MIROTIĆ I NEJPIR PRESUDILI PARTIZANU: Manekeni skrojili poraz crno-belima

08.03.2024. 19:19
p
p / Izvor: MN Press

Neizvesno do kraja.

Košarkaši Partizana poraženi su od Armanija u Milanu 85:83 u meču 28. kola Evrolige. Heroj pobede Olimpije bio je Šabaz Nejpir koji je u poslednjim momentima doneo slavlje tom timu.

OČI U OČI, PO PRVI PUT! Mirotić je pozvao Željka i rekao mu je nešto, a onda...Nikola Mirotić

OČI U OČI, PO PRVI PUT! Mirotić je pozvao Željka i rekao mu je nešto, a onda...

ARMANI - PARTIZAN 85:83

Dvorana: "Mediolanum forum" Milano

Sudije: Emin Mogulkoč (Turska), Žozef Bisang (Francuska), Karlos Kortes (Španija)

Armani: Lo 3, Megruder, Meli 3, Nejpijer 15, Riči, Flakadori, Hol 18, Karuzo, Šilds 19, Mirotić 19, Hajns 2, Vojtman 6

Partizan: Smit, Ledej 12, Avramović 19, Koprivica, Panter 9, Smailagić 5, Trifunović, Anđušić 11, Doužer 2, Ponitka 5, Kaminski 7, Kaboklo 13

Serijom 8:0 krenuo je Partizan u meč, Armani je srljao i mnogo grešio, bez ikakvog plana u napadu, ali ni crno-beli nisu uspeli da sve iskontrolišu pa su dozvolili domaćinu da brzo preokrene u svoju korist.

Od tog trena, Armani je bio u blagoj prednosti do isteka prve deonice, kada je iznosila pola koša (22:21). Partizan je sredinom druge deonice uspeo ponovo da vrati prednost na svoju stranu i ima +7, ali onda četiri sušna minuta omogućuju da Olimpija povede i pripreti da će se odlepiti.

Trojkom Avramovića prekinuta je crna serija, a posle je Kaminski pogodio pod obručen za -1 pred pauzu (41:40).

U nastavku meča gledali smo pravu klackalicu, Partizan je dobro krenuo, Armani ponovo poveo, a crno-beli i sada igrali u serijama. Gubili, pa stizali. Najbolji je bio Avramović, koji je sve vreme držao Partizan u igri. Na drugoj strani Hol je blistao, ali su crno-beli ovu deonicu rešili u svoju korist i imali +3 pred zadnjih 10 minuta (64:67).

Mirotić je uzeo odgovornost na sebe, pogodio tri trojke u kratkom intervalu i najavio seriju Armanija, ali je gost i tome odoleo.

Vodio je Partizan u samoj završnici, a onda je Nejpir pogodio važnu trojku za preokret. Bio je egal, a onda je ponovo Nejpir na pet sekundi pre kraja pogodio za dva. Ledej je imao poslednji napad, ali je šutirao u padu i nije uspeo da donese izjednačenje.

