DRAMA SA SREĆNIM KRAJEM: Partizan u produžetku savladao Panatinaikos

30.11.2023. 20:10
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Peti trijumf crno-belih.

Košarkaši Partizana ostvarili su peti trijumf u Evroligi pošto su u ''Štark'' areni savladali Panatinaikos posle dramatične završnice i produžetka sa 92:87 (20:21, 19:17, 15:18, 24:22, 14:9).

TEK ŠTO JE STIGAO: Micić na izlaznim vratima Oklahome, evo šta može biti njegova nova destinacijaVasilije Micić

Kod Filipovskog se nije snašao: Sada se Brajan Angola VRATIO! Navijači Partizana će biti oduševljeniBrajan Angola

GROBARI ĆE PAMTITI OVAJ ČETVRTAK: Lepše dve vesti nisu mogle da stignuŽeljko Obradović, KK Partizan

GROBARI ĆE PAMTITI OVAJ ČETVRTAK: Lepše dve vesti nisu mogle da stignu

Uvodni minut meča protekli su u izjednačenoj igri, ali je Panatinaikos bio taj koji je prvi došao do nešto veće prednosti u 6. minutu preko Grigonisa (17:11). Ipak do kraja prve deonice crno-beli su uspeli da smanje na 21:20. Bolje su Atinjani otvorili drugu deonicu i uspeli da stignu i do maksimalnih osam poena prednosti posle dva pogođena bacanja Belcerovskog u 17. minutu za 36:28. Međutim, usledila je serija Partizana 11-0 posle koje su crno-beli poveli 39:36, ali je Lesor uspeo da pogodi pa su gosti samo sa poenom zaostatka otišli na veliki odmor 39:38.

Dobro su krenuli crno-beli u drugo poluvreme i Ledej je posle pogođenog zicera doneo Partizanu prednost 48:42. Uzvratio je ubrz oPanatinaikos pa je Mitroglu sa jednim pogođenim slobodnim bacanjem doneo izjednačenje 50:50 u 28. minutu, da bi samo minut kasnije Nan pogodio za prednost  Atinjana 54:52, koji su dva poena viška imali i na ulasku u poslednju četvrtinu.

Za samo dva minuta je u poslednjoj deonici Atinjani su stigli do dvocifrene prednosti 64:54. Uspeli su crno-beli trojkom Doužera i zakucavanjem Kabokla da prepolovi taj zaostatak, ali su gosti ponovo imali deset poena prednosti u 36. minutu (71:61) posle poena Lesora. U završnici je ključni čovek Partizana bio kapiten Kevin Panter koji je ponovo zaigrao posle pauze zbog povrede. Vezao je sedam poena u završnici i doveo crno-bele do egala 78:78, 34 sekundi pre kraja. Gosti nisu iskoristili napad, a Panter je izgubio loptu, ali srećom po crno-bele nije bilo dovoljno vremena da gosti iskoriste tu grešku i otišlo se u produđžetak.

U dodatnih pet minuta crno-beli su odigrali odlično, naročito u odbrani pošto su naterali goste na nekoliko promašenih zicera koji su na kraju i odlučilil u korist Partizana za veliki trijumf.

PARTIZAN - PANATINAIKOS 92:87 (20:21, 19:17, 15:18, 24:22, 14:9)

DVORANA: Štar arena

SUDIJA: Mogulkoč, Latiševs, Alijaga

GLEDALACA: 20.000

PARTIZAN: Vukčević 2, Ledej 23, Avramović 5, Panter 13, Smailagić 7, Jaramaz, Naneli 7, Anđušić 2, Doužer 16, Ponitka, Kaminski 5, Kaboklo 12

PANATINAIKOS: Kalaicakis, Vildoza, Gaj, Balcerovski 7, Slukas 6, Grant 14, Nun 19, Lesor 16, Adetokumpo, Grigonis 12, Mitoglu 13, Mancukas

45. minut
Kraj meča u Areni, Partizan je pobedio sa 92:87
44. minut
Panter pogađa i povećava prednost Partizana na 86:80.
42. minut
Doužer je pogodio oba penala, Motoglu je oba promašio, ali je lopta ponovo za Panatinaikos. Ipak Ledej je odigrao dobru odbranu, a zatim je pogodio Doužer i Partizan vodi 84:80.
41. minut
Kaboklo je zakucao, ali je Mitoglu pogodio zicer, 80:80.

