udarac.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su na gostovanju Armani iz Milana sa 76:62 u meču 21. kola Evrolige. Ovim trijumfom Crveno-beli uspeli su da ublaže iznenađujuć poraz pretrpljen u Asvelu samo dva dana ranije.

PARTIZANU OLAKŠAN POSAO: Veoma bitan igrač Makabija propušta meč u Areni (FOTO)KK Partizan

PARTIZANU OLAKŠAN POSAO: Veoma bitan igrač Makabija propušta meč u Areni (FOTO)

Pisalo se da je sve dogovorio sa Crvenom zvezdom: Iskusni košarkaš zvanično potpisaoMartin Hermanson

Olimpija Milano - Crvena zvezda 62:76 (15:23, 16:24, 16:10, 15:19)

Olimpija Milano: Pojtres 12, Bortolani 14, Tonut 5, Meli 5, Nejpir 6, Kamagate, Rići, Flakadori 4, Hol 6, Karuzo, Hajns 6, Foigtman 4

Crvena zvezda: Teodosić 9p, 5as, Hanga 7p, 6sk, 4os, 3as, Davidovac 3, Mitrović 3, Lazić 5sk, Tobi, Bolomboj 14p, 6sk, Ilić, Nedović 8, Giedraitis 22p (šut za dva 5/8, za tri 2/3), 6sk, Gilespi 2, Dos Santos 5p, 3as

Nakon nekoliko uvodnih minuta meča, gost iz Beograda počeo je da kontroliše utakmicu u svakom segmentu igre. Armani je na početku uspeo da parira, ali je Zvezda nošena sjajnim Nemanjom Nedovićem imala blagu prednost. Kako se prva četvrtina bližila kraju, vođstvo Zvezde je raslo, a nakon prvih deset minuta gost je vodio 23:15.

Usledio je prazan i bezidejan hod Armanija, na početku je Zvezda uzvratila sjajnom serijom, ali je i ona utihnula u napadu, međutim ni blizu rivalu, te je prednost samo rasla. Ovaj meč ostaće upamćen i po tome što su u istom minutu čak tri igrača Zvezde u sudarima sa Kajlom Hajnsom zaradila povrede, zbog kog su morali van igre.

Četa Etorea Mesine odigrala je jednu od najslabijih četvrtina, a na kraju poluvremena domaćin je zaostajao 16 poena (31:47).

Furioznom serijom u nastavku istopili su zaostatak na -7, no ponovo su ušli u prazan hod pa je Zvezda uspela da se vrati na dvocifreni plus, koji je održavala do samog kraja četvrtine 47:57.

Ponovo je mini serijom domaćih Armani uspeo da se vrati u igru, međutim to je bilo sve od Manekena, a Zvezda je uspela da upiše veoma važnu pobedu.

Zvezdu je do pobede predvodio Rokas Gedraitis sa 21 poenom, Džoel Bolomboj dodao je 14, a Nemanja Nedović osam za samo sedam minuta na parketu. Sa druge strane, Bortolani je ubacio 14, Aleks Pojtres 12, dok su po šest dodali Hol i Hajns.

