PRŠTAĆE U DERBIJU: Partizan SAMLEO Budućnost i prekinuo crni niz!

04.12.2022. 20:51
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Nastavlja se ABA liga...

Košarkaši Partizana savladali podgoričku Budućnosti u okviru devetog kola ABA lige, rezultatom 106:77. Ovom pobedom ”Parni valjak” je prekinuo seriju loših rezultata od četiri poraza u nizu

(POLUVREME) DOMINACIJA U PODGORICI: Zvezda RUŠI Studente!

POKUŠEVSKI ZABLISTAO U POBEDI OKLAHOME: Sada u dobrom raspoloženju čeka duel sa Bogdanovićem (VIDEO)

MEGA RUTINSKI: Milosavljević srušio Čačane!

Domaćin je izuzetno energično i efikasno otvorio susret kojie je na papiru nosio epitet derbija ove runde AdmiralBet ABA lige. Panter je igrao odličnu odbranu i zajedno sa Jamom Madarom omogućio crno-belima da kreiraju seriju od 9:0 na samom startu.

Zatim je usledio tajm-aut Vladimira Jovanovića koji je prouzrokovao kontra-seriju. Budućnost je postigao vezanih šest poena. Ubrzo su stigli do egala, ali je Kevin Panter presekao taj bolji period igre Podgoričana.

Joanis Papapetru je zajedno sa Jamom Madarom dobro ušao u ovaj meč, dok je na drugoj strani protivtežu pravio Kameron Rejnolds koji je kažnjavao svaku miskomunikaciju u odbrani rivala. Sam Rejnolds je u prvoj deonici ubacio 12 od 23 poena Budućnosti. Tada je crnogorski tim stao, a Partizan opet četvrtinu otvorio maestralno, ovog puta sa 10:0!

Na krilima te serije, Partizan je nastavio da kontroliše susret i podiže svoju prednost. Jam Madar je bio svuda na parketu što je olakšavalo posao ostatku ekipe u ofanzivi, odbrana je dobro obavljala svoj posao i tako svela Budućnost na svega 11 poena u drugom kvartalu. Bez pogodaka Kameruna Rejnoldsa, napad Budućnosti nije funkcionisao.

I tako, kada je označen kraj prvog poluvremena, slutilo je na rutinsku pobedu crno-belih budući da su imali „+19“.

Za razliku od prethodne dve, treća četvrtina počela je znatno sporije za Partizan, pa su prve poene pronašli posle dva minuta u nastavku. Srećom po njih, pa Budućnost nije bila ubojitija, te se distanca održavala, a potom i uvećala do, tada, najvećih „+25“.

Utisak je bio takav kao da se sastav Vladimira Jovanovića prilično rano predao (sredinom 3/4). Ni njegovi tajm-auti nisu mogli da reorganizuju ekipu, umire im ruke, dok je Partizan bio u elementu, šuterskom posebno i meč je već tada bio rešen.

Ostali su crno-beli konstantni. Pogađali su u zavidnim procentima, Budućnost s druge strane nije mogla ništa da ubaci, pa je dolazilo i do novih maksimalnih prednosti domaćina koji nije popuštao stisak.

Pritom, ono što može da obraduje Željka Obradovića jeste da je tempo u većem delu meča bio isti od strane njegove ekipe bez obzira na to ko je bio na parketu, a minuti su bili ravnomerno raspoređeni. Šansu u finišu dobio je čak i Gregor Glas koji je potezima razgaljivao saigrače i publiku.

Jedni od onih koji su takođe iskoristili te minute bili su Tristan Vukčević i Uroš Trifunović, obojica dvocifrenih u redovima Partizana.

Dostigao je Obradovićev tim i ogromnih „+32“, došli su do famozne „stotke“, a u poslednjim trenucima malo i popustili za ubedljiv trijumf.

Čak petorica igrača domaćih bili su dvocifreni. Vukčević je bio najolji sa 15 poena, Madar je imao jedan manje. U Budućnosti je Rejnolds stao na 16.

Partizan ostaje lider AdmiralBet ABA lige s utakmicom više od Crvene zvezde i skorom 8-1. Budućnost je na 5-4.

