U MVP MODU: Moćni Kevin Durent trojkama rešio dramu u Bruklinu (VIDEO)

17.12.2021. 08:20
Kevin Durent
Kevin Durent / Izvor: Profimedia
Uzbudvlja završnica u derbiju Istoka.

Košarkaši Bruklina savladali su Filadelfiju sa 114:105 u uzbudljivoj završnici koju je sjajni Kevin Durent začinio trojkama u samom finišu. Domaćini su u većem delu meča vodili, čak i sa 20 poena prednosti, ali su u drugom poluvremenu dozvolili Filadelfiji da u završnicu meča uđe sa samo poenom manje!

TRINKIJERI SE BOJI ZVEZDE? Znamo koliko će biti teško pred njihovim navijačima

MIROTIĆ I LAPROVITOLA DIRIGOVALI BARSOM U ATINI: Efes bolji od Makabija

SALE I GUDURA SE RAZIGRALI: Četvrta pobeda zaredom Fenera

Kad je bilo najvažnije zvezda Bruklina Kevin Durent preuzela je odgovornost i sa dve trojke obezbedio pobedu domaćinima.

Durent je meč završio kao najefikasniji igrač sa dabl dabl učinkom a mola mu je nedostajalo i za trostruki dvocifren učinak. Ubacio je 34 poena uz 11 skokova i osam asistencija uz ključne pogotke za pobedu domaćina.

Odličnu podršku je imao i od ostalog tima u kome su još petorica igrača imala dvocifren šuterski učinak a izdvojili su se Grifin i Klekston sa po 17 poena.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Džoel Embid sa 32 postignuta poena uz devet skokova i šest asistencija i Set Kari koji je dodao 29 poena, tri skoka i četiri asistencije ali su na kraju morali da se pomire sa trećim uzastopnim porazom.

Na svojim terenima pobede su slavili Indijana protiv Detroita sa 122:13 i Finiks koji je ubedljivo nadigrao Vašington sa 118:98.

Na gostovanju je jedino slavio Njujork nadigravši Hjuston sa 116:103 predvođen Imanuelom Kviklijem koji je ubacio 24 i Evanom Furnijeom koji je dodao 23 poena.