29.05.2022. 19:39
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Meč dostojan finala ABA lige.

Košarkaši Crvene zvezde poveli su sa 2:0 u finalnoj seriji ABA lige drugom uzastopnom pobedom nad ekipom Partizana, u veoma napetoj završnici, rezultatom 85:81.

0NJEMU NBA NE SMETA: Dončić igra za reprezentaciju Slovenije

NJEMU NBA NE SMETA: Dončić igra za reprezentaciju Slovenije

GRCI PIŠU: Alimpijević kandidat za klupu Makabija (FOTO)

ATAMAN PONOVO O SRBINU: Petrušev je bio greška

Kao i u prošlom meču, tako i u ovom, bolje je počeo Partizan. Crno-beli su poveli sa 9:5, međutim usledila je serija Crvene zvezde.

Ređali su se poeni Kalinića i Holinsa koji su trojkama cepali mrežicu Partizana. Sve je to pokrenulo izvanrednu seriju tima Dejana Radonjića od 14:0. Te je Zvezda imala +12 u završnim minutima prve deonice.

Osim rezultatskog minusa nakon prvih deset minuta (29:18), Obradović je imao veliki problem u vidu faulova.

Naime, Zek Ledej sakupio tri faula, dok je Kevin Panter u isto vreme imao dva.

U drugoj deonici Madar je započeo seriju Partizana, prišao je rezultatski tim Željka Obradovića, ali ponovo Zvezda nije dozvolila priključak, usledila je serija crveno-belih koji su predvodili Kalinić i Volter svojim trojkama.

Nakon toga je Partizan poenima pod košem i sa linije penala, koji su pogađali Lesor i Avramović, uz greške svog rivala uspeo da umanji dvocifrenu prednost Crvene zvezde. Nakon još jedne serije crno-belih, Ivanović je uspeo da ubaci poen i ponovo vrati crveno-bele na +7. (47:40).

Treću deonicu meča obeležio je niz izgubljenih lopti, promašaja na obe strane ali i briljirala je i odbrana oba tima. O tome najbolje govori podatak da nešto više od četiri minuta nismo videli ni poen.

Pravi spektakl i triler usledio je u poslednjoj deonici meča u kojoj smo videli niz preokreta i neverovatnih poena sa obe strane.

Iako Kevina Pantera nije bilo na terenu u prvim minutima, sjajno je odigra Aleksa Avramović koji je vezao dve trojke za redom i doveo nas u reultataski egal. Zatim je usledio pravi spektakl, najpre je Ledej pogodio trojku, koju je odmah na drugoj strani vratio Nikola Kalinić, da bi usledila nova trojka Alekse Avramovića koju je ponovo vratio Nikola Kalinić pogotkom sa druge strane. Imao je Partizan i prednost u jednom trenutku ali je Kalinić sve to vratio u koristi Zvezde.

Potom smo videli niz grešaka Zeka Ledeja koje su pomogle Ostinu Holinsu i Luki Mitroviću da Zvezda još jednom stekne dva poena prednosti.

Potpuna drama dogodila se na 11 sekundi pre kraja kada je Branku Laziću dosuđen nesportski faul nad Panterom pri rezultatu 83:79 za domaćina. Partizan je imao dva bacanja i loptu sa strane. Ledej je polovično gađao, a u narednom napadu fauliran je Lesor.

Francuz je prvo pogodio, a potom napravio prestup kod drugog i Zvezda je imala akciju sa svoje polovine. Pukla je tu odbrana Partizana, Mitrović je položio i Zvezda je došla na korak od odbrane titule šampiona.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nikola Kalinić koji je blistao i nakon svega tri poena u prvom meču sada upisao 25, dok je 14 dodao Luka Mitrović, a po 11 Ivanović i Holins.

Partizan je bio predvođen Aleksom Avramovićem koji je imao 21 poen, Matijas Lesor je stao na 17.

Neradni meč finalne serije ABA lige na programu je u sredu kada će domaćin biti ekipa Partizana.

Detaljniji tok meča možete pročitati u nastavku teksta.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 85:81 (29:18, 18:22, 15:13, 23:28)

4/4

KRAJ MEČA!
85:81! Crvena zvezda vodi sa 2:0 u finalnoj seriji ABA lige!
40. Minut
85:81! Puca odbrana Partizana, Ivanović postiže poen!
40. Minut
83:81! Pogađa Lesor jedan poen sa linije slobodnih bacanja ali drugo namerno promašuje mešutim napravio je prestup! Napad za Crvenu zvezdu, 10 sekudni do kraja meča.
40. Minut
83:80! Nesporstki faul dosuđen je Branku Laziću! Na liniju slobodnih bacanja išao je Ledej koji je pogodio jedno. Lopta sa strane izvodi se za Partizan, faul pravi Luka Mitrović.
40. Minut
83:79! Polovičan učinak Ivanovića sa linije penala. Partizan ima napad 10 sekudni do kraja meča.
40. Minut
82:79! Lesor je pogodio za 2 poena! 12. sekundi do kraja!
40. Minut
82:77! Kalinić je siguran sa linije penala! +5 za Zvezdu. Poslednji napad na meču ima ekipa Partizana
40. Minut
80:77! Pogađa Mur! 28. sekundi do kraja! Zvezda ima +3 i napad. Velika drama u "Pioniru", dostojna finala, nema šta.
38. Minut
80:75! Pogađa Mitrović za +6 Zvezde ali Lesor to smanju sa 1 poenom sa linije penala!
38. Minut
78:73! Mitrović pogađa, prednost Zvezde od +5
37. Minut
76:73! Holins je sjajno zakucao! Zvezda ima +3 u ovoj drami u "Pioniru"
34. Minut
72:71! Avramović pogađa dve TROJKE za redom! Partizan je bio u vođstvo ali Kalinić vraća TROJKU i prednost na Zvezdinu stranu. Međutim, usledila je TROJKA Dalasa Mura. Ali odmah i TROJKA Nikole Kalinića! Kakva košarka sada u Pioniru!
33. Minut
64:62! Krade loptu Avramović i zakucava! Samo +2 za Crvenu zvezdu. Očekuje li nas napeta zarvšnica ovog meča?!
32. Minut
64:60! Zakucao je Lesor za Partizan, sa druge strane probija odbranu i pogađa Net Volters. Problem za Partizan je taj što Kevin Panter ima 4 faula i sada je van parketa.
31. Minut
62:56! TROJKU pogađa Dalas Mur. Ponovo +6 za Crvenu zvezdu.
31. MInut
Počela je poslednja četvrtina ovog meča.

