FRANCISKO ŠOKIRAO ARENU: Partizan poražen od Bajerna

08.02.2024. 19:55 22:54
Silvan Francisko
Silvan Francisko / Izvor: MN Press

Crno-beli pretrpeli 14. neuspeh.

Košarkaši Partizana poraženi su od Bajerna 78:79 (23:26, 22:15, 18:18, 15:20) u 26. kolu Evrolige.

BILI SU U BEOGRADU: Oglasila se Evroliga povodom sastanka sa Partizanom i ZvezdomVečiti derbi, Košarkaški večiti derbi, KK Partizan, KK Crvena zvezda

BILI SU U BEOGRADU: Oglasila se Evroliga povodom sastanka sa Partizanom i Zvezdom

DOBAR POTEZ? Vasilije Micić više NIJE košarkaš Oklahome - IMA NOVI KLUBVasilije Micić

DOBAR POTEZ? Vasilije Micić više NIJE košarkaš Oklahome - IMA NOVI KLUB

CILJ ZVEZDE VIŠE NIJE F4 EVROLIGE: Čović otkrio nove prioritete, pa pričao o Panteru Nebojša Čović

Crno-beli su pretrpeli 14. poraz u elitnom takmičenju i to na veoma bolan način.

Silvan Francisko je pogodio trojku na sekundu do kraja i šokirao Štark arenu.

Igralo se u serijama u prvoj četvrtini. Igrači Bajerna bili su veoma raspoloženi u šutu spolja. Pogodili su pet trojki i najviše zahvaljujući tome su završili deonicu sa vođstvom od tri poena.

Partizan je loše počeo drugu deonicu, pa su gosti veoma brzo stekli prednost od sedam poena. Ipak, Željko Obradović je odreagovao sa, ispostaviće se, pravim izmenama. Na teren je poslao Ponitku, Kaminskog, Avramovića i Jaramaza, uz Zeka Ledeja i odmah se videla promena u energiji tima.

Defanzivno je to izgledalo mnogo bolje i Partizan je na poluvremenu imao prednost od četiri poena. Frenk Kaminski je bio posebno inspirativan u napadu. Pogodio je Amerikanac četiri trojke iz isto toliko pokušaja.

EVROLIGA, 26. KOLO

PARTIZAN - BAJERN MINHEN 78:79 (23:26, 22:15, 18:18, 15:20)

Dvorana: Štark arena

Sudije: Fernando Roča, Karlos Peruga, Saulijus Račis

Partizan: Ledej 5, Avramović 3, Koprivica 2, Panter 22, Smailagić 2, Jaramaz 8, Naneli 10, Doužer 10, Ponitka, Kaminski 14, Kaboklo 2

Bajern Minhen: Vajler-Beb 9, Francisko 20, Edvards 12, Gifaj 2, Radončić 2, Bonga, Lučić 3, Obst 6, Ibaka 14, Branković 11

Crno-beli su razliku od druge deonicu, u treći kvartal ušli znatno bolje. Stekli su domaći sredinom ove četvrtine i prednost od deset poena. Ipak, završnica deonice nije bila na nivou, nekoliko smušenih napada i Bajern je pred poslednjih deset minuta imao podnošljiv zaostatak od četiri poena.

Četvrta četvrtina donela je pravu dramu. Partizan je imao prednost u velikom delu deonice, ali se Bajern na nešto manje od tri minuta do kraja meča uspeo da se vrati i izjednači. Odreagovali su domaći posle tajmauta Obradovića i vratili plus četiri.

Ipak, Bajern se nije predao i imao je napad, na minus dva, za pobedu na 20-tak sekundi do kraja. Loptu je uzeo Francisko i pogodio trojku preko Kaminskog. Partizanu je preostala jedna sekunda. Kevin Panter je imao otvorenu trojku, ali nije pogodio i crno-beli su poraženi.

Najefikasniji igrač Partizana je bio Kevin Panter sa 22 poena. Kaminski je imao 14 poena, a Naneli i Doužer po deset. Kod Bajerna je Francisko imao 20 poena, a Ibaka 14.

Partizan je na 11. mestu evroligaške tabele sa 12 pobeda i 14 poraza.

