TRINKIJERI JE SVE POKUŠAO: Jaramaz briljirao, ali Barsa ide u Beograd

03.05.2022. 21:49
Andrea Trinkijeri
Andrea Trinkijeri / Izvor: Profimedia

Malo je falilio da dođu do iznenađenja.

Košarkaši Barselone savladali su Bajern (81:72) u petom meču četvrtfinalne serije i plasirali se na fajnal-for u Beogradu.

NEMAC SE ŽALI NA EVROLIGU: Ne delegiraju me zbog brade (FOTO)

OD NJEGA SE MNOGO OČEKIVALO: Preminuo jedan od najviših košarkaša na svetu

ULTIMATUM GOBERA: Ili on ili ja!

Fenomenalno prvo poluvreme je odigrala četa Andree Trinkijeri, odlično su parirali favorizovanom domaćinu na oba kraja terena, pa su na pauzu otišli sa prednošću od šest poena.

Međutim, u nastavku je Barselona pokazala svu svoju snagu. Granitnom odbranom, lakim poenima iz kontre već na startu treće deonice preokrenuli su rezultat i tu je bio kraj za Bavarce.

Presudan je bio upravo treći kvartal koji su domaći rešili u svoju korist sa 29:15.

Najefikasniji u redovima pobednika je bio Laproviola sa 26 poena, Nikola Mirotić je imao 20, dok je kod Bajerna srpski plejmejker Ognjen Jaramaz zabeležio je 17 poena, odličan je bio i Otelo Hanter sa 18. Drugi Srbin na terenu Vladimir Lučić imao je 6 poena uz deset skokova.

Barselona je tako postala treći učesnik fajnal fora, posle Reala i Efesa. Poslednji učesnik tražiće se u sredu od 20:30 kada se sastaju Olimpijakos i Monako.