3/4

KRAJ 3/4
62:53! Gubi loptu Madar u poslednjim sekundama meča.
28. Minut
62:53! Nakon skoro 3 minuta bez poena uspeva Ledej da pogodi ali potom su usledila TROJKA Lazića.

KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

26. Minut
57:50! Meč je na kratko prekinut zbog nesportskog navijanja navijača Crvene zvezda.
25. Minut
55:50! Nakon poena Ivanovića za Zvezdu, Dalas Mur je ostao sam u uglu, šutirao je i pogodio TROJKU! Ponovo je Partizan prišao na -5
23. Minut
53:47! Nakon Kalinićevih poena sa penala, Avramović pogađa TROJKU za Partizan!
22. Minut
51:42! Dva napada je propustila Crvena zvezda ali to nije umeo da iskoristi Partizan. Krade loptu potom Mitrović i pogađa!
21. Minut
47:42! Krade loptu Zagorac i ZAKUCAVA! Partizan sada ponovo na -5

2/4

KRAJ 2/4
Poluvreme u "Pioniru"! Crvena zvezda - Partizan 47:40
20. Minut
47:40! Pogađa Zagorac za Partizan i crno-beli su bili na +5! Ali prekida Partizanovu seriju Ivanović.
18. Minut
45:38! Lesor najpre sa linije slobodnih bacanja a zatim i atraktivnim zakucavanjem smanjuje prednost Zvezde.
17. Minut
45:33! Luka Mitrović probija jaku odbranu Partizana! Neorganizovan napad i izgubljena lopta u napadu crno-belih, donosi poene Kalinića i Ivanovića i ponovo je +12 za Zvezdu!
15. Minut
39:33! Sigurni Lesor i Avramović sa linije za slobodna bacanja. Drži priključak Partizan u ovom meču. Serija od 6:0 za crno-bele.
14. Minut
39:29! Kalinić pogađa još jednu TROJKU za Zvezdu! Sa druge strane zakucava Lesor. Ponovo +10 za crveno bele!

KK Partizan

13. Minut
36:27! Volters pogađa TROJKU uz faul koji je načinio Panter - njegov treći na meču, što je pored rezultata veliki problem za Partizan.
12. Minut
32:24! Kalinić pogađa TROJKU! Sa druge strane Madar uspeva da probije i postigne atraktivan poen.
11. Minut
29:20! Uspeva Madar da umanji prednost Zvezde.

1/4

KRAJ 1/4
Crvena zvezda - Partizan 29:18
9. Minut
28:16! Siguran Ivanović sa linije za slobodna bacanja, Zvezda je ponovo bila na +10, ali je tu razliku povećao Dobrić pogodivši dva slobodna bacanja.
8. Minut
24:16! Ognjen Dobrić pogađa TROJKU za Zvezdu. Ponovo +8 za domaćina.
8. Minut
21:16! Sigurni su sa slobodnjih bacanja bili Panter za Partizan i Ivanović za Zvezdu.
7. Minut
19:12! Dalas Mur pogađa TROJKU! Prekida se serija Zvezde.
6. Minut
19:9! Uz faul pogađa Kuzmić i ubacuje slobodno bacanje. Zatim Holins siguran u napadu za dva poena i  +10 je za Crvenu zvezdu.
5. Minut
13:9! Holins pogađa TROJKU za Zvezdu! Potom svoja slobodna bacanja realizuje Kuzmić. Zvezda u seriji od 8:0
4. Minut
8:9! Kevin Panter pogađa TROJKU za Partizan ali uzvraća za Zvezdu Nikolu Kalinić!
3. Minut
5:6! TROJKU pogađa Kalinić! Na drugoj strani pogađa za dva poena Zagorac.

1. Minut
0:2! Meč je počeo! Prvi napad Partizana realizovao je Kevin Panter.

KK CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Holins, Ivanović, Marković, Vajt, Kuzmić

KK PARTIZAN: Panter, Vukčević, Ledej, Zagorac, Avramović, Koprivica, Smailagić, Mur, Glas, Lesor, Trifunović, Madar; Trener: Ž. Obradović

Treći meč finalne serije na programu je u sredu, a domaćin je ekipa Partizana, dok će eventualni četvrti duel na programu biti u petak.