Čitav tok meča mogli ste pratiti OVDE.

Kraj meča. Panter je promašio trojku. Bajern je slavio 79:78.

40. minut
Silvan Francisko pogađa trojku i Bajern vodi pola koša. Ostalo je nešto manje od sekunde do kraja meča.

40. minut
Probudio se Pi Džej Doužer u završnici meča. Odlična asistencija za Kaminskog. Partizan ponovo ima plus četiri, tajm-aut Lasa na 49 sekundi do kraja meča.

39. minut
Odgovara Partizan posle tajmauta sa četiri poena Doužera, pa Laso sada traži minut pauze.

38. minut
Silvan Francisko pogađa trojku, a zatim poentira i Serž Ibaka. Nerešeno je u Areni.

35. minut
Loš faul Kaminskog. Poslao je Franciska na liniju penala, a Francuz je bio polovičan. Bavarci su na minus tri.

33. minut
Čekali smo dva i po minuta na prve poene u ovoj deonici i one su delo Ognjena Jaramaza. Plejmejker je pogodio uz faul, da bi zatim promašio slobodno bacanje. Na drugoj strani, Vajler-Beb pogađa svoju treću trojku na meču. Pritom je dosuđena tehnička greška za Brankovića, pa je Panter pogodio slobodno bacanje. Plus četiri je za Partizan.

Završena je treća četvrtina. Partizan ima vođstvo (63:59) pred poslednjih deset minuta.

27. minut
Propisno se iznervirao Vladimir Lučić. Bio je srpski igrač u duelu sa Nanelijem, napravio je faul, zatim ga je zakačio Amerikanac. Lučić je bio besan i odmah zatražio od trenera Lasa da se ponovo proveri ta situacija. Ipak, odluka nije promenjena i Naneli nije dobio nesportsku ličnu grešku.

26. minut
Precizan je Kevin Panter sa linije slobodnih bacanja. Crno-beli imaju dvocifrenu prednost - 59:49.

24. minut
Pogađa svoj prepoznatljivi šut sa poludistance Kevin Panter. Zatim Gifaj gubi loptu, a Jaramaz to kažnjava novim poenima. Plus sedam je za Partizan.

22. minut
Zaslužio svojom borbom sada poene Ognjen Jaramaz. Uhvatio je ofanzivni skok, da bi potom posle odličnog prodora poentirao. Gifaj uzvraća na drugoj strani - 47:43.

Počela je treća deonica.

Poluvreme u Areni. Partizan - Bajern Minhen 45:41.

19. minut
Raspalio je sada Arenu Frenk Kaminski. Još jedna trojka centra. Šutira 4 od 4. Ide Partizan na plus šest.
18. minut
Frenk Kaminski! Treću trojku pogađa Amerikanac i Partizan vodi 40:37.

15. minut
Evo problema za Bajern. Serž Ibaka pravi treći faul i odmah izlazi iz igre.

14. minut
Bolja energija igrača Partizana od ulaska Kaminskog, Avramovića, Jaramaza i Ponitke. Agresivniji su bili u odbrani crno-beli i odmah se to isplatilo. Nerešeno je posle trojke Kaminskog, pa Laso mora da traži minut pauze.

13. minut
Trojka na trojku. Posle pogotka Obsta, uzvraća Avramović. 33:30 je za Bajern.

12. minut
Loše počinje Partizan drugu četvrtinu. Obst pogađa novu trojku i gosti imaju plus šest.

Zavšena je prva deonica. Partizan zaostaje tri poena (26:23) za Bajernom.

8. minut
Igra se u serijama. Bajern vodi 21:16 posle zakucavanja Branković. Tajm-aut je zatražio Obradović.

6. minut
Sjajna akcija igrača Partizana. Doužer je u kontri "nabacio" za alej-ap Smailagića. Serija Partizana 6:0. Vode domaći - 14:11.
4. minut
Raspoloženi su gosti u šutu za tri poena. Lučić pogađa za vođstvo Bajerna od 11:8.

2. minut
Posle trojke Džejmsa Nanelija, Ibaka je pogodio preko Kabokla. Novu trojku za Partizan, zatim postiže Panter. Vode domaći 6:2.