ZVEZDA BLISTALA I STALA: Beograđani PROKOCKALI dobijen meč u Litvaniji

13.10.2023. 18:02
Rokas Geidraitis i Duško Ivanović
Rokas Geidraitis i Duško Ivanović / Izvor: MN Press

Duel drugog kola.

Košarkaši Žalgirasa su pobedili na svom terenu sa 79:74 (19:21, 16:17, 15:18, 29:18) Crvenu zvezdu u okviru drugog kola Evrolige. Imali su Beograđani sve u svojim rukama 33 minuta, ali tada je serijom od 13:0 domaćin okrenuo rezultat i sačuvao prednost do kraja.

BIĆE LUDO VEČERAS: Pogledajte susret trenera Žalgirisa i njegovog zemljaka koji nastupa za Zvezdu (VIDEO)

NA DOBRO POZNATOJ TERITORIJI: Klub objavio - potpisao srpski centar

DŽEJMS GIST DOBIO ZVEZDU NA SUDU: Evo koliko crveno-beli moraju da mu plate

Krenuli su domaći mnogo bolje, Zvezda nije nikako uspela da uhvati loptu pod svojim košem i Žalgiris je stigao 17:7. Tada su crveno-beli zaigrali daleko angažovanije u odbrani i čak su sa prednošću od dva razlike završili prvu deonicu Bilo je 19:21.

U nastavku je Zvezda igrala još bolje i minut pre kraja poluvremena je bilo 38:30 za izabranike Duška Ivanovića. Ipak, pet poena Žalgirisa na samom kraju je donelo da se na odmor ode sa 35:38.

EVROLIGA DRUGO KOLO:

ŽALGIRIS - CRVENA ZVEZDA 79:74 (19:21, 16:17, 15:18, 29:18)

HALA: Žalgirio Arena, Kanuas

Sudije: Difali, Nedović, Kortez.

ŽALGIRIS: Evans 8, Mitru-Long 3, Lekavičijus, Hejs 8, Giedraitis, Šmits 18, Birutis 4, Dimša 2, Lavrinovičius, Manek 9, Butkevičijus 12, Ulanovas 15.

CRVENA ZVEZDA: Teodosić 15, Hanga 6, Davidovac 6, Mitrović 16, Simonović 2, Nejpir 9, Tobi 2, Bolomboj 6, Ilić, Nedović 8, Giedraitis 4, Dos Santos.

Zvezda je u trećoj četvrtini održavala rezultat i u poslednjih deset minuta se ušlo sa plus šest za Beograđane.

Na nešto više od sedam minuta pre kraja Zvezda je imala 63:54, ali tada je napad šampiona Srbije potpuno stao, a domaći su krenuli jako. Napravili su seriju 13:0 i vratili su vođstvo na svoju stranu.

Do kraja su održavali tu prednost i uspeli su da dođu do trijumfa.

Da, podsetimo oba tima su sezonu otvorila pobedom. Zvezda je rutinski u Beogradu preslišala Asvel, dok je Žalgiris pobedio Virtus posle velikog preokreta i slavili su u Italiji rezultatom 82:79.

Ovo je bio 15. duel dva tima u Evroligi. Sada je rezultat 10:5 za Žalgiris.

Uživo tok meča možete pratiti ovde.

KRAJ UTAKMICE

40. minut
Osam sekundi do kraja 78:72. Ivanović traži tajm-aut, ali jasno je da je pobednik meča poznat. Na kraju je bilo 79:74.
40. minut
Butkevičus za dva, ali greši Teodosić. Nedović promašuje za tri i to je gotovo 76:72.
39. minut
Mitrović sa linije bacanja smanjuje na 74:72.
38. minut
Menek pogađa za tri, ali vraća istom merom Teodosić 72:69.
37. minut
Nedović prekida seriju domaćih. Pogađa 2+1. Sada je 67:66. Ali onda Menek hvata loptu i vrća plus tri za Žalgiris 69:66.
37. minut
Pogađ i Šmits za tri. Serija domaćih 13:0. Vode sa 67:63.
36. minut
Manek pogađa za tri i sada vode domaći 64:63.
35. minut
Butkevičus pogađa za tri 61:63 (sedma vezanih poena je on pogodio). Bolmboj pravi faul napadu. Publika nosi Žalgiris.
34. minut
Nejpir pravi faul u napadu. Ima tri lične i vraća se u igru Teodosić. Butkevičus zakucava i podiže publiku na noge - 58:63. Ivanović mora da zove tajm-aut.
33. minut
Butkevičus smanjuje na 56:63.
31. minut
Prvi koš iz igre Šabaza Nejpira i to trojka - 50:59.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut
Jedan dugačak napad Zvezda nije realizovala, ali nisu ni domaće, već je Mitrović izborio faul. Pogađa samo drugo bacanje - 50:56.
28. minut
Zvezda održava prednost - 48:53.
26. minut
Fenomenalan prodor Nedovića - 42:47.
24. minut
Serija Zvezde od 4:0 - 39:42.
22. minut
Vodi opet Žalgiris - 39:38.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

20. minut
Serija 5:0 Žalgirisa imali su i šansu da još smanje rezultat, ali nisu ni uputili šut na koš. Na odmor se ide rezultatom 35:38.
19. minut
Opet je Nejpir izborio tri bacanja. Pogodio je svako - 30:38.
17. minut
Končano i Nejpir beleži poene. Pogodio je sva tri bacanja - 29:35.
16. minut
Prvi poeni Nemanje Nedovića - 27:30.
14. minut
Domaći se vraćaju u ritam - 24:25.
13. minut
Sudar glavama Nedovića i Hange i Mađar napušta teren - 19:23. Iza toga magija Teodosića i koš Mitrovića - 19:25.

II ČETVRTINA

10. minut
Litvanci su poslali Luku Mitrovića na liniju za slobodna bacanja. On je pogodio jedno 19:19, ali Giedratis je izborio novi napad za Zvezdu. Nejpir je loše odigrao, ali fenomenalni Mitrović posle ofanzivnog skoka poentira uz zvuk sirene - 19:21.
10. minut
Zvezda pravi "male faulove" i ne dozvoljava lake poene. Teodosić trojkom smanjeju na minus jedan - 19:18. Mitrović sjajno blokira i crveno-beli imaju poslednji napad.
8. minut
Fenomenalna akcija Teodosić-Ilić-Mitrović - 17:11. Hanga iz kontre - 17:13. Serija Zvezde 6:0.