PODGORIČANI PRETILI, ALI PALI U PIONIRU: Zvezda slomila upornu Budućnost

10.10.2022. 17:19 17:13
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Bilo je neizvesno.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Budućnost 69:65 (20:19, 23:16, 12:16, 14:14) u derbiju drugog kola ABA lige.

DA LI SE VRAĆA NA KALIŠ? Ostin Holins pred otkazom u Makabiju

TEŽAK UDARAC: Radonjić ne zna za pobedu, a desio mu se novi MALER pred duel sa Zvezdom

SPREMAN ZA NOVU SEZONU: Dabl-dabl Pokuševskog protiv Makabija

Kao da je na klupi Crvene zvezde i dalje Dejan Radonjić tako je izgledala igra domaćina u prvih pet minuta. Sjajna odbrana, velika borba koja donosi lagane poene u tranziciji, sve je krunisano sjajnim zakucavanjem Holanda za plus osam i prvi tajm aut na meču i to gostujućeg trenera.

Nakon tog minuta pauze Budućnost je došla do daha, uspela da odgovori na jaku odbranu domaćina i pre svega zahvaljujući odličnom Igoru Drobnjaku na kraju prve deonice bude u zaostatku od svega pola koša.

U drugom kvartalu igralo se poen za poen, sve do sredine četvrtine kada su crveno-beli vezali dve trojke, pogađali su Holand i Bentil i napravili ponovo osetniju prednost od plus osam i sa tim suficitom su i domaći otišli na veliki odmor.

ABA liga, drugo kolo

Crvena zvezda - Budućnost 69:65 (20:19, 23:16, 12:16, 14:14)

Hala: Aleksandar Nikolić

Sudije: Javor, Pukl, Radojković

Crvena zvezda: Holand 10, Lazarević 2, Adams 2, Mitrović 15, Lazić 2, Martin, Raduljica 7, Ivanović, Petrušev 15, Topić, Bentil 16

Budućnost: Rejnolds 8, Bel-Hejs 5, Atić 4, But 4, Lazić 2, Vajt 2, Ilić, Jagodić-Kuridža 5, Drobnjak 19, Popović 8, Kamenjaš 8

U trećoj četvrtini slična priča, Zvezda ne uspeva da prelomi utakmicu, dok gosti ne mogu na manje od minus četiri. Vrlo dobru deonicu imao je Filip Petrušev, nekoliko odličnih reakcija u odbrani, a potom i trojka kao i izvrstan prodor. No, gosti krajem ovog kvartala dolaze do svoje igre i dodatno vrše pritisak na domaće.

Nošeni dobrom energijom s kraja prethodne deonice, Podgoričani stižu do prve prednosti, na startu poslednje četvrtine, posle druge deonice, još jednom je Drobnjak bio glavni protagonista svoje ekipe i uneo dramu u ovaj meč.

Imali su gosti na pola minuta do kraja loptu u rukama i zaostatak od četiri poena, ali je Jagodić-Kuridža napravio faul u napadu i čini se da su tu izgubili svaku šansu Podgoričani.

Najefikasniji kod pobednika je bio Bentil sa 16 poena, Petrušev i Mitrović su imali poen manje. Kod gostiju istakao se Drobnjak sa 19 poena.

Crveno-beli sledeći duel igraju u četvrtak od 19 časova, kada u Beograd dolazi Panatinaikos, u okviru Evrolige.

Čitav tok meča mogli ste pratiti na sajtu SrbijaDanas.

Kraj meča. Uspeli su crveno-beli da slome goste i upišu drugu pobedu u regionalnom takmičenju. Crvena zvezda - Budućnost 69:65.

39. minut
Serija slobodnih bacanja na obe strane. Mitrović na jednoj i Petar Popović na drugoj su bili precizni sa penala, 65:61.

37. minut
Luka Mitrović je pogodio slobodna bacanja, Zvezda ima blagu prednost, 63:59.

35. minut
Sjajna rampa Mitrovića na Jagodiću-Kuridži, nerešeno je u Pioniru 57:57.

32. minut
Muče se domaći u napadu, evo je Budućnsot na samo minus dva.

Kraj treće deonice. Crvena zvezda - Budućnost 55:51.

28. minut
Domaći tim ne uspeva da prelomi utakmicu, dok gosti ne stižu na ispod minus četiri i takva je situacija od starta meča. 53:46.

26. minut
Igor Drobnjak je jedini raspoložen u redovima gostiju i uspeva da održi kakav takav priključak, 51:42.

24. minut
Sjajni Petrušev, prvo trojka preko ruke, potom odličan prodor za plus osam.

22. minut
Rejnolds je taj koji je postigao prve poene u ovoj deonici posle skoro dva minuta igre, 43:38.

Počelo je drugo poluvreme u Pioniru.
Završeno je prvo poluvreme. Crvena zvezda - Budućnost 43:35.

18. minut
Marko Jagodić-Kuridža šutira, pa hvata svoj promašaj, da bi zatim i izgubio loptu. Džon Holand na drugoj strani pogađa poludistancu, 37:29.

15. minut
Prvo Džon Holand, pa potom i Ben Bentil pogađaju za tri poena, odlična sekvenca domaćina, 35:27.

14. minut
Filip Petrušev je bio siguran sa linije slobodnih bacanja. Eron Vajt je zaradio treći faul i nećemo ga gledati do kraja prvog poluvremena. 29:25.

12. minut
Muči Igor Drobnjak crveno-bele na startu ovog meča, već je postigao osam poena bivši igrač SC Derbija. Zvezda bodi 24:21.

Kraj prve deonice, blaga prednost domaćina, 20:19.
8.minut
Mini serija Budućnosti, tajm aut Jovanović, 16:13. Prvi put je na terenu Miroslav Raduljica.

6. minut
Uhhhh monstruozno zakucavanje Džona Holanda. Sjajan potez Amerikanca, 12:4
4. minut
Bolji početak domaćina, odličnu odbranu igraju crveno-beli, Bentil još jednom pogađa. 9:2.