Kraj

40. minut
Trojka Teodosića stavlja tačku.
39. minut
Hol polaže 62:68. Gidraitis 2+1 - 62:71.
38. minut
Hanga foluter i pogađa 58:68. Bortolani na penalima 60:68.
36. minut
Hanga promašuje trojku, Fojtman zakucava 58:66.
35. minut
Flakadoru trojka, ne uspeva Zvezda da organizuje napad, ni Armani ne postiže poene. Teodosić trojka 66:56.
34. minut
Hanga flouter preko Nejpira 54:61. Hajns izblokiran, Gidraitis nakon pasa Miloša Teodosića 54:63.
33. minut
Nejpir na polaganje 54:59. Ponovo ispada lopta gostima, Tonut ne pogađa trojku.
32. minut
Jago u šumu ruku rivala, ispala je lopta. Hajns iz odbojke, domaćin je na minust sedam 52:57. Zvezda proćerdala napad.
31. minut
Poentira iz koraka Rokas 47:59. Bortolani za tri - 50:59.
Kraj treće četvrtine 47:57
30. minut
Vojtman na penalima, koristi ih.
29. minut
Serije promašaja na obe strane. Bortolani prekida, trojkom 45:57. Gost gubi loptu.
28. minut
Ponovo lopta domaćinu izlaiz iz koša, Jago pogađa važnu trojku 42:57, Zvezda je na lepih +15.
27. minut
Gidraitis ne pogađa za dva, ne snalazi se ni Armani. Imaće Bolomboj dva bacanja, pogađa ih 42:54.
26. minut
Teodosić u seriji promašaja, iz svih pozicija. Meli na drugoj strani promašuje iznuđenu trojku.
25. minut
Nema trojke Nepira iz jalovog napada Olimpije, ali nema ni Teodosićeve. Pojtres pogađa 42:52.
24. minut
Teodosić na penalima, promašio prvo, drugo pogađa. Faul u napadu Armanija, Bolomboj donosi ponovo +10, a onda i Mitrović za 40:52.
23. minut
Teodosić ponovo promašuje za tri, a onda Meli polaže 40:47. Tajm-aut Sferopulos,
22. minut
Teodosić je iz trka ispalio er bol. Ponovo Pojtres, a onda Bolomboj ne pogađa, ni Nejpir 38:47.
21. minut
Meli pogađa trojku 34:47. Bolomboj ne pogađa flouter, Meli za Pojtresa 36:47.
Kraj prvog poluvremena 31:47
20. minut
Bolomboj unosi loptu u koš. Hajns na penalima, uspešan. Bolomboj zakucava monstruozno 31:47.
19. minut
Trojka Tonuta 25:39. Nedović se vratio u igru, ali je ponovo završio na zemlji, ne može da igra. Bortolani polovičan sa penala 27:41. Mitrović 2+1, ali ne koristi bacanje. Tonut poentira 29:43.
18. minut
Serija promašenih trojki domaćina. Mitrović pogađa bacanja 22:39.
17. minut
Nejpir na penalima, pogađa ih 19:32. Gedraitis 2+1, pogađa, a onda punim trkom u odbranu, da udari rampu , pa poeni u napadu. Bortolani trojka 22:37.
16. minut
Teodosić za Gilespija 17:32. Armani i dalje ne može da da koš, ali ni Zvezda nije ofanzivno plodonosnija.
15. minut
Nejpir ne pogađa trojku, ni Teodosić, ni Gidraitis. Prazan hod na obe strane. Armani igra jednu od najgorih četvrtina u sezoni, svaki napad je izgubljena lopta, na drugoj strani Zvezda srlja u ofanzivi. Sferopulos je potrošio čelendž neuspešno. Nejpir ne pogađa trojku
14. minut
Hanga krade loptu, ali Zvezda gubi loptu. Period jako loše igre oba tima, Armani ne može da veže akciju, Zvezda loše realizuje napade.
13. minut
Hanga promašio trojku, a onda ekstra posed i maestralna asistencija Teodosća za Davidovca. 17:28. Flakadori promašuje flouter. Gidraitis sa penala 2/2 - 17:30.
12. minut
Tri bacanja za Teodosića 2/3 - 17:25. Loš napad Olimpije, promašen iznuđen šut.
11. minut
Bortolani sa poludistance 17:23. Zvezda je prokockala napad, sviran faul u odbrani Gilespiju, i to od sudije koji nije bio blizu. Gubi loptu Armani.
Kraj prve četvrtine: 15:23
10. minut
Nejpir gubi loptu, a onda još jedna trojka Zvezdinog Litvanca 15:23.
9. minut
Ne pogađa Armani trojku, Hanga pogađa 15:17. Ne ulazi polaganje Bartolanija, a sada trojka Gidraitisa 15:20.
8. minut
Flakadori na polaganje 13:12. Bolomboj promašuje za tri, ali je meč prekinut zbog sudara glavama Mitrovića i Hajnsa. Ponovo Nedović, sjajna partija 13:14, već osam njegovih poena.  Izgubio je vazduh posle sudara sa Hajnsom, a onda je Hajns povredio i Tobija, doduše Slovenac je sam pao preko njega. Tri igrača je Hajns povredio u svega nekoliko sekundi. Hajns je na liniji penala, jer ga je Tobi Faulirao. Amerikanac je iskoristio oba penala 15:14.
7. minut
Ne koristi Zvezda ovaj napad, ni Armani, a onda promašaj Teodosića za tri. Krade Nedović loptu i zakucava 11:12.
6. minut
Nedović sada nije pogodio sa iste udaljenosti, Bolomboj gubi loptu posle ekstra poseda. Flakadori ne pogađa za tri. Jago izblokiran.  Usledila je pauza dok sudije proveravaju snimak oko vremena na satu.
5. minut
Dobra rola Ilića za sada, faulirao ga je Meli i poslao na penale. Prvo je promašio, a zatim i drugo, ostaje 4:6. Pojtres zakucava 6:6. Srlja Nedović, ne uspeva da donese poene. Nejpir pogađa trojku 9:6. Jago na penalima 9:8. Pojtres nezaustavljiv, snažno do poena 11:8. Nedović sa poludistance 11:10.
4. minut
Atraktivno Pojtres zakucava, elij up 4:4. Nedović na ulaz 4:6. Sjajna odbrana Ilića, blokirao je Hola.
3. minut
Hol na solo prodor, donosi prve poene domaćinu 2:2. Bolomboj preko Melija, na mišiće 2:4.
2. minut
Jago je pokušao preko Melija, nije uspeo, ali ni Armani ne pogađa. Zvezda takođe komplikuje u napadu, te gubi loptu.
1. minut
Bolomboj iz teške pozicije nalazi put do koša 0:2. Promašuje Meli šut za tri.
1. minut
Počeo je susret Armanija i Zvezde, u startnoj postavi crveno-belih:  Dos Santos, Nedović, Lazić, Ilić, Bolomboj

Uoči meča:

Faliće timu iz Milana Ševon Šilds i Nikola Mirotić, ali bi verovatno na terenu mogao da se očekuje NBA igrač Rodni Mekgruder koji je pre nekoliko dana pojačao italijanski tim. Takođe, na parketu će biti i bivši as Zvezde, motivisani Šabaz Nejpir.

Sa druge strane sigurno nema Nikole Topića, videćemo da li će se Luka Mitrović vraćati u sastav, a Džoel Bolomboj je takođe rovit.

Ovaj meč je izuzetno bitan u trci za TOP 10, a ko izgubi dodatno će se udaljiti od željene kote i sebi drastično pogoršati položaj. Zvezda je posle 20 mečeva na skoru 8-12, dok Armani ima 9-11.