20°C
19.05.2024.
117.105
107.8514

PRESKUPO JE KOŠTALO LOŠE PRVO POLUVREME: Zvezda poražena u Valensiji u neizvesnoj završnici

06.12.2023. 19:40
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: Foto: Euroleague

Osmi poraz crveno-belih.

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su osmi poraz u Evroloigi pošto su u 12. kolu poraženi od Valensije sa 85:81 (25:19, 31:21, 16:25, 13:16) i tako i dalje nemaju pobedu u gostima ove sezone, dok je domaćin prekinuo niz od pet uzastopnih poraza.

HRVATI VRIŠTE OD BESA: U NBA albumu stoji zastava uz Bojana Bogdanovića, ali NE NJIHOVA! (FOTO)Bojan Bogdanović

NEBOJŠA ČOVIĆ: Draže mi je da časno izgubim, nego da nečasno pobedimNebojša Čović

NEBOJŠA ČOVIĆ: Draže mi je da časno izgubim, nego da nečasno pobedim

OLIMPIJA SE RASTALA SA NAJBOLJIM IGRAČEM: Ekipa se oglasila i poželela mu srećuKlemen Prepelič, Nikola Mirotić

OLIMPIJA SE RASTALA SA NAJBOLJIM IGRAČEM: Ekipa se oglasila i poželela mu sreću

Mogla je Zvezda protiv Valensije da dođe i drugačijeg ishoda, ali je vrlo loše prvo poluvreme praktično odredilo ishod ovog meča. Od starta je malo šta funkcionisalo u igri Zvezde koja je prevashodno imala mnogo problema u odbrani. Konstantno su crveno-beli bili u zaostatku od starta meča, imala je Valensija i osam poena prednosti da bi na prvom malom odmoru bilo 25:29.

Loša igra Zvezde iz prve četvrtine prenela se i u drugu deonicu u još gorem obliku. Ređale su se greške i izgubiljene lopte Sferopulosovog tima, dok je nadrugoj strani Valensija bila precizna u šutut za tri, inače jednom od njenih slabijih oružja ove sezone u Evroligi. Odželej i Dejvis pravili su najviše problema Zvezdi, a u 16. minutu upravo je Odželej doneo i prvu dvocifrenu prednost domaćinu 41:31. To vođstvo je nastavilo je da raste, Valensija je vodila i 17 poena u jednom trenutku, a na poluvremenu je prednost domaćina iznosila 56.40.

Konačno su crveno-beli zaličili na ekipu u trećoj četvrtini. Valensija je promašila nekoliko trojki, Zvezda je značajno podigla nivo igre u odbrani i uz razigranog Nejpira i Teodosića počela da smanjuje prednost, da bi Gedraitias trojkom potpuno vratio Sferopulosov tim u igru u 28. minutu (62:61). Ipak, Valensija je uspela da odgovori do kraja deonice i uđe u poslednju četvrtinu sa vođstvom 72:65. Propustila je nekoliko prilika Zvezda početkom poslednje četvrtine da se ponovo potpuno približi Valensiji, pa je nastavila poteru za domaćinom i to joj se isplatilo kada je Nedović pogodio trojku za izjednačenje 81:81 na 54 sekunde pre kraja. Ipak, Harper je pogodio preko Bolomboja 33 sekunde pre rkaja za vođstvo domaćina 83:81, Zvezda nije iskoristila napad, da bi Dejvis sa dva pogođena bacanja stavio tačku na trijumf Valensije

VALENSIJA - CRVENA ZVEZDA 85:81 (25:19, 31:21, 16:25, 13:16)

DVORANA: La Fonteta

SUDIJE: Sukis, Javor, Radojković

VALENSIJA: Harper 8, Klaver 10, Puerto 5, Rojvers, Lopez-Arostegi 10, Džons 4, Inglis, Jović 8, Ture 2, Hermanson, Dejvis 21, Odželej 17

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Teodosić 11, Davidovac 5, Mitrović 6, Lazić 6, Simonović, Nejpir 14, Tobi 7, Bolomboj 12, Nedović 14, GFidraitias 5, Dos Santos 1

40. minut
Nedović je pogodio trojku za izjednačenje 81:81, Mumbru je zatražio tajm-aut. Harper je potom pogodio preko Bolomboja, pa je Sferopulos zatražio tajm-aut. Međutim, Zvezda nije iskoristila napad, a Dejvis je stavio tačku na meč sa oba pogođena slobodna bacanja i Valensija je slavila 85:81.
38. minut
Teodosić pogađa oba bacanja, Valensija vodi 81:76.
36. minut
Pogađa Mitrović preko Dejvisa, Zvezda je smanjila na 78:74.
34. minut
Nejpir je pogodio trojku, Zvezda je smanjila na 76:70.
32. minut
Propustila je Zvezda dva napada da se potpuno približi Valensiji, pa je Odželej pogodio za 2+1 i vođstvo 75:67.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Harper je pogodio uz zvuk sirene, Valensija vodi 72:65.
29. minut
Džons je pogodio, Valensija je napravila seriju 6-0 i vodi 68:61, Sferopulos je zatražio tajm-aut.
28. minut
Nejpir je fauliran pri šutu za tri poena. Amerikanac je pogodio dva od tri bacanja, Zvezda je odigrala dobru odbrani, a zatim je Gedraitis pogodio trojku i crveno-beli su prišli na 62:61.
25. minut
Bolomboj zakucava potencijalno pod faulom koji nije dosuđen, zatim pogađa i Davidovac, Zvezda je smanjila na 60:53.
22. minut
Dobar početak Zvezde u trećoj deonici, vezali su crveno-beli pet poena i smanjili na 56:45.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena, Valensija vodi 56:40.
19. minut
Dejvis zakucava, a Valensija vodi 53:37.
18. minut
Klaver je pogodio trojku, zatim i Jović pogađa za dva i novu maksimalnu prednost Valensije 46:33. Zvezda je uspela da veže četiri poena, ali je zatim Jović pogodio novu trojku za prednost Valensije 49:37.
16. minut
Odželeje nastavlja da pogađa i donosi Valensiji prvu dvocifrenu prednosti 41:31.
15. minut
Nedović je napravio nameran faul, a Valensija to maksimalno iskoristila i postigla pet poena u jednom napadu za vođstvo 39:31.
14. minut
Tobi je pogodio posle lepe asistencije Teodosića, Zvezda je smanjila na 34:31.
12. minut
Nejpir je raspoložen na ovom meču, pogodio je trojku za svoj sedmi poen, ali na drugoj strani Odželej takođe pogađa trojku i Valensija ponovo ima prednost 31:25, da bi Odželej potom pogodio za 2+1 posle sumnjivog faula Lazarevića.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve četvrtine, Valensija vodi 25:19.
9. minut
Nejpir postiže četiri poena, Valensija je imala i osam poean prednosti, ali je Zvezda posle trojke Davidovca prišla na 20:19.
7. minut
Jović je pogodio trojku, na drugoj strani Bolomboj ispravlja promašaj Mitrovića, Valensija vodi 16:10.
6. minut
Pogađa oba bacanja Bolomboj i smanjuje zaostatak Zvezde na 11:7.
4. minut
Bolje je krenula Valensija, Puerto je pogodio trojku i domaćin vodi 7:2.
2. minut
Posle početnih promašaja, poeni na obe strane. Bolomboj je pogodio za Zvezdu, rezultat je 2:2.