20°C
29.04.2024.
117.1205
109.1422

KROZ IGLENE UŠI: Crvena zvezda se provukla protiv Studentskog centra i povela sa 1:0

15.04.2024. 17:31
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Košarkaši Crvene zvezde uspeli su posle velikog preokreta i čak 18 poena zaostatka da ipak savladaju odličnu ekipu Studentskog centra sa 83:81 (15:21, 15:19, 19:24, 34:17) i tako povedu sa 1:0u četvrtfinalnoj seriji. NAredni meč igra se za nedelju dana u Podgorici, 22. aprila.

Povela je Zvezda 1:0 posle polovičnog učinka za linije za slobodna bacanja Luke Mitrovića. Teško da je iko mogao i da pomisli da će Crvena zvezda prvi koš iz igre postići tek posle punih šest minuta meča, kao i da će na naredno vođstvo crveno-belih čekati praktično do pred sam kraj utakmice.

Trener gostiju Dejan Jakara odlično je spremio utakmicu protiv rivala koji je pre dve nedelje ubedljivo savladao Studentski centar u Podgorici. Poveli su gosti 8:1 u 3. minutu i konstantno bili u prednosti da bi četvrtinu završili sa vođstvom 21:15.

Malo šta je Zvezdi polazilo za rukom u ovom meču. Tek je Teodosić uspeo maslo da razmrda učmalu ekipu Janisa Sferopulosa na koju je izgleda težak poraz u Istanbulu ipak ostavio veći utisak nego što su neki bili spremni da priznaju. Pokušavao je Grk da nađe dobitznu petorku, ali nijedna nije uspevala da zaustavi napad gostiju koji su u 14. minutu stigli i do dvocifrene prednosti 28:17. Uspela je Zvezda da smanji na šest poena zaostatka u roku od dva minuta, ali je odmah stigao odgovor Studentskog centra koji je na veliki odmor otišao sa dvocifrenom prednošću 40:30.

Očekivao se odgovor crveno-belih u nastavku, ali su stigla samo nova pitanja. Gosti su furiozno otvorili treću deonicu, postigli tri trojke i za manje od tri minuta Studentski centar je vodio 53:37. Delovala je Zvezda razbijeno u tim trenucima, posebno kada je Hadžibegović u 24. minutu pogodio trojku za maksialnu prednost gostiju 56:38. Todosić je sa Mitrovićem iskreirao par akcija, ali nije to donelo previše crveno-belima koji su pred poslednju deonicu imali minus od 15 poena.

Krenula je četa Janisa Sferopulosa na sve ili ništa u poslednjoj deonici. Trojkama Dos Santosa i Lazića uspela je Zvezda da stigne na sedam poena zaostatka (68:61) u 34. minutu, mada je smao minut kasnije ponovo Studentski centar imao dvocifrenu prednost 74:62. Ispostavilo se da su dve trojke Teodosića i Davidovca u razmaku od pola minuta u neku ruku odredile završnicu meča, pošto im se sa još dve trojke pridružio Nedović i dva i po minuta pre kraja rezultat je bio nerešen 74:74. Ivišić je uzvratio trojkom na novo vođstvo gostiju, aloi je Nedović pogodio za 2+1 i novo izjednačenje, da bi minut i po pre kraja Hanga trojko mdoneo Zvezdi prvo vođstvo još od onih 1:0 sa početka meča.

Ušlo se u penal završnicu u kojoj je Davidovac od četiri bacanja promašio poslednje, a Zvezda imala prednost 83:81. Gosti su imali poslednji napad, Bogavac je pokušao da pogodi trojku za pobedu, ali nije bio uspešan i Zvezda je ipak ostvarila pobedu.

CRVENA ZVEZDA - STUDENTSKI CENTAR 83:81 (15:21, 15:19,  19:24, 34:17)

DVORANA: Beogradska arena

SUDIJE: Nedović, Kardum, Mustapić

GLEDALACA: 3.324

CRVENA ZVEZDA: Teodosić 17, Hanga 7, Tompkins 2, Davidovac 13, Mitrović 14, Lazić 6, Bolomboj 6, Ilić, Nedović 13, Gedraitis, Gilespi, Dos Santos 5.

STUDENTSKI CENTAR: Bogavac 11, Pavličević 11, Vučeljić, Hadžibegović 7, Bačović 6, Ivišić 14, Dokins 8, Drobnjak 10, Drežnjak 3, Kapusta 7, Mirković 3.