PRODUŽETAK

40. minut
Panter je pogodio za izjednačenje 78:78, a zatim je imao i priliku da reši pitanje pobednika, ali je je izgubio loptu. Na svu sreću nije bilo dovoljno vremena za Panatinikos da dođe do poena pa će se igrati produžetak, 78:78.
39. minut
Doužer je pogodio trojku preko ruke, ali je Grent uzvratio u poslednjoj sekundi napada, da bi potom pogodio dvojku Panter i smanjio na 78:73, a zatim i trojku preko Lesora za 78:76, a Ataman traži tajm-aut.
38. minut
Ponovo je Partizan vezao pet poena, ali Panatinaikos zahvaljujući skoku u napadu prekida tu mini seriju pošto je Mitoglu pogodio oba bacanja za vođstvo Zelenih 75:68.
36. minut
Lesor hvata ofanzivni skok za lake poene i Panatinaikos ponovo ima dvocifrenu prednost 71:61.
34. minut
Pet poena Partizana u nizu posle trojke Doužera i zakucavanja Kabokla, smanjili su crno-beli zaostatak na 64:59 i Ataman je zatražio tajm-aut. To se isplatilo Zelenima, Nan je pogodio trojku za 67:59.
32. minut
Atinjani sa četiri poena u nizu otvaraju poslednju četvrtinu i vode 60:54, Obradović je zatražio tajm-aut. To nije urodilo plodom pošto je Mitoglu pogodio uz faul, ali nije iskoristio bacanje, ali je Nan ukrao loptu i posle zakucavanja gostima imaju prvi put dvocifrenu prednost 64:54.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Kraj treće četvrtine, Mitoglu je pogodio uz zvuk sirene i Panatinaikos vodi 56:54.
29. minut
Nan pogađa i donosi preokret, Atinjani vode 54:52.
28. minut
Mitoglu je pogodio jedno od dva bacanja i nerešeno je 50:50.
26. minut
Lesor je pogodio oba penala i smanjio prednost Partizana na 48:47.
24. minut
Ledej koristi zicer, Partizan povećava prednost 48:42.
22. minut
Bolje je Partizan otvorio drugo poluvreme, Doužer je zakucao u kontri, ali na drugoj strani sa dva kucanja uzvraća Lesor i Panatinaikos smanjuje zaostatak na 45:42.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Partizan je serijom 11-0 stigao do vođstva 39:36, da bi poenima Lesora Panatinaikos smanjio zaostatak na kraju prvog poluvremena na 39:38.
19. minut
Pogađa Ledej, Partizan je serijom 8-0 stigao do izjednačenja 36:36.
17. minut
Balcerovski pogađa oba slobodna bacanja, ponovo Atinjani imaju maksimalnih osam poena prednosti 36:28.
15. minut
Balcerovski je pogodio za 2+1, a zatim je Nan pogodio bacanje posle tehničke Kaminskom i gosti vode 32:24.
14. minut
Nan nastavlja da pravi probleme odbrani Partizana, vode gosti 28:24.
12. minut
Nan pogađa, Panatinaikos vodi 26:22.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve četvrtine, vodi Panatinaikos sa 21:20.
8. minut
Kaboklo zakucava u kontri i smanjuje na 19:15.
6. minut
Panatinaikos posle novih poena Grigonisa vodi 17:11.
4. minut
Grent je pogodio sva tri bacanja posle faula Smailagića na šutu za tri poena , gosti imaju prvu veću prednost 12:7.