ŠOU MILOŠA I JAGA: Zvezda SLAVILA u "izgubljenoj utakmici"

02.11.2023. 17:25
Crvena zvezda - Bajern
Crvena zvezda - Bajern / Izvor: MN Press

Duel šestog kola Evrolige.

Košarkaši Crvene zvezde su u okviru šestog kola Evrolige na svom terenu savladali Bajern iz Mihnena sa 74:68 (12:19, 21:16, 20:24, 21:9).

Da razobličim klevetu kojom se želi naneti šteta našoj Svetoj Crkvi: Mirotić se OGLASIO i demantovao priče o PatrijarhuNikola Mirotić, patrijarh Porfirije

Baskonija se oglasila pred Partizan! Grobare je veoma rastužilo kada su ovo videli (VIDEO)Bask

GROBARI ZAPALILI INSTAGRAM KLIPERSA: Na objavi o Petruševu, ostavili preko 1000 komentara sa ISTOM PORUKOM (FOTO)Filip Petrušev

Prva četvrtina je donela slabu košarku, ali i sedam razlike za goste. Krenula je Zvezda bolje u nastavku, ali očajni Šabaz Najpir je prosto igrao za goste. Slabo je razigravao, a u odbrani je bio potpuno neupotrebljiv. Izašao je iz igre na minus devet, a do kraja poluvremena su domaći serijom 7:0 se vratili u rezultat.

Evroliga, 6. kolo:

Crvena zvezda - Bajern 74:68 (12:19, 21:16, 20:24)

Dvorana: "Štark arena" (Beograd)

Sudije: Emilio Perez, Mikele Rosi i Serhio Silva

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Teodosić 16, Hanga 3, Davidovac 5, Mitrović 11, Simonović, Nejpir 11, Tobi 7, Bolomboj 8, Geidraitis 5, Kuzmić, Dos Santos 8.

BAJERN: Vejler Bab 5, Francisko 5, Edvards 16, Gifaj, Bonga 12, Bolmar 12, Obst 3, Ibaka 10, Haris, Branković, Buker 5, Gilespi.

Opet je Nejpir na terenu nervirao navijače i izašao je na minus 13 sa zvižducima koje dobijaju samo gostujući igrali kada zasipaju koš crveno-belih. Opet se šampion Srbije vratio u igru kada je Teodosić, ali i Jago predvodio napad.

Deonica je završena rezulatom 53:59, a već u prvom minutu poslednje četvrtine Zvezda je poravnala na 59:59.

Uspeli su da stabilizuju domaći odbranu i u samu završnicu su ušli sa malom prednošću, ali na minut i 16 sekundi do kraja gosti su izjednačili na 68:68. Zatim Teodosić pogađa jedno bacanje, a Jago trojku. Bolomboj je samo stavio tačku na i sa dva bacanja.

Teodosić je imao 16 poena uz 11 asistencija i indeks 22. Videla se želja kod njega i on je bukvalno "poneo" tim do pobede.

Nejpiru je publiku zviždala kao nikada nijednom igraču Zvezde i to mora da zapamti, naravno ukoliko ostane u ovom timu, jer sa ovom igrom nije ni za KLS, a ne za Evroligu.

Uživo tok meča:

KRAJ UTAKMICE

40. minut
Gosti su promašili, a Bolomboj je sa linije bacanja pogodio oba - 74:68. To je bio i krajni rezultat.
40. minut
Teodosić na iskustvo dolazi na liniju slobodnih bacanja. Promašuje prvo, ali pogađa drugo - 69:68. Zatim Edvards promašuje. Jago sa osma metara - 72:68. Proključalo je u Areni. Tajm-aut Pablo Laso. Ostalo je još 19 sekundi.
39. minut
76 sekundi do kraja 68:68. Lopta za Zvezdu uz tajm-aut koji je pozvao Sferopulos.
37. minut
Odmorio se Teodosić i pogodio za tri - 68:64.
37. minut
Jago gubi loptu i pravi faul. Serija gostiju od 4:0, sada je - 65:64.
35. minut
Vraća se Nejpir pri vođstvu Zvezde od tri razlike - 63:60. Teodosić mora da odmori.
34. minut
Sada i Tobi pogađa iz odbojke - 63:60.
33. minut
Mitrović iz odbojke i vodi Zvezda - 61:60.
31. minut
Miloš Teodosić pogađa za tri. Konačno je Zvezda izjednačila 59:59.
31. minut
Geidraitis 2+1 - 56:59.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut
Davidovac ofanzivni skok i dvojka. Binga vraća trojku - 53:59.
29. minut
Jago za tri - 51:56. Publika je u delirijumu.
27. minut
Izlazi Nejpir uz salvu zvižduka. Zvezda odmah vezuje pet poena - 48:56. Tajm-aut za goste.
26. minut
Prvo Nejpir, a zatim i Davidovac prave loše izbore u napadu i Zvezda se ne vraća na jednosifrenu razliku. Vejler Bab pogađa bacanja - 43:56.
25. minut
Nejpir pogađa za tri - 41:52.
24. minut
Gosti su otišli na plus 12 - 34:46. Smanjuje Teodosić, ali Bonga pogađa za tri 36:49.
22. minut
Opet je Nejpir u timu i ratse prednsot gostiju. Neodgovoran je odbrani, a loš u napadu - 33:43.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

20. minut
Hanga - trojka uz zvuk sirene - 33:35.
20. minut
Bez Nejpira Zvezda smanjuje prednsot gostiju - 30:35.
18. minut
Zvezda sa Nejpirom jednostavno ne deluje kao tim pre svega u napadu, a njegov učinak i u odbrani je "tanak" Da nema ime koje ima, verovatno bi posle današnje utakmice već bio bivši igrač  crveno-belih. Gosti to koriste - 26:35.
17. minut
Nejpir je promašio oba bacanja, ali posle svega je dao dva poena - 26:29.
17. minut
Dve asistencije Miloša Teodosića koje samo košarkaški mađioničari umeju da urade 24:27. Laso traži minut odmora.
16. minut
Mitrović pogađa jedno bacanje - 20:27.
15. minut
Nejpir se vratio na teren, pucao za tri i obrukao se, jer je promašio ceo obruč.
14. minut
Bajern opet diže razliku - 17:22. Sferopulos zove tajm-aut.
13. minut
Nova magija Teodosića, ali šteta što Jago nije pogodio za tri. U nastavku je Tobi promašio situaciju koju bi verovatno pogodio svaki čovek sa njegovom visinom bez ikakve dileme. On je uspeo ono što je delovalo nemoguće.
11. minut
Iz devetog pokušaja pogađa Zvezda i to preko Davidovca za tri, zatim i šou program Teodosić - Tobi - 17:19.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Bajern na odmor odlazi na mini odmor sa prednošću od sadam poena - 12:19. Ibaka i Edvards su dali 16 poena (6+10).
9. minut
Ušao je i Jago, a Teodosić prelepim prodorom smanjuje razliku 12:14.
7. minutu
Ponovo Ibaka poentira, a zatim Hanga promašuje ceo koš - 8:11. Televizijski tajm aut posle faula Zvezde.
6. minut
Ibaka pogađa za dva - 8:9.
4. minut
Edvards iz kontre poentira, posle nonšalancije i izgubljene lopte Šabaza Nejpira - 4:4.