40. minut

Crvena zvezda - Studentski centar 83:81

Posle penal završnice i šuta Bogavca za produžetak, Crvena zvezda je uspela da se vrati iz gotovo bezizlazne situacije i stigne do pobede.

39. minut

Crvena zvezda - Studentski centar 80:77

Prvi put posle početka meča i statnih 1:0, Crvena zvezda je stigla do prednosti trojkom Adama Hange.

37. minut

Crvena zvezda - Studentski centar 74:74

Trojkama Davidovca, Teodosića i Nedovića crveno-beli su stigli do egala.

34. minut

Crvena zvezda - Studentski centar 61:68

Krenuli su crveno-beli na sve ili niša i za sada ima se ti isplaćuje pošto su prišli na sedam poena zaostatka.

32. minut

Crvena zvezda - Studentski centar 54:64

Krenula je Zvzeda od starta dobro u poslednjoj četvrtini i trojkom Dos Sntosa i poenima Mitrovića smanjla na deset poena zaostatka.

30. minut

Crvena zvezda - Studentski centar 49:64

Činilo se da Zvezda može da vrati neizvesnost u meč, ali je Studentski centar pred poslednju četvrtinu otišao na 15 poena prednosti.

28. minut

Crvena zvezda - Studentski centar 48:58

Uspeli su crveno-beli makar na trenutak da zaustave napad gostiju i mini serijom 6-0 smanje zaostatak na deset poena.

27. minut

Crvena zvezda - Studentski centar 42:58

Pokušava Zvezda na sve načine da smanji zaostata, ali ne polazi joj to baš za rukom. Studentski centar i dalje ima velikih 16 poena prednosti.

23. minut

Crvena zvezda - Studentski centar 37:53

Odličan početak Studetnskog centra, tri trojke su pogodili gosti, Teodsić je jednu vratio, a gosti imaju novu maksimalnu prednost.

20. minut

Crvena zvezda - Studentski centar 30:40

Dokins je ukradenom loptom i zakucavanjem u polsednjoj sekundi prvog poluvremena vratio dvocifrenu prednost gostima koji su odigrali odličnih 20 minuta.

16. minut

Crvena zvezda - Studentski centar 24:31

Na krialima Dejana Davidovca ubrzala je igru Zvezda, ali dovoljno samo da smanji dvocifreni zaostatak na sedam poena.

14. minut

Crvena zvezda - Studentski centar 17:28

Nastavlja se mučenje Crvene zvezde. Studentski centar je stigao do prve dvocifrene prednosti na utakmici.

13. minut

Crvena zvezda - Studentski centar 17:23

Zvezda je nešto bolje počela drugug četvrtinu, ali se nije to odrazilo na semaforu pošto Studentskii centar i dalje ima manje-više stabilnih šest poena prednosti.

10. minut

Kraj prve četvrtine, Crvena zvezda - Studentski centar 15:21

Studentski centar odigrao je veoma dobru prvu četvrtinu posle koje zasluženo ima šest poena prednosti.

6. minut

Crvena zvezda - Studentski centar 5:10

Tek posle šet minuta igre Crvena zvezda je uspela da postigne poene iz igre pošto je Teodosić asistirao Mitroviću. Ulazaka Teodosića ubrzao je igru crveno-belih.

4. minut

Crvena zvezda - Studentski centar 1:8

U veoma lošem ritmu je Zvzede, gosti pogađaju još jednu trojku i Sferopulos traži tajm-aut.

3. minut

Crvena zvezda - Studentski centar 1:5

Iznenadio je na startu meča Studentski centar Crvenu zvezdu i stekoa ranu prednost.

Crveno-beli su ligaški deo sezone završili na prvoj poziciji i tako obezbedili domaćinstvo sve do potencijalnog plasmana u finale, dok je klub iz Podgorice zauzeo osmu poziciju.

Zvezda nije imala najbolju uvertiru za ovaj meč pošto su u poslednjem kolu ligaškog dela Evrolige u Istanbulju poraženi veoma ubedljivo sa 100:55 od Efesa. Bez obzira na to, crveno-beli su favorit protiv Studetnskog centra, a savladali su ih u oba meča u ligaškom delu prilično ubedljivo.

Studentski centar ipak nije za potcenjivanje pošto su na startu sezone uspeli da naprave veliko iznenađenje i u finalu ABA Superkupa savladaju Partizan.