18°C
02.05.2024.
117.1117
109.3684

ŽALGIRIS NIJE IZDRŽAO RITAM CRNO-BELIH: Partizan u poslednjoj četvrtini slomio Litvance

26.01.2024. 19:35
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Tim Željka Obradovića ostvario 12. trijumf u Evroligi.

ObKošarkaši Partizana savladali su u ''Štark'' areni litvanski Žalgiris sa 81:72 (22:26, 23:27, 16:16, 20:13) u 23. kolu Evrolige, ostvarili 12. trijumf u elitnom takmičenju i napravili uvertiru pred derbi protiv Crvene zvezde u nedelju u okviru ABA lige.

SPREMA SE VELIKI SPEKTAKL: Partizan zove Golden Stejt da igraju u Dekijevu častKK Partizan

SPREMA SE VELIKI SPEKTAKL: Partizan zove Golden Stejt da igraju u Dekijevu čast

BRZA REAKCIJA POSLE POVREDE MILUTINOVA: Amerikanac stigao u PirejKK Olimpijakos

BRZA REAKCIJA POSLE POVREDE MILUTINOVA: Amerikanac stigao u Pirej

NEĆE JOŠ DUGO BITI U LJUBLJANI: Poznato kada Matković ide u NBAKarlo Matković

NEĆE JOŠ DUGO BITI U LJUBLJANI: Poznato kada Matković ide u NBA

Početak nije bio obećavajuć za navijače Partizana koji kao da su gledali reprizu poečtka meča protiv Makabija. Žalgiris se razleteo po terenu i već u 3. minutu imao dvocifrenu pred nmost 13:3. Možda bi Litvanci stigli i do znatno veće prednosti da nije bilo Pi Džej Doužera koji je praktično sam održavao Partizan u igri u prvoj deonici. Na prvom malom odmoru prednost gostiju bila je 26:22 samo zahvaljući činkjenici da je Doužer ubacio 15 poena uz pogođene oba šuta za tri.

Krenuo je Žalgiris bolje i u drugu četvrtinu i u 12. minutu ponovo imao nešto veću prednost (30:22), ali je PArtizan polako počeo da hvata svoj ritam. Dožer je bio na klupi, ali ga je odmenio Zak Ledej koji je uspevao da dođe do poena u neizgled nereševim situacijama. Crno-beli su zaigrali bolje i u odbrani, a Ledej je usepo da donese i prvi egal na meču 35:35 u 18. minutu, da bi crno-beli konačno i poveli i zadržali prednost na poluvremenu 45:43.

Oba tima delovala su uspavanu na pšočetku drugog poluvremena, pa je za četiri minuta postignuto samo sedam poena (4:3 za Partizan), da bi Ledej i Panter serijom 7-0 doneli crno-belima prednost 55:47. Međutim, kod gostiju se razigrao Evans, pogodio i dve trojke, a zaostatak Žalgirisa na ulasku u poslednju četvrtinu bio je kao i na poluvremenhu dva poena (61:59).

Uporne Litvance konačno je Partizan uspeo da slomi u poslednjih 10 minuta. Sa četiri vezana poena crno-beli su poveli 65:59 u 32. minutu i tih šest poena su uspešno čuvali u naredna četiri minuta kada su Kaminski i Ledej sa slobodnih bacanja doneli Partizanu dvocifrenu prednost (73:61). Bio je to praktično kljuični trenutak za overu pobede crno-belih i mada su gosti pokušali da vrate neizvesnost u meč, tim Žečljka Obradovića mirno je utakmicu prvieo kraju i ostvario pobedu.

PARTIZAN - ŽALGIRIS 81:72 (22:26, 23:27, 16:16, 20:13)

DVORANA: Štar Arena

SUDIJE: Perez, Hordov, Picilkas

GLEDALACA: 20.000

PARTIZAN: Ledej 21, Avramović 7, Koprivica, Panter 8, Smailagić, Jaramaz, Naneli 7, Trifunović 2, Doužer 23, Ponitka, Kaminski 12, Kaboklo 1.

ŽALGIRIS: Evans 25, Lekavičijus 4, Hejs 6, Gedraitis 7, Šmits 9, Birutis 11, Samner, Dimša, Lavrinovičijus, Manek 3, Butkevičijus 4, Ulanovas 3.

40. minut
Kraj meč, Partizan je slavio sa 81:72.
38. minut
Šmits zakucava i smanjuje zaostatak Žalgirisa na 77:69, a Obradović traži tajm-aut.
36. minut
Stigao je Partizan i do dvocifrene prednosti posle pogođenih bacanja Kaminskog, da bi potom i Ledej pogodio oba za prednost crno-belih 73:61.
34. minut
Čuva Partizan šest poena prednosti, 67:61.
32. minut
Sa četiri uzastopna poena je Partizan otvorio poslednju četvrtinu i vodi 65:59.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Kraj treće četvrtine, Partizan je zadržao prednost sa poluvremena 61:59.
28. minut
Razmenili su poene Doužer i Evans, mada je Amerikanac iz Žalgirisa pogodio trojku i smanjio zaostatak gostiju na 57:56.
26. minut
Uspeo je Partizan da zaustavi napade gostiju, a u napadu su Ledej i Panter serijom 7-0 doneli vođstvo crno-belima 55:47. Međutim, Evans je pogodio trojku, prekinuo seriju Partizana i smanjio na 55:50.
24. minut
I dalje malo poena u trećeoj deonici, Partizan čuva poen prednosti 48:47, da bi potom Ledej pogodio trojku za 51:47.
22. minut
Sporiji početak oba tima, Partizan čuva prednost 46:45 zahvaljujući jednom pogođenom bacanju Nanelija.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena, Partizan vodi 45:43.
19. minut
Partizan je poveo prvi put na meču poenim Ledeja sa slobodnih bacanja.
18. minut
Ledej je doneo izjednačenje Partizanu, ali je odmah Šmits pogodio trojku. Ipak, uzvraća i Avrmović na isti način i ponovo je nrešeno 37:37.
16. minut
Poenima Kaminskog Partizan je smanjio na 32:30, ali je Evans pogodio oba slobodna bacanja i Žalgiris vodi 34:30.
14. minut
Trifunović je pokupio promašaj Nanelija i poentirao. Partizan je smanjio na 30:26, a Trinkijeri je zatražio tajm-aut.
12. minut
Žalgiris bolje počinje i drugu deonicu, gosti vode 30:22.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve četvrtine, Žalgiris vodi 26:22.
8. minut
Doužer pogađa trojku, najbolji je igrač Partizana večeras, to je njegov 15 poen. Crno-beli su smaniji na 22:18, ali je Hejs postigao nove poene za Žalgiris 24:18.
7. minut
Butkevičijus je pogodio trojku za goste koji ponovo imaju nešto veću prednost 22:13.
5. minut
Doužer pogađa trojku, Partizan smanjuje 15:9.
3. minut
Kao i protiv Makabija, ponovo Partizan loše počinje utakmicu. Biruts je pogodio za 2+1, gosti imaju već sada prvu dvocifrenu prednost 13:3.