U PARTIZANOVOJ GRUPI POČELO IZNENAĐENJEM: Ritas savladao Lokomotivu (FOTO)

01.10.2019. 20:40
KK Ritas
KK Ritas / Izvor: Foto: Facebook/RytasVilnius

Litvanci meč prelomili u drugoj četvrtini.

Večewras je počela nova sezona Evrokupa i odmah na početku dogodilo se malo iznenađenje pošto je Ritas u Litvaniji savladao jednog od favorita za osvajanje takmičenja Lokomotivu Kuban sa 92:86 (16:23, 40:21, 16:19, 20:23), a oba tima se nalaze u grupi B zajedno sa Partizanom.

ERGIN ATAMAN NEMA DILEMU: Evroliga uskoro kao NBA

GARBAHOSA PONOVO NAPADA ELITNO TAKMIČENJE: Evroliga je štetna za košarku

BOGDAN MU DAO KRUCIJALAN SAVET: Gudurić se pridružio saigračima u Memfisu

Na startu utakmice nije delovalo da će Ritas uspeti da savlada faovrita pošto je Lokomotiva kontrolisala rezultat i imala sedam poena prednosti na prvom malom odmnoru. Međutim, domaćin se razigrao u drugoj četvrtini u kojoj je ubacio čak 40 poena, a dozvolio tek 21 i na poluvreme otišao sa dvocifreenom predošću. U nastavku je Lokomotiva pokušavala da se vrati u meč, uspela  u par navrata da stigne do tri poena zaostatka, ali nije mogla da dođe do potpunog preokreta.

Ritas je predvodio Bendžijus sa 27 poena, dok je Kruz postigao 16 poena. U redovima Lokomotive Džoni O'Brajant je ima dabl-dabl učinak od 24 poena i 10 skokova, dok je Kulagin dodao 19 poena. Dragan Apić proveo je u igri devet minuta, ali nije uspeo da postigne poen.