Kraj meča: Pobeda Armanija 85:83

40. minut
Panter promašuje trojku, Ledej hvata to, pogađa pod faulom - 83:83. Nejpir dvojka  - 85:83. Ledej ne pogađa za izjednačenje.
39. minut
Nejpir trojka 81:80. Nema poena Alekse, Mirotić je promašio, ali su stigli domaći do ofanzivnog skoka. Nejpir na liniji penala - 83:80. Tajm- aut Obradović.
38. minut
Ledej ni flouter ne pogađa. Armani takođe neefikasan. Anđušić oi tablu 78:80.
37. minut
Ledej ne pogađa za tri. Šilds na snagu 78:78.
36. minut
Anđušić promašuje iz igre. Koraci Šildsa, a onda i Ledej ne stiže da šutne. Hol promašuje.
35. minut
Nejpir promašuje za tri. Kaboklo ima 2+1 - 76:78. Istekao je napad Armanija.
34. minut
Ledeja faulira Mirotić. Gubi loptu Partizan, Španac na liniji penala - 76:73. Avramović na ulaz 76:75.
33. minut
Koraci Kabokla. Krade Trifunović i dodaje Ponitki 71:73. Mirotić nova trojka 74:73.
32. minut
Nova trojka Mirotića - 70:69. Avramoviću skinuta lopta sa obruča, važiće se.  Šilds bacanja, ali posle drugog su došli do skokan, no nema poena - 71:71
31. minut
Mirotić posle lošeg napada domaćina daje trojku 67:67.  Kaboklo na penalima - siguran. 67:69.
Kraj treće četvrtine 64:67
30. minut
I Hol promašuje sada. Kaboklo iz odbojke donosi preokret 64:65. Faul u napadu Armanija. Anđušić za dva 64:67.
29. minut
Mirotić na penalima, pogađa 64:61. Sada Danilo na istom mestu i isti učinak 64:63.
28. minut
Konfuzni napadi na obe strane, Anđušić trojka 59:56. Cigla Šildsa, kucanje Avramovića 59:58. Hol u isteku napada trojka 62:58. Kaboklo trojka 62:61.
26. minut
Gubi Anđušić loptu, Hol zakucava 57:51. Smailagić zakucava 57:53. Šilds iz igre 1 na 1, 59:53.
25. minut
Nekoliko spornih odluka sudija, razbesnele su Pantera, koji dobija tehničku. Tri bacanja za Armani - preokreću Manekeni 52:51. Ne ide u napadu goste, a onda Nejpir trojka 55:51.
24. minut
Avramović trojka nakon driblinga 49:50. Hol promašuje sada. Bacanja za Avramovića 1/2 - 49:51.
23. minut
Panter poludistanca 46:47. Hol još jedna trojka 49:47. Panter promašuje za tri. Faul u napadu Vojtman.
22. minut
Laki poeni Partizana, Doužer iz kontre 43:45. Hol za tri 46:45.
21. minut
Panter daleka trojka 41:43. Dobro otvaranje drugog poluvremena. Šilds unosi u koš 43:43.
Poluvreme: 41:40
20. minut
Četiri minuta Partizan nije dap poen, sve do poena plejmejkera Srbije. Pogađa Armani, Kaminski unosi loptu u koš 41:40.
19. minut
Partizan dugo bez poena, loši napadi, ali srećom po crno-bele Mesina dobija tehničku. Ledej promašuje to bacanje. Doužer ne pogađa trojku, ali Avramović krade loptu. Trojka Alekse Avramovića 39:38.
18. minut
Ledej ne pogađa poluhorog, onda krade loptu, pa je gubi. Nejpir trojka 39:35.
17. minut
Hol za izjednačenje 35:35. Ponitka iznuđen šut za tri, ali nedovoljno dobar. Prazan hod crno-belih. Vojtman sa slobodnih bacanja poolovičan - 36:35.
16. minut
Vojtman trojku iz teške pozicije 32:35. Loš napad gostiju.
15. minut
Avramović sili za tri, ne ulazi. Hol za Vojtmana koji zakucava 29:33. Anđušić iz teške pozicije 29:35.
14. minut
Šilds na mišiće polaže 24:29, a onda Aleksa impresivno 24:31. Meli  trojka 27:31. Ledej fauliran i poslat na penale - 27:33.
13. minut
Šilds promašuje trojku, dobra odbrana Partizana. Faul Kabokla u napadu. Ne koristi napad Olimpija, ali Panter gazi liniju, možda pod faulom, ali nije sviran.
12. minut
Krade loptu Anđušić. Ledej preko Mirotića flouter 22:29.
11. minut
Ledej trojka preko Mirotića 22:24. Sada Špaac promašuje za tri. Kaboklo trojka 22:27.
Kraj prve četvrtine - 22:21.
10. minut
Faul Mirotića u napadu. Avramovič još jednom sjajno, flouter 20:21. Mirotić i Panter greše u tandemu, a onda ga kapiten crno-belih faulira. Ima Španac bacanja - 22:21.
9. minut
Panter ima dva bacanja 20:17. Mirotić baca loptu u prazno. Avramović sjajno polaže za -1, 20:19.
8. minut
Ledej u svom stilu 18:15. Hajns na mišiće 20:15.
7. minut
Jaka odbrana Armanija, bez rešenja crno-beli. Trojka Mirotića 15:13. Anđušić neprecizan. Lo daleka trojka 18:13.
6. minut
Mirotić na parketu, a Šilds zakucava do 10:10. Loša igra Partizana u napadu, svaki pas presečen, domaćin okreće 12:10. Ponitka trojka 12:13 iz esktra poseda
5. minut
Šilds iz dva napada pogađa trojku 5:10. Doužer promašuje polaganje, a onda nova trojka Šildsa 8:10.
4. minut
Šilds prvi poeni za Olimpiju 2:8. Doužer lepo za Kaminskog 2:10. Nova izgubljne lopta Armanija, loš napad Partizana, serija promašaja.
3. minut
Armani ponovo loš u ofanzivi. Kaminski promašuje zicer. Meli još jednom gubi loptu, Panter duga dvojka 0:8.
2. minut
Nova izgubljena Armanija, Smailagić trojka 0:6.
1. minut
Meli promašuje šut za tri, ali ekstra posed, no gube loptu domaći. Kaminski trojka 0:3.
1. minut
Počinje susret Armanija i Partizana, startna postava: Doužer, Panter, Smailagić, Ponitka, Kaminski Na drugoj strani su Nejpir, Hol, Meli, Šilds i Vojtman.

Uoči meča:

Sa druge strane, posle neuspeha protiv Asvela Milano je na 11-16 i njima već gori pod nogama, pa svaki naredni poraz za njih može biti i kraj.

Pre ovog duela, domaći tim imao je dosta problema sa povredama, neizvestan je bio i nastup Nikole Mirotića, ali se prema poslednjim informacijama, on oporavio i trebalo bi da bude spreman za meč.

Kako javljaju italijanski mediji, dostupan će biti Šabaz Nejpir, Dijego Flakadori, a što se tiče Nikole Mirotića, očekuje se da nastupi na ovom meču, po prvi put protiv crno-belih nakon sage prošlog leta.

Partizan takođe neće biti u najjačem sastavu, pošto će meč propustiti Džejms Naneli, Tristan Vukčević i Ognjen Jaramaz.