Detaljniji tok meča možete ispratiti u nastavku teksta.

PARTIZAN - BUDUĆNOST 106:77 (25:23, 28:11, 26:18, 27:25)

4/4

40. Minut
106:77 - KRAJ MEČA! Crno-beli su ostvarili ubedljivi pobedu i tako najavili evroligaški derbi!
38. Minut
104:67 - Na sedam ubačenih poena Budućnosti, Partizan odgovara sa ubačenih 10! Napade trenutno predvode Gregor Glas i Bordžijanski
37. Minut
94:63 - Nova TROJKA Podgoričana koji su se sada raspucali izvad Partizanovog obruča...
34. Minut
88:58 - Nakon TROJKE Rejnoldsa, Partizan pravi seriju od 5:0 i gasi svaku nadu za preokret Podgoričana! Ređaju se poeni Trifunovića i Anđušića!
31. Minut
79:55 - Poenima Rejnoldsa započinje Budućnost poslednju deonicu meča!

3/4

30. Minut
79:52 - TROJKOM Ledeja i poenima Egzuma, Partizan povećava prednost i izgleda da je ova utakmica rešena! KRAJ TREĆE ČETVRTINE
27. Minut
74:51 - Budućnost tone iz minuta u minut i sve su manje šanse da se vrati rezultatski u ovaj duel. Tim iz Podgorice ima 25 poena zaostatka!

KK Partizan

25. Minut
63:44 - Nakon sporijeg početka zagreva se atmosfera na parketu! Po deset poena razmenili su i jedan i drugi tim! Partizan predvodi Madar sa ubačenih 14 poena, dok je kod Podgoričana najefikasniji Rejnolds sa ubačenih 10
22. Minut
59:42 - Oba tima su propustila prve napade na početku drugog poluvremena, Partizan ima 19 poena viška.
21. Minut
POČELA JE TREĆA ČETVRTIANA!

2/4

20. Minut
53:34 - Lesor je pogodio dva penala (53:34), potom se domaćin odbranio, ali je Naneli promašio čist zicer u kontranapadu! KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
17. Minut
42:35! Partizan ponovo u naletu, u seriji su od 5:0. uz pomoć TROJKE Madara.

KK Partizan

15. Minut
37:30! Lazić je vezao pet poena prepolovivši zaostatak crnogorskog sastava (35:30), a njegovu mini-seriju prekinuo je Brodzijanski!
14. Minut
35:25! Brodzijanski je trojkom doneo crno-belima prvu dvocifrenu prednost (33:23), potom su po koš dali Kaba i Vukčević, "Parni valjak" ima lepu prednost u "Štark areni" od +10!

KK Partizan
KK Partizan / Izvor: KK Partizan

13. Minut
33:23 - Prekršaj u napadu napravio je Ilić, Budućnost je propustila prvi napad u drugom kvartalu, što je kaznio Anđušić pogotkom uz dodatno slobodno bacanje!

1/4

10. Minut
25:23 - But je ubacio oba slobodna, u narednom napadu Egzum poentira i povećava prednost Partizana! KRAJ PRVE ČETVRTINE!
08. Minut
22:19 - Jagodić-Kuridža smanjio je na -4, međutim Madar vraća šest poena prednosti, 18:12. Raspoloženi Papapetru donosi osam poena prednosti crno-belima, 20:12. Rejnolds smanjio zaostatak. Igra se koš za koš.
05. Minut
13:7 - Alfa Kaba pogodio je jedno od dva slobodna, 11:7. Odlično pivotiranje Lesora i pogodak.
04. Minut
11:7! Ukrali su loptu gosti, Rejnolds je istrčao kontru i dobio je dva slobodna bacanja. Zek Ledej napravio je faul. U narednom napadu Ledej nije uspeo da pogodi trojku posle dodavanja Madara. Na drugoj strani Petar Popović poentira.

Serij

03. Mimut
9:0! Odlilna odvrana Partizana! Greška Papapetrua, napad je za Budućnost. Panter je ukrao loptu Kabi i zatim pogodio sa penala.
02. Mimut
7:0! Krađa lopte i zatim nesportska nad Madarom. Izraelac je ubacio oba slobodna bacanja.