DOBRA UVERTIRA ZA DERBI: Partizan rutinirao Asvel

02.01.2024. 20:08
Ognjen Jaramaz
Ognjen Jaramaz / Izvor: MN Press

Crno-beli stigli do 10. pobede.

Košarkaši Partizana ostvarili su pobedu u 18. kolu Evrolige pošto su u ''Štark'' areni savladali fenjeraša Asvel sa 90:77 (23:17, 27:14, 19:14, 21:32) i tako stigli do trijumfa u elitnom takmičenju posle dva poraza u nizu.

Šta sve možeš za 30 sekundi?Mozzart

Šta sve možeš za 30 sekundi?

CRNO-BELI PREKRETNICA? Poraz od Partizana potpisuje otkaz PocekuĐanmarko Poceko

CRNO-BELI PREKRETNICA? Poraz od Partizana potpisuje otkaz Poceku

Mateo: Hezonja i Jabusele spremni za meč sa BarselonomĆus Mateo

Mateo: Hezonja i Jabusele spremni za meč sa Barselonom

Bez obzira na status apsolutnog favorita, nije sve išlo glatko za Partizan tokom prve četvrtine. Asvel se prilično dobro suprotstavio crno-belima koji su preko Kevina Pantera stigli do prednosti 18:10, ali su gosti uspeli da serijom 7-0 priđu na samo poen zaostatka minut pre kraja. Ipak, u poslednjem minutu crno-beli su postigli još pet poena i vodili na malom odmoru 23:17. Možda i ključni trenuci meča dogodili su se početkom druge deonice. Ognjen Jaramaz je imao odličnu rolu i sa pet uzastopnih poena doneo Partizanu prvu dvocifrenu prednost 28:17 u 11. minutu i od tog trenutka je meč praktično bio potpuno u kontroli Partizana. Crno-beli su lako probijali odbranu gostiju koji su brzo pali u igri pošto ih šut nije služio, a Partizanova prednost je rasla do 21 poena u završnici poluvremena.

Nastavak nije doneo nikakve promene, osim što je Željku Obradoviću omogućio da odmori neke od glavnih igrača pred derbi u čertvrtak protiv Crvene zvezde. Naastavili su crno-beli da zyatrapavaju koš gostiju i samo se čekalo da prednost naraste do 30 poena što se i dogodilo u 26. minutu kada je Anđušić pogodio za 64:33. Ipka, Asvel je uspeo da do početka poslednje četvrtine smanji na 69:45.

Jasno je bilo da sledi odrađivanje posla u poslednjih deset minuta, ali je Asvel veoma dobro otvorio poslednjih deset minuta serijom 11-2 i stigao do 71:56 u 32. minutu. Ipak, crno-beli su odbiili taj nalet i mirno priveli meč kraju, mada su gosti uspeli da se izbore makar za častan poraz.

PARTIZAN - ASVEL 90:77 (23:17, 27:14, 19:14, 21:32)

DVORANA: Štark arena

SUDIJE: Perez, Fufis, Vilijus

GLEDALACA: 20.000

PARTIZAN: Smit 4, Vukčević 7, Koprivica 2, Panter 22, Smailagić 3, Jaramaz 11, Naneli 3, Anđušić 15, Doužer 2, Ponitka 4, Kaminski 8, Kaboklo 9.

ASVEL: Skot 24, Li 8, Kahudi 6, Lovernj 6, Luvavu 9, Dalo, Džekson 11, Egbunu, Fal 3, Lajti 10, Ndijae, Jakov.

40. minut
Kraj meča, Partizan je slavio sa 90:77.
37. minut
Čuva Partizan prednost, 78:61.
32. minut
Asvel je dobro otvorio poslednju četvrtinu, serija gostiju 11-2, smanjena prednost Partizana na 71:56.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Kraj treće četvrtine, Partizan vodi 69:45.
27. minut
Stigao je Partizan do 31 poena prednosti (69:38) posle trojke Pantera.
25. minut
Potpuno je razbijen Asvel, Partizan vodi 62:33.
22. minut
Nastavlja Partizan tamo gde je stao u drugom poluvremenu. Vukčević je posle zakucavanja povećao prednost crno-belih na 54:33.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Stigao je Partizan do 21 poena razlike, a na poluvremenu vodi 50:31.
17. minut
Smailagić pogađa trojku, Partizan ima velikih 17 poena prednosti (41:24).
15. minut
Jaramaz nastavlja sa dobrom igrom, Partizan ima novu maksimalnu prednost 36:23.
13. minut
Naneli je trojkom doneo Partizanu vođstvo 31:19, ali je Luvavu Kabaro sa četiri poena u nizu smanjio je 31:23.
11. minut
Jaramaz je otvorio četvrtinu sa pet uzastopnih poena i Partizan ima prvu dvocifrenu prednost 28:17.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve četvrtine, uspeo je Partizan da odgovori na nalet Asvela i vodi 23:17.
9. minut
Džekson je pogodio trojku, a Asvel je serijom 7-0 prišao samo na poen zaostatka 18:17. Obradović je zatražio tajm-aut.
8. minut
Panter je pogodio trojku i doneo maksimalnih osam poena prednosti Partizanu, ali su Fal i Li smanjili prednost crno-belih na 18:14.