DEBAKL ZVEZDE U VITORIJI: Baskonija ubedljivo slavila

16.11.2021. 19:45
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: Srbija Danas

Jako loše izdanje izabranika Dejana Radonjića.

KK Crvena zvezda poražena je na gostovanju Baskoniji 93:74 u desetom kolu Evrolige.

O SVOM POTEZU TOKOM DERBIJA: Radonjić se oglasio o vređanju Obradovića

ČOVIĆ O PROZIVANJU OBRADOVIĆA: To vuče od meča Zvezda - Fenerbahče

MALER: Zvezda u Španiji bez važnog igrača

Najgore poluvreme ove sezone je odigrala ekipa Dejana Radonjića. Posebno je to bilo vidljivo u drugoj četvrtini, kada su crveno-beli postigli svega deset poena.

Neprepoznatljiva je bila Zvezda, do ove utakmice čelična odbrana, potpuno je pukla protiv najgoreg napada Evrolige. Na poluvremenu je primljeno čak 55 poena.

Napadački je jedino raspoložen bio Nikola Ivanović, koji je koliko toliko držao tim u životu. Najraspoloženiji u prvih 20 minuta je bio Vejd Boldvin. Imao je 12 poena uz samo jedan promašaj iz igre.

Baskonija – Crvena zvezda 93:74

Dvorana: Buesa Arena

Sudije: Boltauzer, Mogulkok, Amit

Baskonija: Peters, Boldvin 14, Sederskis 9, Marinković 5, Grendžer 4, Fontekijo 9, Enoh 23, Gedraitis 21, Noko 8

Crvena zvezda: Lazarević, Uskoković 3, Davidovac 2, Lazić 2, Kalinić, Dobrić 11, Holins 11, Simonović, Ivanović 21, Marković 2, Kuzmić 10, Cirbes 12

U nastavku je Zvezda zaigrala nešto bolju košarku, međutim to nije bilo dovoljno za preokret. I u drugom poluvremenu je glavna napadačka snaga bio Nikola Ivanović. Ali reprezentativac Crne Gore nije imao adekvatnu podršku saigrača pa je Crvena zvezda pretrpela šesti poraz u ovogodišnjoj Evroligi.

Najviše poena u redovima pobednika je postigao Enoh (23), Gedraitis je imao 21, dok je Boldvin postigao 14 poena. Kod Zvezde odličnu utakmicu je odigrao Nikola Ivanović, ubacio je 21 poen.

Čini se da su crveno-beli platili ceh zgusnutom rasporedu, a već u četvrtak ih očekuje gostovanje Realu u Madridu. Na ovom meču najbolji igrač ove sezone Nikola Kalinić odigrao je svega osam minuta, dok se Nejt Volters povredio pre početka utakmice i nije mogao da pomogne klupskim drugovima.

Barselona - CSKA (20:30)

Čitav tok meča mogli ste pratiti na našem sajtu.

40.minut
Ubedljiv trijumf Baskonije. 93:74.
37. minut
Baskonija održava ubedljivo vođstvo. Holins je pogodio svoju drugu trojku na meču. 86:89.
35. minut
Simonović je promašio trojku. Enoh pogađa flouter posle asistencije Grendžera. 84:65
32. minut
Fontekijo pogađa trojku, na drugoj strani Uskoković pogađa trojku. 74:59.
30. minut
Uspeli su crveno-beli da pobede u ovoj četvrtini, 21:13. Rezultat je ipak i dalje ubedljiv. 68:53.
26. minut
Pokušavaju gosti preko Kuzmića i Ivanovića da smanje ubedljivu prednost Baskonije. Međutim, odbrana je veliki problem na ovom meču.
24. minut
Dobrić pogađa trojku uz faul. Vodi Baskonija 60:41.
22. minut
Enoh pogađa preko Kuzmića. Nastavljaju se problemi Zvezde u napadu. 57:32.
20. minut
Boldvin pogađa sa poludistance. Poluvreme u Vitoriji. 55:32.

19. minut
Uspeli su gosti da vežu par pogodaka u napadu, ali Baskonija igra poluvreme sezone. 52:31.
17. min
Crveno-beli postižu poene posle dugo vremena. Dobrić je pogodio flouter. 46:26 za Baskoniju.
15. min
Neprepoznatljivo loša odbrana Crvene zvezde. Nastavlja da raste prednost domaćina. 42:24.
13. minut
Nastavlja Baskonija da igra sjajno. Zvezda bez rešenja u napadu. 33:22.
12. minut
Loš ulazak Zvezde u drugu četvrtinu. Cirbes je napravio faul na šutu za tri. 30:22.Raste prednost Baskonije.
10. minut
Najveći problem za odbranu Zvezde u prvoj četvrtini je Boldvin. Priključak održava sjajni Nikola Ivanović. 25:22
8. minut
Serija izuzetnih driblinga Boldvina i pogodak za dva. Na drugoj strani Kuzmić pogađa od table. 18:14
6. minut
Sa više energije je počela Baskonija ovu utakmicu, za razliku od nekih prethodnih. Dobro lopta kruži u napadu. Trenutno je 14:9.